W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Buty strażackie Rosenbauer Boros B4

Wyjątkowa budowa butów Rosenbauer Boros B4.

   Już na pierwszy rzut oka widać, że przyszło nam się zmierzyć ze sprzętem, w którym użyto nowoczesnych rozwiązań. Myślę, że pora się już przyzwyczaić do tego iż firma Rosenbauer zazwyczaj wchodzi na rynek z przytupem. Buty te zostały stworzone w klasycznym stylu, z wysoką cholewką pod kolano. W ten sposób zapewniają nam ochronę na całej wysokości łydki i piszczeli. Sam materiał zewnętrzny pokrywający buty, został wykonany z najwyższej jakości skóry bydlęcej, odpornej na wodę i zabrudzenia. Dodatkowo, buty są odporne na promieniowanie cieplne, a także spełniają normy trudnopalności.

Obuwie Rosenbauer Boros B4, zostało wyposażone w paroprzepuszczalną membranę Sympa Tex. Dzięki niej buty są komfortowe w użytkowaniu w każdych warunkach. Cechuje je również przewiewność oraz dobre odprowadzanie potu i wilgoci, a wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów. Co ciekawe, występuje tutaj podeszwa firmy Michelin, która jest solidna i bardzo wytrzymała. Chodzenie w tej podeszwie po nierównościach daje naprawdę spory komfort dla nóg. Dodatkowo bieżnik podeszwy został specjalnie ponacinany, w taki sposób aby maksymalnie ochronić nas przed poślizgnięciami i utratą równowagi. 

Unikatowy sposób „sznurowania” butów Rosenbauer Boros B4.

   Niewątpliwie Buty Rosenbauer Boros B4 zaskoczyły wielu swoją innowacyjną metodą „sznurowania”. Producent butów zastosował metodę wiązania w układzie centralnym, ze sznurówkami naciąganymi paskiem, który należy pociągnąć. W ten sposób zaciągamy sznurówki, które spinają nam buty. Jest to podobny system do butów Haix Fire Eagle, jednakże nie jest to system identyczny. Generalnie cały proces automatycznego sznurowania można podzielić na kilka elementów. Przede wszystkim wyróżnić należy: sprężynową klamrę centralną, która pozwala na mocowanie systemu szybkiego zwalniania sznurowania oraz pasek mocujący system szybkiego wypinania z klipsem mocującym.

Na system szybkiego sznurowania i zwalniania, składają się również haki górne i dolne. Obydwa służą do wygodnej i efektywnej regulacji, w celu dopasowania stopy do butów. Fajne i intuicyjne, bez zbędnych przycisków, sprężyn, zapadek i wszystkiego, co tylko utrudnia, a nie ułatwia użytkowanie. Sznurowadła wystarczy wypiąć, wpiąć haczyk niżej i tym sposobem buty możemy dobrze dopasować do całości, by czerpać pełnię komfortu z ich użytkowania. Skoro o sznurowadłach mowa, to warto wspomnieć o nich samych. Wykonano je z odpornego na płomienie i promieniowanie cieplne aramidu. Pracując w środowisku pożarowym, nie musimy się martwić, że nagle sznurówka nam się przetopi, a but „puści” naszą stopę, co mogło by skutkować utratą stabilnego chodu.

Jak zakłada się buty Rosenbauer Boros B4?

   Generalnie skoro omówiliśmy sobie system sznurowania wraz z elementami składowymi systemu, to warto byłoby poruszyć temat samego zakładania butów w warunkach bojowych. Często bywa tak, że strażacy zamiast klasycznych butów gumowych, gdzie nie ma potrzeby sznurowania czy spinania butów, decydują się na buty skórzane do celów ratowniczych. Według mnie jest to dobre posunięcie, jednakże nie każdy but nadaje się do danego rodzaju zdarzenia.

Wracając jednak do kwestii butów skórzanych, to zasadniczy problem polegał na zapięciu zamka mając już nałożone na buty spodnie ubrania specjalnego. Dostęp do zamka butów był znacząco utrudniony, co zwiększało czas na ubranie się i przygotowanie do wyjazdu. Pamiętajmy, że czas i ergonomia jest tutaj kluczowa. Buty Rosenbauer Boros B4 niwelują nam ten problem, dzięki systemowi szybkiego sznurowania i uwalniania stopy z butów. Wystarczy, że pasek wraz z klamrą wyciągniemy do góry pomiędzy nogawką spodni, a butem i problem sznurowania mamy rozwiązany.

Szybkość zakładania butów będzie porównywalna z zakładaniem butów gumowych. Samo zakładanie butów jest bardzo proste, wystarczy włożyć stopę do buta i pociągnąć za pasek wraz z klamrą. Po tej czynności, sznurowadła zaciskają się na naszej stopie i idealnie dopasowują się do nas. Przypasowanie to jest automatycznie utrzymywane przez centralną klamrę. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcie butów, to tutaj sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy nacisnąć środkową klamrę, co pozwoli na łatwe i szybkie wyciągnięcie stopy z buta.

Czy buty Rosenbauer Boros B4 są wygodne?

   Jeśli chodzi o ergonomię i komfort, to tutaj produkt należy do czołówki w swojej kategorii. Już samo sznurowanie, które jest dwustrefowe - pozwala na indywidualne dopasowanie stopy i obszaru cholewki. Chodzenie w butach jest komfortowe, stopa trzyma się pewnie i sztywno, co daje nam świadomość bezpieczeństwa pod względem między innymi skręcenia kostki. Wkładka butów jest ortopedyczna, co również przyczynia się do naszego komfortu podczas działań. Dzięki podeszwie antypoślizgowej, niepewne i śliskie powierzchnie, nie powinny stanowić dla nas żadnego problemu. Chodzenie po niestabilnym i nierównym podłożu jest wygodne, nie czujemy nierówności.

Największym testem dla butów Rosenbauer Boros B4, były wąskie schody pełne dachówek. Ten produkt zdał ten egzamin bardzo dobrze, nie było tam czuć, że dachówki osuwają się spod butów. Buty również dobrze układają się podczas biegu czy truchtu, nie mamy odczucia ciężaru na stopach, które również nie męczą się aż tak jak w obuwiu gumowym. Już sam komfort wyścielenia wnętrza, daje nam sporo przyjemności. Dodatkowym plusem jest też dobre odprowadzanie potu, a także odporność na wodę i zachlapania, co kilkukrotnie zostało przetestowane.

Czy warto kupić buty Rosenbauer Boros B4?

   Mimo łudząco podobnego na pierwszy rzut oka systemu sznurowania do butów Haix Fire Eagle, są to zupełnie niezależne i różniące się od siebie systemy. Nie mogą być one porównywane w chwili zakupu butów. Jak wiadomo produkty firmy Rosenbauer nie należą do najtańszych, ciągle jednak powtarzam i będę powtarzał, że firma Rosenbauer tworzy ubiór i sprzęt który jest robiony z myślą o strażakach.

Są to naprawdę świetne produkty, które ułatwiają nam, strażakom pracę podczas działań ratowniczych i gaśniczych. Chcąc mieć dobry i pewny sprzęt, musimy liczyć się ze sporymi kosztami jakie należy ponieść. Samo obuwie jest bardzo wygodne i funkcjonalne, z wieloma nowościami. Dzięki odpowiedniemu dobraniu rozmiaru, nie zaznamy w tych butach uczucia dyskomfortu podczas użytkowania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć