Opatrunki hydrożelowe

Aktywne filtry

Opatrunki hydrożelowe w ofercie Strefa998

Chwila nieuwagi może się skończyć poparzeniem lub stłuczeniem i bolesną raną, z którą będzie się trzeba mierzyć przez długi czas. Nieważne, czy oparzymy się wrzątkiem w kuchni, czy doznamy rany w pracy –  trzeba jak najszybciej opatrzyć ranę. Z tego też powodu do naszej oferty wprowadziliśmy kojące opatrunki hydrożelowe, które można sprawdzić na naszej stronie Strefa998.

Do czego stosuje się opatrunek hydrożelowy?

Nie ma co się oszukiwać  — otarcia, skaleczenia, oparzenia przytrafiają się każdemu z nas. Jednak ważne w tym wszystkim jest odpowiednie i szybkie działanie. Praktyka pokazuje, że bardzo pomocne są wtedy opatrunki hydrożelowe na rany. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim tym, że przynoszą ukojenie. Opatrunki hydrożelowe można stosować przy ranach oparzeniowych, odleżynach, owrzodzeniach, otarciach, stłuczeniach, obrzękach. Hydrożel zawarty w tym opatrunku zmniejsza uczucie bólu i zapewnia wilgoć dla rany, dzięki temu sam proces gojenia następuje szybciej, co w efekcie sprawi, że blizny nie pozostaną na ciele. W naszej ofercie Strefa998 dostępne są pojedyncze opatrunki hydrożelowe marki BurnTec w różnych rozmiarach takich jak:6 × 12 cm, 5 × 5 cm, 30 × 40 cm, 10 × 10 cm. Co więcej, mamy w ofercie również zestawy opatrunków hydrożelowych.

Nasze hydrożele to opatrunki w formie przezroczystego plastra. Idealnie przylegają do powierzchni rany, jednocześnie ją nawadniając. Co więcej, absorbują wysięk z rany. Jak ich używać? To proste — wystarczy nałożyć opatrunki hydrożelowe na trudno gojące się rany. Wilgotne środowisko spowoduje szybszą regenerację tkanek. 

W jakich sytuacjach nie wolno stosować opatrunku hydrożelowego?

Z reguły sterylne opatrunki hydrożelowe mają wiele zalet, ale mimo wszystko są sytuacje, w których ich użycie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Ponieważ takie rany wymagają specjalistycznego podejścia. Unikaj stosowania opatrunków hydrożelowych m.in. w przypadkach:

  • ran z dużą ilością rozmiękającej martwicy.

  • ran z oznakami zakażenia.

  • dużej ilości wysięku z rany.

  • rany z treścią ropną.

Jak długo należy trzymać opatrunek hydrożelowy?

Opatrunek może zabezpieczać ranę przez 24-72 godziny. Po upływie tego czasu opatrunek należy wymienić. Oczywiście, wszystko jest zależne od rodzaju rany i jej stanu. Gdy jednak będziemy dbali o regularne wymiany, to z pewnością nie wda się żadna infekcja. Dodamy też, że zmiana opatrunku jest bezbolesna.

Hydrożelowe opatrunki stosowane przez Strażaków i ratowników medycznych

Opatrunki na rany nie tylko powinny mieć swoje miejsce w domowych apteczkach pierwszej pomocy. Te ważne elementy można również stosować w Straży Pożarnej lub w szpitalu. Są to bardzo dobre i rekomendowane przez nas produkty do leczenia ran, które są pomocne w czasie akcji ratunkowo-pożarniczych, gdzie zawsze znajdzie się osoba, której trzeba opatrzyć ranę i pomóc. Rany mogą powstać nie tylko podczas samego pożaru, ale również w trakcie ewakuacji z rozpadającego się budynku, gdy ostre elementy mogą pokaleczyć poszkodowanego. Dlatego opatrunki hydrożelowe są tak ważne – schłodzą, przyniosą ulgę w bólu i przyspieszą proces gojenia ran.

Wybierz opatrunki z hydrożelem w Strefa998

Opatrunki hydrożelowe mają szerokie zastosowanie — przyspieszają proces gojenia się ran przewlekłych, leczą owrzodzenia, dlatego też warto je mieć zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo, jaka sytuacja nas zaskoczy. Wybierz najlepsze opatrunki z naszej oferty Strefa998! 

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?