Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Jak przygotować baterię Motorola do użytkowania?

Pierwsze uruchomienie Radiotelefonów MOTOROLA

Podstawowe informacje

Akumulatory nowe są przechowywane i sprzedawane w tzw. Stanie naładowania „magazynowym” ( ok. 30% pojemności) Nowy akumulator należy uformować, gwarantuje to długotrwałą bezawaryjną pracę.

W przypadku, gdy planujemy odłożyć akumulator jako zapasowy do magazynu – ładujemy go średnio co dwa miesiące, przed użyciem należy sformatować go według poniższego opisu.

Instrukcja formatowania baterii

  1.        1.  Przed użyciem wkładamy akumulator do ładowarki i ładujemy ok. 24 h  (UWAGA! Nie jest istotne, że ładowarka wskazuje, iż jest już naładowany. Należy zignorować tą informację)
  2.        2.  Po około 24 godzinach należy wyjąć akumulator z ładowarki i zamontować w radiotelefonie.
  3.        3.  Załączamy urządzenie i zostawiamy włączone  (najlepiej na nie używanym kanale) do czasu samoistnego całkowitego wyłączenia radiotelefonu.
  4.             Samoistne rozładowywanie radiotelefonu może trwać 24h lub więcej.
  1.        4.  Po całkowitym rozładowaniu radiotelefonu należy ponownie wpiąć akumulator do ładowarki i ładować przez 24 godziny. Czyli rozpoczynamy proces formatowania od początku.
  2.        5.  UWAGA! Taki proces (ładowanie-rozładowanie) należy przeprowadzić CO NAJMNIEJ 3 RAZY.  

UWAGA!

Naładowanych akumulatorów „nie przechowujemy” w ładowarkach, zarówno włączonych jak i wyłączonych. Wyłączona ładowarka może powodować bardziej intensywne samo rozładowanie. Włączona ładowarka powoduje zwiększenie efektu „pamięci” (utrata pamięci) oraz zwiększa ilość cykli ładowania akumulatora, które są ograniczone ( zazwyczaj 400-600 cykli w zależności od typu) Baterie Litowo-Jonowe nie posiadają efektu „pamięci” ale mają ograniczoną ilość cykli ładowań. Wszystkie akumulatory znacznie tracą na pojemności w niskich temperaturach. Nie ładować akumulatorów schłodzonych do temp. Poniżej 5̊C.