Dräger PSS® 4000 (manometr TX + bodyguard) - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 4000 (manometr TX + bodyguard) - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 4000 (manometr TX + bodyguard) - uchwyt na automat płucny - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 4000 (manometr TX + bodyguard) - butla kompozytowa - Aparaty powietrzne
Dräger PSS® 4000 (manometr TX + bodyguard) - pas na jedną butlę - Aparaty powietrzne

Dräger PSS® 4000 (manometr TX)

Dräger PSS® 4000 (manometr TX)

Aparat PSS 4000 wyposażony w:

- automat oddechowy,
- manometr TX,
- uchwyt na automat płucny,
- pas na 1 butlę,
- butla kompozytowa
- maska panoramiczna z szybkozłączem i wizjerem odpornym na zadrapania FPS 7000 P,

Zalety aparatu Dräger PSS® 4000 

Lekki, solidny i prosty w użyciu
Dräger PSS 4000 to jeden z najlżejszych aparatów oddechowych na rynku, w którym zastosowano tę samą zaawansowaną technologię i koncepcję konstrukcji, co w naszym wiodącym asortymencie standardowych oraz rozszerzonych, profesjonalnych aparatów oddechowych. Dodatkowo dzięki uprzęży z zamkami umożliwiającymi szybkie zwolnienie oraz prostemu mechanizmowi ściągaczy można szybko i prosto dopasować uprząż.

Ulepszony system nośny
Niezwykle trwały system nośny cechuje się ultralekkim stelażem o wysokiej wytrzymałości, wykonanym z kompozytów węglowych, który zapewnia doskonałą odporność termiczną, chemiczną, a także na wszelkie uderzenia. Ten profesjonalny system nośny został zaprojektowany zgodnie z naturalnymi obrysami ciała, dzięki czemu poprawia stabilność i zmniejsza nadwyrężenia, naprężenia oraz zmęczenie pleców. Dzięki równomiernemu rozkładowi obciążenia w jednej linii ze środkiem ciężkości ciała, system oferuje odpowiedni komfort barków i talii. Oprócz maksymalnego komfortu Dräger PSS 4000 wykorzystuje także najtrwalsze i najbardziej odporne materiały, aby zminimalizować wpływ nawet ekstremalnie nieprzyjaznego środowiska.

Wyjątkowo wytrzymały materiał uprzęży
Dräger PSS 4000 wykorzystuje najnowocześniejsze materiały, które zostały stworzone po to, by wytrzymać trudne warunki, z jakimi na co dzień zmagają się strażacy, zapewniając jednocześnie wysoki poziom komfortu. Dzięki zastosowaniu sprzączek z odpornej stali nierdzewnej oraz wytrzymałych pasów wykonanych z włókien aramidowych aparat jest idealnie przystosowany do częstego i długotrwałego noszenia.

Łatwość utrzymania i serwisowania
Oprócz tego, że aparat Dräger PSS 4000 można w łatwy i szybki sposób serwisować, charakteryzuje się on także wieloma innowacyjnymi cechami konstrukcji, które pomagają zmniejszyć czas wyłączenia urządzenia z użycia oraz koszty konserwacji. Dotyczy to wszystkich głównych komponentów, które można szybko i w prosty sposób zdemontować i ponownie złożyć. Uprząż przymocowana jest do stelaża za pomocą metody jednoczęściowego mocowania. Aby udogodnić pracę, reduktor ciśnienia pierwszego stopnia został zintegrowany ze stelażem. Zamknięta, jednoczęściowa uprząż i wyściółka pasa biodrowego nie pozwalają na nadmierne wchłanianie wody, co skraca czas suszenia i czyszczenia, optymalizując efektywność wykorzystania energii.

Zintegrowane węże
Węże średniego ciśnienia doprowadzające powietrze i wąż manometru są całkowicie zintegrowane w stelażu, aby zmniejszyć ryzyko zaczepienia i potencjalnego zaplątania. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo przemieszczania się i pracy w zamkniętych przestrzeniach. Dodatkową korzyścią jest możliwość przełożenia węży z jednej strony na drugą, aby dopasować urządzenie do potrzeb klienta w kwestii umiejscowienia manometru. Ta cecha konstrukcyjna ułatwia także wymianę poszczególnych węży.

Opcja bezprzewodowa
Zaawansowany system osobistego alarmu bezpieczeństwa (PASS) Dräger Bodyguard 1500 poprawia bezpieczeństwo pracy w terenie. Jednostka ochrony dróg oddechowych oraz sygnalizator bezruchu generują optyczne i akustyczne sygnały alarmowe w przypadku braku ruchu, wyczerpywania się zapasu powietrza lub skrajnie wysokiej temperatury. System wyposażony jest w bezprzewodową transmisję danych pomiędzy urządzeniem PASS, a urządzeniem monitorującym.

Podświetlany manometr Tx 
Przesyła bezprzewodowo dane dotyczące ciśnienia do urządzenia Bodyguard 1500, a także do wyświetlacza Dräger FPS 7000 Head-Up-Display, jeśli jest on używany. Funkcja ta zapewnia automatyczne powiadomienia wizualne z manometru Tx oraz akustyczne powiadomienia z urządzenia PASS, jeśli poziom dostarczanego powietrza spadnie poniżej wartości granicznych określonych przez użytkownika.

Dräger Bodyguard®

Urządzenie ostrzegawcze Bodyguard to automatyczny, bezprzewodowy system PASS wpływający na poprawę bezpieczeństwa użytkownika. Osobisty system bezpieczeństwa jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych Strażaków jak i Strażaków Ochotników. System generuje charakterystyczny obraz (podwójna dioda LED o wysokiej widoczności) i sygnał dźwiękowy wskazując, że ratownik znalazł się w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Zaawansowana technologia bezprzewodowa zmniejsza potencjalne ryzyko zaczepienia o kable czy przewody. Bodyguard to solidny i lekki system, odporny na niekorzystne warunki środowiskowe. Można go nosić na ramieniu lub w talii użytkownika. Duże przyciski ułatwiają obsługę, nawet w rękawicach.

Dodatkowe opcje

Elastyczny, przyjazny dla użytkownika system o wysokiej wydajności łączy w sobie nowe i sprawdzone innowacyjne technologie. Dräger PSS 4000 gwarantuje niezawodne działanie, jednocześnie zmniejszając koszty utrzymania.

Oferuje także szeroki wybór opcji na każdą ewentualność:
Szeroki wybór automatów płucnych
Opcja konfiguracji maski pełnotwarzowej Dräger FPS 7000 (a także Panorama Nova®)
Elektroniczna komunikacja głosowa
Butle stalowe lub kompozytowe
Złącze węża dodatkowego do ewakuacji i dekontaminacji
Dräger Bodyguard 1500 do bezprzewodowej transmisji danych dotyczących ciśnienia
Wyświetlacz Dräger FPS 7000 Head-up-Display (HUD) i manometr Tx z podstawową elektroniką
Opcja szybkiego ładowania
Konfiguracja dwubutlowa

Sprawdzona technologia doprowadzania powietrza

Wszechstronność to jedna z głównych zasad przyświecająca powstaniu serii produktów Dräger PSS. Dlatego też Dräger PSS 4000 umożliwia korzystanie z postępu technologicznego innych modeli. Dzięki zastosowaniu tego samego zaawansowanego systemu pneumatycznego co w wiodącym aparacie Dräger PSS 7000, Dräger PSS 4000 oferuje profesjonalne rozwiązania dla pionierskich oddziałów straży pożarnej. Oprócz opcji pracy z dwiema butlami pozwala zwiększyć dopływ powietrza i dłużej korzystać z aparatu.

0 / 5
(0 ocen)
Kupiłeś/aś ten produkt?

Podziel się swoją opinią z innymi

Napisz opinię
Opinie o produkcie
 • Wysyłka kurierem GLS

  Wysyłka kurierem GLS

  Informacje dotyczące terminu dostawy - sklep@strefa998.pl

  Koszt wysyłki: 19,89 zł

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?