Kategorie

Prądownica RTE FX - nowość od ROSENBAUER

ROSENBAUER 150 lat tradycji…

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy Rosenbauer jest liderem w dziedzinie technologii i innowacji jeżeli chodzi o produkty dla służb ratowniczych i gaśniczych. Z tego względu niemalże w każdej kategorii produktów znajdziecie Państwo modele tej firmy. Nie podlega wątpliwości, że Rosenbauer jest najlepszym partnerem dla Straży Pożarnych na całym świecie a ich innowacyjne i wysokotechnologiczne produkty zasługują na miano jednych z najlepszych na rynku.

Nowa prądownica RTE FX

Prądownice ROSENBAUER posiadamy od dawna w naszej ofercie. O tym, że jest to sprzęt niezawodny i godny zaufania wie każdy praktyk. Niemniej jednak nie ustajemy w wysiłkach poszukiwania jeszcze lepszego, bezpieczniejszego i bardziej innowacyjnego sprzętu, który będziemy mogli Państwu zaoferować. Niewątpliwie taką nowością są wysokiej klasy prądownice RTE FX. Co prawda nowe nie zawsze znaczy lepsze - jednak w tym przypadku ta reguła się nie sprawdzi!

Sprawdzona jakość w nowej odsłonie

Jak podaje producent ten model prądownicy wykonany został z użyciem najlepszych technologii i materiałów, charakteryzuje się intuicyjną koncepcją obsługi, innowacyjnym kształtem i wszechstronnym zastosowaniem. Postanowiliśmy przyjrzeć się urządzeniu i przybliżyć wszystkie jego zalety.

Narzędzie niewymagające konserwacji?

Jak podaje producent konstrukcja z anodowanego aluminium, stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym oraz nowatorskie elementy konstrukcyjne wolne od zakłóceń powodują, że RTE FX jest niezwykle wytrzymała i niewymagająca konserwacji. Czy jest to możliwe? Zestawienie użytych do produkcji urządzenia materiałów może wskazywać, że jest to bardzo prawdopodobne!

Urządzenie tak łatwe w użyciu jak to tylko możliwe…

Taka koncepcja przyświecała konstruktorom RTE FX. Co zatem wpływa na intuicyjną i niezwykle łatwą obsługę? Będzie to przede wszystkim sześcienna, kompaktowa konstrukcja stanowiąca rozwiązanie nieoczywiste ale przynoszące efekt w postaci możliwości szybkiego i łatwego wyboru ustawienia w najbardziej ekstremalnych warunkach -nawet przez mniej doświadczonych operatorów. Precyzyjną regulację natężenia przepływu zapewni zawór suwakowy obsługiwany za pomocą zoptymalizowanego pod względem długości i kształtu klipsa. Gdy zawór jest zamknięty zacisk skierowany jest do przodu a poprzez stopniowe przesuwanie do tyłu możemy osiągnąć pełne natężenie przepływu. Części obrotowe zaprojektowane zostały w taki sposób aby ułatwić delikatne przejście w całym zakresie strumienia bez konieczności regulacji chwytu. A jeżeli o chwycie mowa… Budowa rękojeści pozwala bezpiecznie i skutecznie operować urządzeniem nawet w rękawicy pożarniczej. Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy z urządzeniem ale też komfort związany z jego użytkowaniem, na który wpływa ergonomiczny kształt wywołujący równomierny nacisk na dłoń niepowodujący zmęczenia. Czy urządzenie jest łatwe w użyciu? Zdecydowanie plan konstruktorów został zrealizowany w 100%.

Wszechstronne zastosowania

Prądownica RTE FX okaże się niezawodnym urządzeniem podczas akcji gaśniczych prowadzonych zarówno w pomieszczeniach i na zewnątrz. Kluczowym jest tutaj zoptymalizowanie strumienia wody w zależności od odległości od pożaru. Ta prądownica poradzi sobie zarówno z ugaszeniem pożaru gdzie źródło ognia znajduje się stosunkowo blisko jak również z pożarem znajdującym się w większej odległości. Jak się okazuje, to wszechstronne urządzenie okaże się niezawodne również podczas gaszenia pożarów przemysłowych dzięki możliwość wytworzenia szerokiego strumienia w charakterze tarczy ochronnej a także przy chłodzeniu łatwopalnych spalin gdzie wykorzystamy opcję średniego strumienia natrysku. Wydaje się, że to wszechstronne urządzenie okaże się przydatne w każdej akcji gaśniczej.

ROSENBAUER RTE FX posiada naszą rekomendację!

Jako praktycy możemy stwierdzić, że na rynku (w tym w naszym sklepie pożarniczym) dostępna jest szeroka gama bardzo dobrych prądownic. Niemniej jednak zdecydowanie polecamy wybór sprzętu w ich nowszych, bardziej innowacyjnych odsłonach dostosowanych do bieżących potrzeb użytkowników. A takim produktem zdecydowanie jest ROSENBAUER RTE FX.