Koc gaśniczy -  Gaśnice

Koc gaśniczy

85,00 zł brutto
69,11 zł netto

Koc gaśniczy – z czego wykonany?

Koc gaśniczy służy do mechanicznego odcinania dopływu powietrza do płonących materiałów. Sprzęt gaśniczy nieodzownie kojarzy się z gaśnicami, ale w tej grupie posiadamy też inne produkty takie jak chociażby koce służącego do ręcznego, bezpośredniego gaszenia ognia. Mechanizm działania polega na odcięciu dopływy powietrza od palącego się przedmiotu, a tym samym jego skuteczne ugaszenie.

Koc gaśniczy przed czym chroni i kiedy go użyć?

Koce gaśnicze ppoż  okażą się pomocne przy tłumieniu niewielkich źródeł ognia lub płonącej na człowieku odzieży. Ich moc tkwi w wykonaniu z niepalnego materiału – włókna szklanego. Pozwoli na stłumienie pożaru w pierwszej fazie jego powstania, dlatego warto zaopatrzyć się w ten element ochrony przeciwpożarowej. Posiada przelotki do zamontowania na ścianie lub w pojeździe gaśniczym – nie zajmie wiele miejsca a może okazać się bezcenny.

Koc gaśniczy jako podręczny sprzęt

Należy pamiętać, że koc gaśniczy szklany to podręczny sprzęt służący do mechanicznego odcięcia dopływu tlenu do palącego się materiału. Użytkowanie polega na szczelnym przykryciu palącego przedmiotu. Podczas używania, należy zapamiętać, by przykrywać powierzchnie źródła płomienia od swojej strony tak, aby uniknąć poparzenia ciała. Ma wiele zalet, jedną z nich jest możliwość wielokrotnego użytku oraz uniknięcie poparzenia płomieniami. Kolejną zaletą jest, iż przedmioty ugaszone nie niszczeją. Jest pomocny w każdym miejscu, niezbędny zarówno w firmie, podczas grilla, a kończąc na zwykłych potrzebach domowych. Dzięki prostocie jego użytkowania doskonale sprawdzi się w domu w sytuacji gaszenia palącego się  tłuszczu. Jest często stosowany jako kurtyna dla spawacza.

Koc gaśniczy – jak go używać?

Sposób użytkowania tego typu koca jest niezwykle prosty. Koc należy rozwinąć, następnie chwycić za górną krawędź blisko osoby gaszącej i nałożyć od swojej strony na źródło ognia. 

Z czego zrobiony jest koc gaśniczy?

Wykonany jest z włókna szklanego, który jest materiałem bardzo wytrzymałym, a jednocześnie niepalnym oraz nieprzewodzącym prądu, który dokładnie dociskamy do podłoża. Tkanina, z której zrobiony jest koc, musi być zarówno trudnopalna i trudno zapalna, a także odporna na temperatury do 450°C, która ma chronić nas przed poparzeniami. Uwaga: Producent produkujący koce gaśnicze powinien spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 1869:1999  i posiadać świadectwo dopuszczenia Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto pamiętajmy, że przegląd techniczny należy zrobić na dokładnych oględzinach i powinien być przeprowadzany co 12 miesięcy. Nasz sklep ppoż oferujemy produkty tylko najwyżej jakości. Wyróżniamy również koc spawalniczy zapewniający ochronę przed odpryskami.

Wady koca gaśniczego - sprzęt ppoż

Mimo swojej popularności i powszechnego stosowania, posiada kilka istotnych wad. Sprawdza się  dobrze w przypadku małych, początkowych pożarów. W przypadku większych lub rozprzestrzeniających się ognisk, koc może okazać się niewystarczający, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Po drugie,  wymaga bliskiego kontaktu z ogniem, co może być niebezpieczne dla osoby próbującej go użyć. Istnieje ryzyko poparzenia się lub zranienia w wyniku działania wysokiej temperatury lub odłamków szkła w przypadku rozbitego okna. Ponadto, jest jednorazowego użytku i po jego użyciu trzeba go wymienić, co może być kosztowne i niepraktyczne. Wreszcie, nie nadaje się do gaszenia pożarów w trudno dostępnych miejscach, takich jak szafki elektryczne lub wnęki w ścianach. Ze względu na te wady,  powinien być traktowany jako jedno z narzędzi do zwalczania ognia, ale nie jako rozwiązanie uniwersalne i wystarczające samo w sobie.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?