Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Aparat powietrzny Aeris - butla stalowa

Aparat powietrzny Aeris z maską OptiPro i butlą stalową 6l/300 bar w którym zastosowania nowy wysokociśnieniowy reduktor oraz układ manometrów.

FEN001

Nowy produkt

3.8 1 5 5

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 3.8 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 5

Aparat powietrzny Aeris - butla stalowa

Linia FENZY „AERIS”

Linia bazuje na nowatorskim systemie i zbudowana jest na zasadzie modułowej. Zastosowano nowy wysoko/średnio ciśnieniowy reduktor, nowe pasy nośne i nowy układ manometr/sygnał alarmowy. Adaptacja wszystkich elementów układu jest bardzo łatwa. Zgodnie z nowymi, obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami, w strażach pożarnych mogą być stosowane tylko i wyłącznie aparaty spełniające wymogi normy 137:2006.

Wygoda

Niemetalowy, ergonomiczny, elastyczny noszak.
Trzy uchwyty do przenoszenia i otwór do wpięcia liny ratowniczej wykonane z włókna aramidowego, wygodne wyścielenia pasów ramiennych i pasa piersiowego.
Przeniesienie wagi aparatu na biodra i odciążenie ramion.
Łatwe i szybkie w regulacji klamry.

Budowa modułowa

Maska pełnotwarzowa Panoramasque: ergonomiczna konstrukcja maski pasująca do różnych twarzy, wizjer zapewniający szeroki kąt widzenia, pokryty antyzadrapaniowa powłoka, bez optycznych zniekształceń (opcjonalnie okulary Triplex).
Cześć twarzowa maski i półmaska wewnętrzna wykonane z wysokiej jakości tworzywa EPDM (specjalny polimer). Struktura tworzywa zapewnia optymalną odporność na ogień i środki chemiczne.
Automat oddechowy Zenith. Zawór uruchamiany automatycznie w momencie podłączenia do maski. Odłączenie zaworu od maski powoduje jego zamknięcie. Niskie opory oddechowe zapewniają świetne warunki oddychania przy różnych cyklach pracy. Mocowany w dwóch punktach.
Automat Sx-Pro aktywowany pierwszym wdechem. Kompaktowy, ergonomiczny i solidnie zbudowany. Dzięki minimalnych oporom oddechowym oferuje wysoki komfort oddychania przy różnych cyklach pracy. Wyposażony w dwa duże przyciski mocujące, może być łatwo wpięty i wypięty nawet jeśli użytkownik nosi rękawice.
Regulowany pas mocujący butlę.
W reduktor wbudowane jest drugie wyjście umożliwiające podłączenie katura lub maski dla drugiego użytkownika lub linii stałego zasilanie.

Bezpieczeństwo

Pasy nośne i paski wykonane z samowygaszającego się włókna aramidowego, spełniającego wymogi normy EN 137 Typ 2.
Odporne na działanie płomieni, fotoluniscencyjne taśmy na pasach naramiennych i pasie biodrowym.
Gwizdek informujący o zbliżającym się końcu autonomii wbudowany w manometr. Manometr łączy z aparatem antystatyczny, giętki przewód HP/MP.
Reduktor HP/MP wyposażony w zawór bezpieczeństwa.

Specyfikacja produktu

Waga kompletnego aparatu bez butli: około 4,10 kg
Pneumatyczny manometr wysokiego ciśnienia: 0-400 bar, fotoluminiscencyjny, w gumowej osłonie, zintegrowany alarm dźwiękowy/gwizdek.
Aktywacja alarmu: 55 ± 5 bar
Natężenie głośności: > 90 dB
Zakres temperaturowy: –30 °C/+60 °C

apara

Nazwa Czas wysyłki Cena
Wysyłka kurierem Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl 15,99 zł
Polecamy inne produkty z tej kategorii :