Kategorie

Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży termoaktywnej?

Zawód strażaka to praca wymagająca bardzo dobrego przygotowania i umiejętności. Niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, ponieważ nierzadko wykonywana jest w bardzo trudnych warunkach. Niekiedy wręcz z narażeniem życia. Podstawowym elementem staje się odpowiedni ekwipunek w wyposażeniu pożarników. Poza podstawowymi elementami warto myśleć również o dodatkowych przedmiotach, w tym odzieży. Jednym z niezbędnych elementów jest odpowiednia bielizna termoaktywna. Jaką wybrać aby wykonywać swoje obowiązki w efektywniej, bezpieczniej a przede wszystkim w większym komforcie?

 

Do czego służy bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna to warstwa bezpośrednio przylegająca do ciała, której zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego obiegu ciepła podczas pracy. Bielizna poprzez swoją strukturę, która zazwyczaj w miejscach szczególnie wrażliwych składa się z materiału o budowie siatki, umożliwia szybkie odparowanie wilgoci. Pozostawiając ciało suche i niepodrażnione. Przy tym umożliwia skórze oddychanie i zapobiega nadmiernemu poceniu się, co także zwiększa wygodę.

Cechy idealnej bielizny termoaktywnej

Wybierając bieliznę termoaktywną dla strażaka należy zwracać uwagę na kilka podstawowych kwestii, takich jak:

  •        Ile warstw posiada dany produkt. Dobra bielizna termoaktywna powinna być zbudowana z co najmniej w dwóch podstawowych warstw: warstwy zewnętrznej, która powinna wykazywać właściwości hydrofobowe oraz warstwy wewnętrznej, zapewniającej odpowiedni obieg wilgoci i wentylację.
  •        Rodzaj szwów. Najlepiej gdyby bielizna stworzona została w sposób tzw. bezszwowy, ewentualne szwy powinny znajdować się na zewnętrznej stronie. Chodzi o to, aby nie było punktów podrażniających i obcierających ciało. Taka budowa powoduje efekt drugiej skóry, co daje niezwykły komfort użytkowania. Taka bielizna nie przeszkadza w działaniu i nie podrażnia.
  •        Rodzaj materiałów użytych do produkcji bielizny. Nie powinny być to w 100% materiały syntetyczne, z uwagi na ich wysoką elektrostatyczność. Najlepszym wyborem będzie mieszanka włókien naturalnych i syntetycznych. Warto również zwrócić uwagę na to czy dany produkt posiada certyfikat mówiący o niskiej elektrostatyczności i co najważniejsze niepalności oraz odporności na wysokie temperatury.

Termoaktywne dodatki

Nie tylko termoaktywna bielizna może być przydatna w pracy strażaka. Do wyboru pozostają również liczne dodatki takie, jak: czapka, chusta, komin, a także koszulki i koszule. Warto wyposażyć się w odpowiedni komplet ubrań, który zwiększa wygodę i bezpieczeństwo.

Warto zwrócić uwagę na odzież ochronną, która ma kontakt z twarzą. Niezwykle istotny jest materiał, z którego zostały wykonane ubrania. Ważne, by wykazywał on właściwości antybakteryjne, a także antyalergiczne oraz aby nie uczulał i nie podrażniał. Duży wybór produktów termoaktywnych spełniających wszystkie podane kryteria oraz posiadających odpowiednie certyfikaty znajdziesz w sklepie internetowym Strefa998.pl, w zakładce bielizna termoaktywna dla strażaków. Zobacz także inne kategorie z profesjonalną odzieżą.

Nie tylko dla strażaka

Bielizna termoaktywna to produkt nie tylko do zastosowań profesjonalnych, dla strażaków czy innych osób pracujących w trudnych warunkach pogodowych. To również doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje termoaktywnej “drugiej skóry” na przykład podczas górskiej wspinaczki czy jazdy na nartach. Z powodzeniem stosują ją też biegacze długodystansowi na całym świecie, podczas zimowych treningów i startów.

 

 Link do kategorii "Bielizna termoaktywna" 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć