W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close
Dräger PSS® 7000 (manometr cyfrowy) - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 7000 (manometr cyfrowy) - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 7000 (manometr cyfrowy) - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 7000 (manometr cyfrowy) - Aparaty powietrzne

Dräger PSS® 7000 (manometr cyfrowy)

11 880,00 zł brutto
9 658,54 zł netto

Dräger PSS® 7000 (manometr cyfrowy)

Wyposażony w:

- automat oddechowy,
- manometr cyfrowy Bodyguard 7000,
- uchwyt na automat płucny,
- pas na 1 butlę,
- maska panoramiczna z szybkozłączem i wizjerem odpornym na zadrapania FPS 7000 P.

Zalety

Kompletny i nowoczesny osobisty system bezpieczeństwa.

Gotowy do pracy w trybie telemetrii z systemem Dräger PSS® Merlin®;
Dostępny ze standardowym manometrem mechanicznym, manometrem Tx z urządzeniem Dräger Bodyguard®1500 lub urządzeniem Bodyguard® 7000 do monitorowania elektronicznego;
Wygodna i jednocześnie bardzo wytrzymała wyściółka pasów naramiennych i pasa biodrowego wykonana z materiału o dużej przyczepności, który zapobiega ich przesuwaniu się;
Obrotowy i przesuwający się w pionie pas biodrowy;
3-punktowa regulacja wysokości;
Węże oddechowe zintegrowane w stelażu;
Odblaskowe i fotoluminescencyjne ochraniacze węży zwiększające widoczność;
Mechanizm spustowy pneumatyki, pasów naramiennych oraz pasa biodrowego ułatwia serwisowanie i konserwację;
Opcjonalne szybkozłącze butli powietrznych umożliwia ich szybką wymianę w terenie lub w warsztacie.

System nośny z regulacją wysokości
Dräger PSS 7000 zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie i stabilności podczas użytkowania w trudnych warunkach panujących na miejscu pożaru. Sztywne mocowanie pasów do stelaża o 3-punktowej regulowanej wysokości, zaawansowane materiały pasów i obrotowy pas biodrowy sprawiają, że Dräger PSS 7000 pozostaje w stałej pozycji bez względu na wykonywane zadanie.

Wyjątkowo wytrzymały materiał pasów
Dräger PSS 7000 wykorzystuje nowy materiał pasów zaprojektowany specjalnie z myślą o obciążeniach, na jakie niemal codziennie będą narażać go strażacy. Odporne na zużycie sprzączki ze stali nierdzewnej oraz pasy z mieszanki włókien aramidowych o długiej żywotności sprawiają, że idealnie nadaje się do przedłużonego noszenia i częstego użycia.

Łatwy serwis i prosta konserwacja
W celu ograniczenia do minimum czasu i kosztów serwisu oraz konserwacji aparat PSS 7000 wyposażono w szereg unikalnych rozwiązań:
Stworzony przez Dräger nowatorski mechanizm pasów „slide and lock” pozwala szybko, łatwo i bez użycia narzędzi podłączyć pasy naramienne i biodrowy do stelaża oraz je od niego odłączyć.
Szybkozłącze reduktora pierwszego stopnia umożliwia szybki i łatwy montaż oraz demontaż pneumatyki.
Zaciski węża pozwalają na szybkie odłączenie węży od pasów w celu wykonania czyszczenia — bez konieczności demontażu samych zacisków.
Zamknięte, jednoczęściowe wyścielenia pasów naramiennych i pasa biodrowego nie wchłaniają nadmiernie wody, redukując czas oczyszczania i suszenia.

Zintegrowane i uniwersalne prowadzenie węży
Aby zminimalizować ryzyka zaplątania i zapewnić ochronę przed uszkodzeniami fizycznymi, zarówno wąż manometru, jak i węże dostarczające powietrze zintegrowano w kanałach stelaża Dräger PSS 7000. Automat płucny, manometr i węże ratunkowe można poprowadzić nad lewym i/lub prawym ramieniem (2 węże po każdej stronie), co pozwala na skonfigurowanie Dräger PSS 7000 zgodnie z każdą normą. Możliwe jest także mocowanie węży przy pasie, co sprawia, że PSS 7000 jest jednym z najbardziej uniwersalnych niezależnych aparatów oddechowych dostępnych na rynku.

Szerokie opcje konfiguracyjne i wyposażenie dodatkowe
Firma Dräger zrewolucjonizowała sposób używania aparatów oddechowych poprzez stworzenie szeregu opcjonalnych komponentów, które można ze sobą łączyć, aby spełnić konkretne wymagania danego strażaka bez względu na zadanie.
Standardowe funkcje PSS 7000 można uzupełnić o:
Elektroniczną jednostkę monitorującą Dräger Bodyguard 7000,
Urządzenie Dräger Bodyguard 1500 PASS podczas stosowania z manometrem Tx,
Konfigurację dwubutlową,
Szybkozłącze butli (QC),
System szybkiego napełniania ChargAir,
Dodatkowe przyłącza do wykorzystania w celach ratunkowych, dekontaminacji lub użycia z linią powietrzną,
Modem Dräger PSS® Merlin® do zastosowań telemetrycznych,
Kaptur ratunkowy Dräger PSS®,
Pas bezpieczeństwa Dräger PSS®,
I wiele innych dodatków.
Szybkozłącze (QC) Dräger to rewolucyjny, szybko działający system wymiany butli o podwójnym mechanizmie uszczelniającym – mechanicznym i ciśnieniowym – który zapobiega przypadkowemu odłączeniu butli od aparatu oddechowego.

Uszczelnienie ciśnieniowe blokuje butlę do aparatu oddechowego, gdy system znajduje się pod ciśnieniem.
Uszczelnienie mechaniczne wymaga podwójnego działania, tzn. ruchu skrętnego i dociskającego, w celu odłączenia butli od reduktora.

Monitorowanie elektroniczne z Dräger Bodyguard 7000

​Dräger PSS 7000 został zaprojektowany w sposób w pełni kompatybilny z popularną na całym świecie elektroniczną jednostką sygnalizacyjno-ostrzegawczą Dräger Bodyguard 7000 oraz systemem telemetrycznym PSS Merlin. Kompaktowa budowa Dräger Bodyguard 7000 integruje zasilanie i moduły czujników ciśnienia w stelażu. Pozwala to uzyskać świetne rozłożenie ciężaru i maksymalną ochronę komponentów. Powiadamianie w czasie rzeczywistym o głównych parametrach, takich jak czas do gwizdka (oparty na bieżącym poborze powietrza) i ciśnienie butli, odbywa się przy użyciu lekkiego, elektronicznego manometru i wyświetlacza lub montowanego wewnątrz maski diodowego wyświetlacza Head-up Display (HUD).

Informacje te mogą być jednocześnie przesyłane przez modem PSS Merlin do panelu nadzoru wejść lub tabletu/laptopa Xplore z zainstalowanym oprogramowaniem Dräger Merlin, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo podczas akcji gaśniczej.

Dräger Bodyguard 7000 w skrócie

Precyzyjne, aktualizowane na bieżąco dane pozostałego powietrza,
Cyfrowe i analogowe wskazania ciśnienia butli,
Czas do gwizdka (oparty na bieżącym poborze powietrza),
Intuicyjna obsługa,
Zintegrowany sygnalizator bezruchu i zagrożenia (PASS),
Ostrzeżenia oraz alarmy wizualne i akustyczne (102–112 dBA),
Łatwa obsługa przyciskami,
Konfigurowalne ustawienia pozwalające dostosować sprzęt do preferencji użytkownika,
Zaawansowany wyświetlacz z przewijanym tekstem,
Automatyczne samotesty i testy systemu,
Dziennik danych z osobistym numerem.

Monitorowanie elektroniczne z Dräger Bodyguard 1500

​Dräger PSS 5000 może też współpracować z urządzeniem Dräger Bodyguard 1500 – bezprzewodowym systemem PASS, który zwiększa bezpieczeństwo użytkownika w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. W sytuacji zagrożenia system zwraca uwagę współpracowników poprzez generowanie czytelnych, wizualnych i akustycznych sygnałów alarmowych. System jest wyposażony w funkcję bezprzewodowej transmisji danych z manometru Tx do urządzenia Bodyguard 1500 PASS.

Dräger Bodyguard 1500 w skrócie

Dwie podłużne niebieskie diody zwiększają bezpieczeństwo użytkownika poprzez pokazywanie jego pozycji w obszarach o słabej widoczności;
Podświetlany manometr Tx bezprzewodowo przesyła dane dotyczące ciśnienia do urządzenia Bodyguard 1500 PASS oraz opcjonalnego wyświetlacza HUD;
Wizualna sygnalizacja alertów o niskim ciśnieniu na manometrze Tx i urządzeniu Bodyguard 1500 PASS;
Zintegrowany alarm termiczny urządzenia Bodyguard 1500 PASS informuje użytkownika o narażeniu na wysoką i szybko rosnącą temperaturę;
Odpinane urządzenie Bodyguard 1500 PASS można umieścić na sobie w dowolnym miejscu oraz odpiąć, aby używać go jako samodzielny system;
Zarówno manometr Tx, jak i Bodyguard 1500 PASS mają funkcję zapisu danych umożliwiającą pobranie historii zdarzeń.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem

  Wysyłka kurierem

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 15,99 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć