Kategorie

Zrób to sam. Oznaczanie sprzętu za pomocą drukarki etykiet

Zrób to sam. Oznaczanie sprzętu za pomocą drukarki do etykiet.

Podczas dużych akcji ratowniczo-gaśniczych ilość wykorzystywanego sprzętu jest bardzo duża. W organizacji pracy bardzo istotne jest odpowiednie oznakowanie sprzętu każdej jednostki uczestniczącej w zdarzeniu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oznakowania sprzętu, po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych każda z jednostek bez problemu może zidentyfikować swój sprzęt i spokojnie wrócić do bazy.

Do tych celów przydatnym urządzeniem będzie drukarka do etykiet. Zasada działania drukarki jest bardzo prosta. Wykorzystuje się w niej specjalne kasetki z taśmą. Wykorzystywać można taśmy klasyczne oraz fluorescencyjne dzięki którym napis może być widoczny w ciemności. Etykiety drukować można w wybranych kolorach oraz w różnych rozmiarach. Koszt takiej drukarki wynosi od 100 zł ( https://www.ceneo.pl/Drukarki_etykiet ), natomiast koszt taśmy (50m) wynosi około 20 zł. Cena zależna jest od rodzaju zakupionej taśmy.

W drukarce wpisujemy wybraną nazwę np. nazwę jednostki. Bez problemu można zmienić czcionkę lub rozmiar wpisanego napisu. 

Po zatwierdzeniu tekstu, drukarka rozpoczyna drukowanie wybranego tekstu. 

Krótka chwila i tekst jest gotowy do naklejenia. 

Wystarczy tylko odkleić taśmę przykleić taśmę do wybranego sprzętu. 

I gotowe. Sprzęt jest opisany za pomocą wytrzymałej taśmy odpornej na trudne warunki.