Piła spalinowa Stihl MS 181 C-BE - Pilarki do prac lżejszych

Piła spalinowa Stihl MS 181 C-BE

Piła spalinowa Stihl MS 181 C-BE

Pilarka łańcuchowa do prac wokół domu i w ogrodzie

Piła spalinowa Stihl MS 181 C-BE przeznaczona jest dla użytkowników okazjonalnych do np. konserwacji, prac naprawczych przy domu, prac budowlanych, ścinki drzew o średnicy do 30 cm. czy do przygotowania drewna opałowego. Pilarka jest kompaktowa, lekka i prosta w użyciu – łatwe prowadzenie piły umożliwia dokładne cięcie.  Pilarka zapewnia bardzo niski poziom wibracji, posiada bogate wyposażenie, zapewnia do 20% mniejsze zużycie paliwa i redukcję emisji spalin do 70% w porównaniu do dwusuwowych modeli o tej samej mocy bez technologii 2-MIX.

Piła spalinowa Stihl moc 1,5 kW / 2,0 KM

Komfortowa (C), spalinowa pilarka łańcuchowa z systemem ErgoStart (E) redukującym wysiłek związany z jej uruchomieniem. Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej STIHL (B) umożliwia szybkie napięcie piły bez konieczności użycia narzędzi.

Wyposażenie seryjne piły spalinowej Stihl MS 181 C-BE

System filtrów powietrza o długiej żywotności - wydłuża znacząco okresy pracy pomiędzy czyszczeniami filtra. Większe i cięższe drobiny są wyrzucane przez siłę odśrodkową na zewnątrz, a następnie przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza.

Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX - zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spada o ok. 50%.

Ręczna pompa paliwowa - umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.

STIHL ErgoStart (E) - Sprężyna umieszczona pomiędzy rolką linki rozrusznika a wałem korbowym kompensuje skoki obciążenia na lince rozruchowej sprawiając, że są one prawie niewyczuwalne dla operatora. Wynik: W porównaniu do zwykłych systemów rozruchowych system STIHL ErgoStart o połowę redukuje siłę wymaganą do uruchomienia urządzenia i umożliwia zmniejszenie prędkości rozruchowej o około dwie trzecie.

Czterokanałowa technika STIHL - W czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

System antywibracyjny - Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Wielofunkcyjny przełącznik - Obsługa wszystkich ważnych funkcji pilarki, takich jak rozruch na ciepło i na zimno, praca i wyłączanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi, ponieważ prawa ręka przez cały czas spoczywa na uchwycie.

Kompensator - Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

System STIHL Ematic - składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

System błyskawicznego napinania piły łańcuchowej STIHL (B) - ułatwia napinanie piły łańcuchowej. Po poluzowaniu pokrywy koła napędowego piła łańcuchowa może zostać szybko i komfortowo napięta za pomocą koła nastawczego - bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Praktyczny korek zbiornika - Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego

 • Masa urządzenia: 4,6 kg
 • Moc kW/KM: 1,5/2
 • Pojemność skokowa cm³: 31,8
 • Stosunek ciężaru do mocy kg/kW: 3,1
 • Poziom mocy akustycznej dB(A): 112
 • Podziałka piły łańcuchowej: 3/8 " P
 • Wartość drgań strona lewa / prawa m/s²: 3,5/3
 • Poziom ciśnienia akustycznego dB(A): 100
0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,90 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?