Kategorie

Myjki do węży

  • Myjka to powszechnie stosowane urządzenie w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Praktycznie po każdym pożarze zachodzi potrzeba wyczyszczenie linii wężowej. Doskonale w tym zadaniu sprawdza się właśnie myjka.

    1 141,44 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Myjka do węży

Prawidłowa konserwacja węży pożarniczych zapewni możliwość ich długotrwałego użytkowania, niezawodność i bezpieczeństwo pracy. Ze względu na swoją prostą budowę węże pożarnicze nie wymagają szczególnej konserwacji. Niemniej jednak sprzęt powinien być utrzymywany w stanie czystym i suchym. Czynności dokładnego umycia węży z zewnątrz i od wewnątrz i ich wysuszenia należy dokonywać po każdym użyciu zarówno po akcji bojowej, ćwiczeniach czy zawodach strażackich. Tylko prawidłowo wykonane czynności konserwacyjne pozwolą na zwiększenie żywotności sprzętu.

Myjka do węży 110 - 75 – 52

Czynności mycia węży pożarniczych nie trzeba dokonywać ręcznie. Do tego celu najlepiej sprawdzi się myjka do węży, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej jednostki. Umieszczony w tym dziale model pozwoli na gruntowne umycie węży o średnicy przekroju od 52 do 110mm czyli praktycznie wszystkie, jakie będziemy używać podczas działań gaśniczych. Dzięki sile strumieni wodnych węże samoczynnie przeciągają się przez myjkę. Budowa z odlewu aluminiowego powoduje, że urządzenie jest lekkie (ok. 5kg) ale też wytrzymałe i odporne na korozję. Warto zainwestować w ten sprzęt.