Filtry

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 1 887,00 zł

Pasy i zawiesia

Aktywne filtry

Zestaw pasów i zawiesi PRO

W skład Zestawu pasów i zawiesi PRO wchodzą szakle oraz spełniające wymagania właściwych norm zawiesia pasowe, zawiesia wężowe i pasy transportowe.

Cena 1 887,00 zł

Szekla omega DOR 3,25 T

Szekla 5/8' - "omega", typ BW o podwyższonej wytrzymałości w klasie 6 wg PN-EN13889 ze sworzniem wkręcanym.

Cena 19,00 zł

Pasy stabilizujące - jakie zastosować

W ratownictwie technicznym pasy i zawiesia są wykorzystywane m. in. podczas stabilizacji wraków pojazdów. Stabilizacja, która ma na celu zatrzymanie pojazdu w zastanym położeniu jest procesem niezwykle istotnym gdyż podjęcie czynności ratunkowych przy nieprawidłowo ustabilizowanym pojeździe może spowodować jego przemieszczenie a dalej negatywne skutki dla osoby, której niesiemy pomoc oraz dla nas samych. Podstawowa stabilizacja składa się z czterech punktów (czasem z trzech) oraz klinowania uniemożliwiającego ruch pojazdu w osi przód/tył. Najczęściej do stabilizacji wykorzystywane są klocki i kliny oraz pasy stabilizujące. Jeżeli pojazd stoi na kołach, przerzucenie pasa stabilizującego z naciągiem przez maskę samochodu i zamontowanie jego końców za oba koła umożliwi zniwelowanie zjawiska resorowania pojazdu a samochód się nie obniży. Jeżeli pojazd leży na boku lub w nienaturalnym położeniu pasy stabilizujące pozwolą na zbudowanie układu zapewniającego stabilność. Stabilizacja jest procesem złożonym i w dużej mierze zależnym od zastanej sytuacji. W ofercie sklepu Strefa998.pl znajdziecie Państwo najwyższej jakości sprzęt do ratownictwa technicznego - w tym sprzęt wykorzystywany do stabilizacji wraków.

Zawiesia pasowe, wężowe i łańcuchowe do stabilizacji wraków

Stabilizacja wraków jest procesem wymagającym z jednaj strony dokładności, wprawy i uwagi a z drugiej  sprzętu i elementów wyposażenia, na które składają się m. in. umieszczone w tej kategorii pasy transportowe, zawiesia, szekle czy pęta linowe.  Oferujemy je osobno lub jako  kompletne zestawy. Do stabilizacji wraków przydadzą się zarówno zawiesia pasowe jak i zawiesia wężowe. Ich właściwości są zbliżone przy czym zawiesia wężowe posiadają zamknięty obwód. Oba rodzaje zawiesi zawiera Zestaw pasów i zawiesi PRO, w którym znajdują się również pasy transportowe i zestaw szekli. Zestaw został specjalnie skomponowany przez specjalistów ratownictwa technicznego. Wszystkie elementy spełniają wymagania właściwych norm co daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Zawiesia do transportu ciężkich ładunków w naszym sklepie

Zawiesia, które oferujemy w naszym sklepie, służą do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Ich wykorzystanie w ratownictwie technicznym, zwłaszcza podczas stabilizacji pojazdów, jest nieocenione. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i skuteczne podnoszenie, transport oraz stabilizacja wraków.

Zawiesia pasowe – lekkie i wytrzymałe

Zawiesia pasowe wykonane są z podwójnie splecionej taśmy poliestrowej. Dzięki temu są odporne na różne warunki atmosferyczne i przetarcia. Charakteryzują się niską wagą i wysoką nośnością, co czyni je idealnym narzędziem do przenoszenia ładunków. W naszej ofercie znajdą Państwo zawiesia pasowe o dopuszczalnej nośności od 1t do 10 ton.

Zawiesia wężowe i łańcuchowe

Oprócz zawiesi pasowych oferujemy zawiesia wężowe, wykonane z poliestru oraz zawiesia łańcuchowe, wykonane z mocnego, odpornego na uszkodzenia stali. Zawiesia te są często wykorzystywane w pracach dźwigowych oraz do transportu najcięższych ładunków. Sprzedajemy tylko atestowane zawiesia, które spełniają europejską normę 1492-1. Daje to gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Bez względu na rodzaj ładunku, czy to pojazd osobowy czy ciężki ładunek przemysłowy, w naszym sklepie znajdą Państwo odpowiednie zawiesia do jego transportu i stabilizacji. Nasz bogaty asortyment zawiera zarówno zawiesia do ciężkich ładunków, jak i te do zastosowań specjalistycznych. Zapraszamy do sprawdzenia całej oferty i składania indywidualnych zamówień. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów każdy klient znajdzie u nas zawiesie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, które służą bezpieczeństwu i efektywności pracy.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?