Kategorie

Niezbędne wyposażenie wykorzystywane w ratownictwie medycznym

Ratownictwo medyczne to obszar, w którym niezbędna jest błyskawiczna i bezbłędna interwencja. Aby akcje ratownicze zakończyły się sukcesem, ratownicy muszą być zawsze doskonale przygotowani i wyposażeni w najwyższej klasy sprzęt ratowniczy. Jakie elementy koniecznie muszą się znaleźć na wyposażeniu ratownika medycznego?

Strażacy w ratownictwie medycznym

Bycie strażakiem nie ogranicza się wyłącznie do ratownictwa pożarniczego. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy to właśnie Straż Pożarna wyjeżdża w zastępstwie pogotowia ratunkowego. Strażacy realizują medyczne działania ratownicze w przypadku, gdy zespół ratownictwa medycznego nie ma możliwości przyjazdu na miejsce zdarzenia, bądź gdy czas przyjazdu jest wydłużony. W związku z tym, każda jednostka powinna być odpowiednio przygotowana na tego rodzaju wyjazdy i posiadać kompletne wyposażenie, które może okazać się niezastąpione podczas medycznych interwencji ratowniczych.

Profesjonalny sprzęt dla ratownictwa medycznego

Posiadanie wiedzy związanej z udzielaniem pierwszej pomocy jest podstawowym warunkiem umożliwiającym sprawne przeprowadzenie działań ratowniczych. Umiejętności ratownika nie zawsze są wystarczające, zwłaszcza jeśli u poszkodowanego występuje krwotok, silne oparzenie lub ostra niewydolność dróg oddechowych. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką zestaw PSP R1 z kompletnym wyposażeniem dla ratowników medycznych. Zestaw został opracowany w taki sposób, aby ratownik mógł łatwo i błyskawicznie sięgnąć po każdy element, nie tracąc cennego czasu. A przecież każdy z nas doskonale wie, że w ratownictwie medycznym każda sekunda ma szczególne znaczenie!

Zestaw PSP R1 – elementy wyposażenia

W skład zestawu PSP R1 dla ratowników wchodzą niezbędne w ratownictwie medycznym elementy, w tym:

Kompletny zestaw jest umieszczony w wygodnej torbie, którą można przenosić na wiele sposobów – w ręku, na ramieniu, na plecach lub na klatce piersiowej. Ponadto do zestawu dołączone są szyny Kramera oraz deska ortopedyczna.

Zestaw PSP R1 odpowiada wytycznym Komedy Głównej Państwowej Straży Pożarnym w zakresie ratownictwa medycznego.

Przygotuj swoją jednostkę na wyjazdy w zastępstwie pogotowia ratunkowego

Zestaw z bogatym wyposażeniem ratowniczym umożliwia sprawne przeprowadzenie działań w zakresie ratownictwa medycznego. Błyskawiczna i skuteczna interwencja może uratować zdrowie, a nawet życie poszkodowanemu.

Z myślą o właściwym przygotowaniu każdej jednostki OSP oraz PSP do wyjazdów ratowniczych, w sklepie strażackim Strefa998 przygotowaliśmy kompletnie wyposażone zestawy ratownicze w wariantach podstawowym oraz rozszerzonym. Taki zestaw z pewnością okaże się niezastąpiony podczas wielu interwencji ratowniczych.

Link do produktów ratownictwa medycznego