W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Rękawice do ratownictwa technicznego Cestus deep grip

Jak prezentują się rękawice?

Zacznijmy od początku. Bez zbędnego przeciągania, opiszę to co od razu rzuca się w oczy oraz to co wpływa na pierwsze wrażenie. Rękawice Cestus deep grip wydają się być dość sztywne i uformowane. Sprawiają przez to wrażenie niewygodnych, jest to po prostu ich cecha, ponieważ rękawice są wygodne i dobrze wykonane. Wydają się jakby uszyte na miarę. Trzeba je umieć pod siebie dobrać. Z tego powodu warto przymierzyć rękawice z już nałożonymi rękawiczkami lateksowymi. Służy to sprawdzeniu czy rękawica pasuje do dłoni. Myślę, że uwaga warta zapamiętania, nie tylko przy tym konkretnym modelu rękawic ale przy wszystkich dostępnych na rynku.

Kolorystyka samych rękawic jest bardzo estetyczna. Widoczna jest linia oddzielającą stronę wewnętrzną od grzbietu. Jaskrawy kolor materiałów z których wykonano rękawice został tak dobrany aby był widoczny wtedy gdy np. rękawice postanowią się nam zawieruszyć gdzieś w ferworze walki.

Materiały z których zostały wykonane rękawice Cestus deep grip.

Uważam, że najważniejszym elementem rękawicy jest wewnętrzna strona. Rękawice po tej stronie dłoni zyskały materiał o nazwie Skid-X, który jest wodo i olejoodporny. Przy zastosowaniu wyżej wymienionego materiału rękawice stają się bardzo przyjemne i komfortowe w noszeniu. Nie odczuwamy nic podczas kontaktu z zanieczyszczonymi powierzchniami czy bezpośrednim kontaktem z daną cieczą. Kilkukrotnie mając kontakt powierzchniowy z wodą nie odczułem jej praktycznie wcale. Natomiast po kontakcie z olejem pozostawała plama, którą łatwo było się pozbyć dzięki np. wodzie lub specjalnym środkom.

Materiał, o którym mowa powyżej jest również odporny na ścieranie. Ma to wielkie znaczenie gdy chodzi o rękawice techniczne. Mamy często do czynienia z operowaniem narzędziami hydraulicznymi, karoserią samochodów i ostrymi krawędziami. Prosta zasada - jak dbasz, tak masz. Chwyt jaki zapewnia materiał, jest pewny i faktycznie czuć, że ręka wydaje się być niemal przyczepiona do trzymanej rzeczy. Sama struktura budowy świadczy o wysokiej antypoślizgowości materiału, który w odczuciu jest bardzo podobny do gumy. Całość została przyszyta kevlarowymi nićmi co sprawiło, że materiał bardzo dobrze połączył się z rękawicą. Oznacza to, że nie musimy się obawiać że coś nam się nagle odklei lub oderwie.

A co gdy nasze rękawice Cestus deep grip spotkają się z ostrymi krawędziami ciętego samochodu?

Na grzbiecie, rękawice od nadgarstka aż po czubki palców, włącznie z ochroną paznokci zostały pokryte bardzo fajną wstawką gumową. Ta została uformowana w taki sposób aby nie sprawiała dyskomfortu podczas ich używania. Sama guma w żaden sposób nie krępuje ruchów. Nie jest także zbyt wysoka dzięki czemu możemy wsunąć dłoń wszędzie tam, gdzie trzeba bez zbędnego dyskomfortu. Dzięki gumowym wkładkom, rękawice chronią również dłoń przed zmiażdżeniem.

Rękawice mają również bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne takie jak: przetarcia i przecięcia. Jak wiadomo należy uważać na ostre krawędzie i szkło. Jeśli przez przypadek otrzemy się ręką ubraną w tę rękawicę o ostrą karoserię ciętego samochodu, to obejdziemy się bez większego uszczerbku na zdrowiu. Wyżej wymieniona ochrona przed zagrożeniami mechanicznymi posiada normę EN388:2016 natomiast numer parametrów to 4342.

Nowości nie zawsze muszą iść w parze z pozytywnym odbiorem.

Zdecydowanie najważniejszą zaletą rękawic Cestus deep grip jest ich wyprofilowanie. W świetny sposób odwzorowują naturalny kształt dłoni. Dużym zaskoczeniem jest też neoprenowy mankiet, mający wszyte gumowe kółeczko służące do podpięcia rękawic przy ubraniu specjalnym. Jest to rzadko spotykane, tym bardziej w budżetowym modelu zrobiło to na mnie miłe zaskoczenie. Zazwyczaj rękawice mają materiałowe oczko, uszko lub nie mają nic do podpięcia. Zwykle przez to albo kupimy dedykowany dla rękawic technicznych klips albo będziemy je nosić w kieszeni. Po co wypychać sobie kieszenie sprzętem, do którego musimy mieć bardzo szybki dostęp?

Wracając do neoprenowego mankietu,  jest on dobrym rozwiązaniem. Wedle zapewnień producenta powinien zapobiegać wpadnięciu drobin szkła, piachu czy żwiru. Jednak dla osób o szczupłej budowie ręki mankiet może okazać się problemem. Wszystko to za sprawą tego, że mankiet ma wpływ na szczelne przyleganie do ręki. Osobiście wolę mankiet wyposażony w ściągacz.

Działania ratowniczo - gaśnicze czyli najważniejsza próba dla każdego sprzętu. jak poradziły sobie rękawice?

Wbrew pozorom rękawice dają naprawdę fajne odczucia podczas działań, weźmy na początek pod lupę działania techniczne. Narzędzia hydrauliczne trzymane w ręku za pośrednictwem rękawic Cestus deep grip trzymane są pewnie. Dzięki zastosowanemu materiałowi wewnętrznemu rękawica dobrze obejmuje rękojeść narzędzi. Podczas operowania halliganem nie mam wątpliwości czy aby na pewno nie wypadnie mi z rąk. Same rękawice podczas długotrwałego użytkowania nie sprawiają większego dyskomfortu. Nie uciskają na którąkolwiek z części dłoni. Nie spadają z ręki, a gdy potrzeba to bardzo szybko i wygodnie udaje się je ściągnąć.

Bardzo dobrze współpracują również z rękawiczkami nitrylowymi pod warunkiem, że rozmiar został dobrany prawidłowo. Kolejną częścią są działania gaśnicze w przestrzeni otwartej. Rękawice bardzo dobrze obejmują prądownice, a operowanie w nich prądami wody nie sprawia żadnego problemu. Przeciąganie odcinków czy praca narzędziami to sama przyjemność. Dzięki przewiewnej ale i w pewnym stopniu nieprzemakalnej konstrukcji są bardzo wygodne i przyjemne dla dłoni.

Czas na podsumowanie.

Podsumowując, rękawice Cestus deep grip są naprawdę bardzo dobrą i budżetową opcją. Jako wybór rękawic technicznych, zapewniają stabilny i pewnych chwyt. Także odpowiednio chronią naszą dłoń przed zmiażdżeniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo miło mi się w nich pracowało. Jednak, tak jak wspomniałem, dla mnie mankamentem jest brak ściągacza i uczucie pustki wewnątrz rękawic. Mimo wszystko jest to moja subiektywna opinia. Każdy może mieć odczucia znacznie różniące się od moich. Wpływ na to ma między innymi budowa dłoni czy doświadczenia z innymi rękawicami. Dlatego polecamy by przekonać się o tym na własnej skórze, rękawice są w ofercie naszego sklepu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć