WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Wentylatory oddymiające FANERGY E16 -  Turbowentylatory
Wentylatory oddymiające FANERGY E16 - silnik elektryczny -  Turbowentylatory
Wentylatory oddymiające FANERGY E16 -  Turbowentylatory

Wentylatory oddymiające FANERGY E16

17 175,72 zł brutto
13 964,00 zł netto
Dysza Gaśnicza+ Pakiet oświetleniowy:

Wentylator Rosenbauer FANERGY E16

Wysokowydajne wentylatory oddymiające Rosenbauer są urządzeniami mobilnymi i wielofunkcyjnymi posiadającymi wszystkie cechy wyróżniające znakomity sprzęt tego producenta. Stosowanie wentylatorów oddymiających umożliwia szybką poprawę warunków panujących wewnątrz płonącego budynku, wpływając na efektywność i poprawę bezpieczeństwa ratowników przeprowadzających natarcie wewnętrzne.

Cechy szczególne wentylatorów oddymiających ROSENBAUER

- Technologia All In One Airflow
- Duża moc i wydajność
- Dysza typu "pull-out"
- Szeroki kąt nachylenia od -20° do + 20°
- Prosta obsługa
- Kompaktowa budowa i niska waga
- Nowoczesny design
- Możliwość podawania mgły wodnej i piany gaśniczej

Zalety wynikające ze stosowania wentylatorów oddymiających Rosenbauer

- Krótszy czas ataku
- Natychmiastowe zapewnienie czystego powietrza  
- Poprawa widoczności dzięki szybkiemu usuwaniu dymu - lepsza i szybsza orientacja, łatwiejsza lokalizacja poszkodowanych
- Kontrolę zadymienia na drogach ewakuacji
- Ograniczenie ryzyka wystąpienia rozgorzenia
- Obniżenie temperatury w płonącym obiekcie
- Zmniejszenie strat popożarowych

Wentylator oddymiający FANERGY z silnikiem elektrycznym

Wentylatory oddymiające FANERGY z silnikami elektrycznymi (wolne od spalin) są cichą i przyjazną dla środowiska alternatywą. Dostępne są w dwóch różnych rozmiarach o średnicy 16" i 22".
FANERGY E16 jest najmniejszym wentylatorem na rynku w klasie 16'' przez co zajmuje niewiele miejsca w pojeździe a także pozwala na jego ustawienie w trudno dostępnych miejscach. Wentylatory są uniwersalne w zastosowaniu i elastyczne w pozycjonowaniu.  Bezstopniowa regulacja mocy wyjściowej wentylatora dokonywana jest przez regulator od 0-100%. Ustawiona wartość prezentowana jest na wyświetlaczu cyfrowym. Zintegrowany ogranicznik prądu rozruchowego zapewnia sprawne funkcjonowanie przemiennika z agregatem prądotwórczym o mocy 5 kVA, można go również podłączyć do dowolnego domowego gniazda 230 V. Największą zaletą wentylatorów elektrycznych jest możliwość pracy w każdej płaszczyźnie, dzięki czemu można prowadzić wentylację w pionie i poziomie.
W ofercie znajdziemy również najmocniejszy i najlżejszy model V16 – wentylator z silnikiem spalinowym.

All In One Airflow

Technologia firmy Rosenbauer to zupełnie nowa koncepcja techniczna w technologii wentylacji. Specjalna konstrukcja zespołu wentylatora zapewnia zoptymalizowany schemat przepływu powietrza. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji wirnika wentylatora, jednostki sterującej wentylatora i specjalnej kratownicy o aerodynamicznym kształcie. Nowa jednostka wentylatora zapewnia także jeszcze lepszą wydajność zasysania, a tym samym lepsze dostarczanie powietrza do wentylatora. Powietrze dostarczane jest do budynków w ukierunkowany sposób, przy większym ciśnieniu, większej mocy i w większej objętości. Rezultat: dym jest szybciej usuwany z płonącego obiektu, widoczność natychmiast poprawia się, a temperatura szybciej opada.

Wentylator automatycznie ustawia się do pozycji ataku +20° stopni

Po rozłożeniu uchwytu moduł wentylatora automatycznie podnosi się. W ten sposób wentylator znajduje się natychmiast w pozycji ataku. Dlatego dysza jest automatycznie ustawiana pod optymalnym kątem 20 °, dzięki czemu łatwiej jest ominąć przeszkody w obszarze dostępu do budynku (np. schody, platformy). W połączeniu z nową technologią "All In One Airflow", dysza typu "pull-out" zapewnia również, że strumień powietrza dociera do obiektu z maksymalną wydajnością.

Najszerszy kąt regulacji na rynku

Jednostka wentylatora może być regulowana za naciśnięciem przycisku i bez dodatkowych akcesoriów od -20 do +20 stopni. Dzięki bezobsługowemu siłownikowi gazowemu, bezstopniowa regulacja jest szybka i łatwa, bez zakleszczania i skosowania - co stanowi znaczącą korzyść, która przyczynia się do skrócenia czasu akcji ratowniczej podczas działań. Duży kąt nachylenia zapewnia większą elastyczność i wydajność podczas korzystania z wentylatora. Kąt nachylenia wynoszący 20 ° jest bardzo przydatny do podawania powietrza ponad przeszkodami. Pozycja kąta ujemnego -20 ° stopni - większa niż jakikolwiek inny wentylator na rynku - idealnie nadaje się do wentylowania klatek schodowych i szybów powietrznych.

Łatwa i bezpieczna obsługa

Właściwa obsługa jest ważna dla pomyślnej wentylacji. Dzięki technologii All In One Airflow wszystkie aktualne koncepcje obsługi są połączone w jedną a korzystanie z niej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Korzystanie z wentylatora chroni ekipy ratownicze i może uratować życie zaginionych/poszkodowanych osób. Właściwa obsługa jest ważna dla pomyślnej wentylacji. Dzięki nowej technologii All In One Airflow wszystkie aktualne koncepcje obsługi są połączone w jedną, a korzystanie z niej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wentylator można ustawić w elastycznej odległości 2-7 m przed otworem dostępu. W tej odległości wentylator działa niezawodnie bez problemów z pozycjonowaniem. Aby uzyskać maksymalny przepływ powietrza, zaleca się ustawienie odległości 2 m.

Obsługa jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej:

1.Rozłóż uchwyt
2.Wentylator automatycznie ustawia się do pozycji ataku +20 stopni
3.Ustaw wentylator przed otworem dostępowym (elastyczna odległość 2-7 m)
4.Włącz urządzenie - gotowe

Wielofunkcyjne zastosowanie– wytwarzanie mgły wodnej i piany gaśniczej

W odniesieniu do taktyki operacyjnej interesujące są dwie dalsze cechy wentylatora FANERGY: można wytworzyć mgłę wodną i pianę gaśniczą. Mobilny wentylator o wysokiej wydajności jest wyposażony w centralną dyszę gaśniczą. Pozwala to na chłodzenie i ochronę pomieszczeń, butli gazowych itp. Skuteczne tłumienie niebezpiecznych produktów lotnych jest również możliwe przy użyciu mgły wodnej. Turbulencje w przepływie powietrza zmniejsza się poprzez centralne umieszczenie urządzenia do rozpylania wody po środku dyszy gaśniczej wentylatora Obsługa jest znacznie szybsza, łatwiejsza i nie wymaga żadnych akcesoriów. Wąż pożarniczy może być podłączony bezpośrednio do wentylatora za pomocą nasady Storz C/52, woda doprowadzona jest do FANERGY, a co za tym idzie podawana jest mgła wodna.

Dzięki zastosowaniu siatki pianowej, zasysacza Z2 i wielozadaniowego środka pianotwórczego, wentylator może w krótkim czasie wytwarzać pianę gaśniczą. Siatka jest przechowywana w małej komorze bezpośrednio na obudowie wentylatora i może być zawsze przewożona w ten sposób. Natężenie przepływu wynosi ok. 200 l przy 5 barach. Podczas gaszenia pożarów piana gaśnicza może być wprowadzana przez przewody wentylacyjne na klatkach schodowych lub lufcik w piwnicy. Podczas działań z substancjami niebezpiecznymi, w celu powstrzymania toksycznych oparów lub schłodzenia sprzętu: wentylator realizuje zadania generatora piany gaśniczej.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
  • Wysyłka kurierem GLS

    Wysyłka kurierem GLS

    Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

    Koszt wysyłki: Za darmo!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?