Kategorie

Pilarka spalinowa Stihl MS 193 T

brutto1 316,26 zł

netto1 316,26 zł

Pilarka spalinowa Stihl MS 193 T 5 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 1

Bardzo lekka pilarka 1,3kW z silnikiem 2-MIX

Nowy produkt

Pilarka spalinowa Stihl MS 193 T

Dla tych, którzy pracują w koronach drzew.

Informacja o produkcie

Pilarka STIHL MS 193 T znakomicie nadaje się do pielęgnacja drzew w miastach, na terenach zielonych oraz w sadach. Pilarka STIHL MS 193 T to połączenie wysokiej mocy z niewielkim ciężarem i wysokim komfortem pracy. Zapewnia to oszczędny silnik 2-MIX o mocy 1,3 kW, kompaktowa konstrukcja oraz przemyślane detale wyposażenia takie jak praktyczna nakrętka pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przed zgubieniem oraz składane zawiesie. Sprawna w sadzie, pewna w rękach!

Bardzo lekka pilarka do pielęgnacji drzew z silnikiem STIHL 2-MIX. Doskonały stosunek ciężaru do mocy. Bardzo precyzyjne prowadzenie. Pilarka do pielęgnacji drzew została zaprojektowana specjalnie z myślą o pracy w koronach drzew i jest przeznaczona wyłącznie do pielęgnacji drzew przez osoby, które przeszły szkolenie w zakresie pielęgnacji drzew.

Zalety 

Silnik

Silnik STIHL 2-MIX - pełna moc, mniejsza emisja spalin: oszczędny silnik STIHL 2-MIX to efektywne połączenie cylindra skonstruowanego w wydajnej technice czterokanałowego systemu przepłukiwania cylindra. Dzięki temu zużycie paliwa jest optymalne a wysoki moment obrotowy osiągany w szerokim zakresie obrotów. Nawet do 70 % mniejsza emisja spalin i do 20 % mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z silnikami dwusuwowymi STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX.

Komfortowa obsługa

Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem - podczas zdejmowania pokrywy koła napędowego nakrętka nie zgubi się, ponieważ jest połączona z pokrywą.

Boczny napinacz piły łańcuchowej - boczny napinacz umożliwia wygodne napinanie piły łańcuchowej z zachowaniem bezpiecznej odległości od jej ostrych elementów.

Kompaktowa budowa i ergonomiczne usytuowanie uchwytu - pilarka spalinowa posiada wytrzymałą, gładką obudowę, kompaktowe wymiary i zwartą konstrukcję. Manewrowanie pilarką w koronach drzew jest dzięki temu znacznie ułatwione.

Składane zawiesie - do zawiesia mocowana jest lina transportowa służąca do opuszczania pilarki podczas pracy na wysokości. Złożone zawiesie nie przeszkadza zarówno podczas pracy jak i przechowywania urządzenia.

Optymalne prowadzenie

Profesjonalny system antywibracyjny - W spokoju siła: Profesjonalny system antywibracyjny redukuje wartość drgań, co przyczynia się do oszczędzania siły operatora wpływa na precyzję cięcia.

Piła łańcuchowa STIHL 3/8" P Picco Micro Mini 3 (PMM3) - piła łańcuchowa typu „półdłuto" jest idealnie dopasowana do pilarki spalinowej. Jest ona węższa od innych pił łańcuchowych i posiada wysoką wydajność.

Wyposażenie seryjne

Silnik STIHL 2-MIX -dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spada o ok. 50%.

Ręczna pompa paliwowa - ręczna pompa paliwowa umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.

Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem - przy wymianie zestawu tnącego zastosowano praktyczną nakrętkę pokrywy koła napędowego z zabezpieczeniem przed zgubieniem.

Składany hak - składany hak służy jako zamocowanie liny nośnej do opuszczania pilarki do pielęgnacji drzew i dla zachowania bezpieczeństwa pracy.

Czterokanałowa technika STIHL - w czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

System antywibracyjny - mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Kompensator - wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Boczny napinacz piły łańcuchowej - śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

STIHL Ematic-System - system STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

Praktyczny korek zbiornika - specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.

Wyposażenie dodatkowe

STIHL ElastoStart - ciśnienie sprężania powoduje podczas uruchamiania silników spalinowych powstawanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora. Element amortyzujący umieszczony w specjalnym uchwycie rozrusznika pochłania i przekazuje występujące siły zgodnie z przebiegiem cyklu sprężania umożliwiając tym samym płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

Zastrzega się prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego.

Specyfikacja produktu

  Waga3,3
  Moc kW/KM1,3/1,8
  Pojemność skokowa cm³30,1
  Stosunek ciężaru do mocy kg/kW2,5
  Poziom mocy akustycznej dB(A)113
  Podziałka piły łańcuchowej3/8 " P
  Wartość drgań strona lewa / prawa m/s²3,1/3,1
  Poziom ciśnienia akustycznego dB(A)100
NazwaCzas dostawyCena
Wysyłka kurierem Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl Darmowa!
Polecamy inne produkty z tej kategorii :