Koc gaśniczy -  Gaśnice

Koc gaśniczy

85,00 zł brutto
69,11 zł netto

Koc gaśniczy

Koc gaśniczy wykonany z wytrzymałego materiału z włókna szklanego, przystosowany do zamocowania na ścianie

Koc gaśniczy o wymiarze 1400x1800 mm wykonany został z tkaniny niepalnej. Sprzęt gaśniczy nieodzownie kojarzy się z gaśnicami, ale w tej grupie posiadamy też inne produkty takie jak chociażby koce gaśnicze służącego do ręcznego, bezpośredniego gaszenia ognia. Mechanizm działania koca gaśniczego polega na odcięciu dopływy powietrza do płonącego obiektu, a tym samym jego skuteczne ugaszenie.

Koce gaśnicze do tłumienia niewielkich źródeł ognia

Koce gaśnicze okażą się pomocne przy tłumieniu niewielkich źródeł ognia lub płonącej na człowieku odzieży. Ich moc tkwi w wykonaniu z niepalnego materiału – włókna szklanego. Koc gaśniczy pozwoli na stłumienie pożaru w pierwszej fazie jego powstania, dlatego warto zaopatrzyć się w ten element ochrony przeciwpożarowej. Koc gaśniczy posiada przelotki do zamontowania na ścianie lub w pojeździe gaśniczym – nie zajmie wiele miejsca a może okazać się bezcenny.

Koc gaśniczy jako podręczny sprzęt

Koc gaśniczy to podręczny sprzęt służący do mechanicznego odcięcia dopływu powietrza do płonącego materiału. Użycie polega na szczelnym przykryciu płonącego przedmiotu. Podczas używania koca gaśniczego należy zapamiętać, by przykrywać źródło ognia od swojej strony tak, aby uniknąć poparzenia ciała. Koc gaśniczy ma wiele zalet, jedną z nich jest możliwość wielokrotnego użytku. Kolejną zaletą jest, iż przedmioty ugaszone kocem gaśniczym nie niszczeją. Koc gaśniczy jest pomocny w każdym miejscu, poczynając od zapotrzebowania w firmie, podczas grilla, a kończąc na zwykłych potrzebach domowych. Dzięki prostocie jego użytkowania doskonale sprawdzi się w domu w sytuacji gaszenia płonącego tłuszczu. Koc gaśniczy jest często stosowany jako kurtyna dla spawacza.

Sposób użytkowania koca gaśniczego

Sposób użytkowania koca gaśniczego jest niezwykle prosty. Koc gaśniczy należy rozwinąć, następnie chwycić za górną krawędź przed sobą i nałożyć od swojej strony na źródło ognia. Należy pamiętać, żeby chronić dłonie za kocem gaśniczym.

Z czego zrobiony jest koc gaśniczy?

Koc gaśniczy wykonany jest z włókna szklanego, który jest materiałem bardzo wytrzymałym, a jednocześnie niepalnym oraz nieprzewodzącym prądu. Tkanina, z której wykonany jest koc, musi być zarówno trudnopalna i trudnozapalna, a także odporna na temperatury do 450°C. 

Koc gaśniczy powinien spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 1869:1999 (Koce gaśnicze) i posiadać świadectwo dopuszczenia Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto pamiętajmy, że przegląd techniczny koca gaśniczego polega na dokładnych oględzinach i powinien być przeprowadzany co 12 miesięcy.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 19,90 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?