Wodne

Aktywne filtry

Gaśnica wodna - mgłowa 6l GWM-6x AF

Doskonale nadaje się do gaszenia pożarów olejów i tłuszczy jadalnych, płonącej na ludziach odzieży, ważnych dokumentów i urządzeń.

Cena 369,00 zł

Gaśnice wodne

Gaśnice wodno-mgłowe charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnej technologii rozpraszania wody na miniaturowe drobiny tworzące mgłę wodną, w której środkiem gaśniczym jest zdemineralizowana woda wyrzucana za pomocą sprężonego gazu (azotu lub dwutlenku węgla). Dzięki takiemu rozwiązaniu w gaśnicy wodno-mgłowej woda stała się ekologicznym środkiem gaszenia pożarów z grupy A (ciała stałe pochodzenia organicznego, np. drewno czy tkaniny) i grupy F (tłuszczów i olejów jadalnych). Duży efekt gaśniczy wywołuje również działanie mechaniczne wody wprowadzonej do ognia pod odpowiednio dużym ciśnieniem, co wykorzystywane jest w gaśnicach wodnych mgłowych. Woda porywa i gasi cząstki płonącego materiału oraz przenikając do wnętrza tego materiału utrudnia proces palenia. Duże znaczenie mają również zdolności zwilżające wody. Zdemineralizowana  woda rozpływając się po powierzchni płonącego materiału przywiera do niego cienką warstwą, uniemożliwiając lub utrudniając dalsze rozszerzanie się pożaru. Gaśnica wodna mgłowa idealnie nadaje się do gaszenia dokumentów, dzieł sztuki, ale również do gaszenia człowieka. Jest to duży atut, ponieważ żadna dotychczas produkowanych gaśnic nie była w pełni bezpieczna przy gaszeniu człowieka. Ciekawe jest również zastosowanie wody do gaszenia pożarów oleju i tłuszczy zwierzęcych. Dotychczas znana była reakcja wybuchowa przy gaszeniu tego typu pożarów wodą. Ale dzięki dużemu rozdrobnieniu kropel wody nie dochodzi go gwałtownej reakcji wybuchowej. Gaśnicami wodnymi mgłowymi można gasić urządzenia znajdujące się pod napięciem zgodnie z zasadą zachowania bezpiecznej odległości 1 metra od gaszonego przedmiotu, przy napięciu nieprzekraczającym 1000 V.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?