W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close
DN80 2x75 (B/BB) -  Stojaki hydrantowe

DN80 2x75 (B/BB)

713,40 zł brutto
580,00 zł netto

DN80 2x75 (B/BB)

Czym jest stojak hydrantowy i do czego służy?

Stojak hydrantowy to przyrząd, który zrobiony jest z aluminium lub mosiądzu. Ich wyjścia są zakończone specjalnymi nasadami Storz, większość typu 75. Gniazda stojaków są dodatkowo wzmocnione przez zastosowane specjalne gumowe uszczelki. Stojaki hydrantowe pozwalają na czerpanie wody o maksymalnej temperaturze do 50°C bezpośrednio do akcji lub w celu napełnienia specjalnego wozu strażackiego.

Stojak hydrantowy DN80 2x75 (B/BB)

Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak DN 80. Skrót ten oznacza rodzaj zastosowanego gniazda w stojaku. Składa się głównie z dwóch elementów. Jest to stojak oraz głowica zaporowa. Głowica to nic innego jak odlewany korpus, w którym znajdują się dwa zawory grzybkowe. Ich zadaniem jest regulowanie wylotu wody ze stojaka. Stojak jest dolną częścią całej konstrukcji. Służy do zamocowania całej obudowy w podziemnym hydrancie, a ma to miejsce dzięki samowkręcającemu się mechanizmowi kołowemu.

Specyfikacja produktu

Wlot - 80
Wylot - 2x75B
Wysokość [mm] - 1050
Szerokość [mm] - 340
Głębokość [mm] - 126
Masa [kg] - 6,90

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem

    Wysyłka kurierem

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: 15,99 zł

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć