Filtry

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 1 887,00 zł

Pasy i zawiesia

Aktywne filtry

Zestaw pasów i zawiesi PRO

W skład Zestawu pasów i zawiesi PRO wchodzą szakle oraz spełniające wymagania właściwych norm zawiesia pasowe, zawiesia wężowe i pasy transportowe.

Cena 1 887,00 zł

Szekla 7/8 6,5t

Szekla typu omega 7/8 nośność 6,5t

Cena 59,00 zł

Zblocze 10t

Zblocze smarowane 10t

Cena 139,00 zł

Pasy stabilizujące - jakie zastosować

W ratownictwie technicznym pasy i zawiesia są wykorzystywane m. in. podczas stabilizacji wraków pojazdów. Stabilizacja, która ma na celu zatrzymanie pojazdu w zastanym położeniu jest procesem niezwykle istotnym gdyż podjęcie czynności ratunkowych przy nieprawidłowo ustabilizowanym pojeździe może spowodować jego przemieszczenie a dalej negatywne skutki dla osoby, której niesiemy pomoc oraz dla nas samych. Podstawowa stabilizacja składa się z czterech punktów (czasem z trzech) oraz klinowania uniemożliwiającego ruch pojazdu w osi przód/tył. Najczęściej do stabilizacji wykorzystywane są klocki i kliny oraz pasy stabilizujące. Jeżeli pojazd stoi na kołach, przerzucenie pasa stabilizującego z naciągiem przez maskę samochodu i zamontowanie jego końców za oba koła umożliwi zniwelowanie zjawiska resorowania pojazdu a samochód się nie obniży. Jeżeli pojazd leży na boku lub w nienaturalnym położeniu pasy stabilizujące pozwolą na zbudowanie układu zapewniającego stabilność. Stabilizacja jest procesem złożonym i w dużej mierze zależnym od zastanej sytuacji. W ofercie sklepu Strefa998.pl znajdziecie Państwo najwyższej jakości sprzęt do ratownictwa technicznego - w tym sprzęt wykorzystywany do stabilizacji wraków.

Zawiesia do stabilizacji wraków

Stabilizacja wraków jest procesem wymagającym z jednaj strony dokładności, wprawy i uwagi a z drugiej  sprzętu i elementów wyposażenia, na które składają się m. in. umieszczone w tej kategorii pasy transportowe, zawiesia, szekle czy pęta linowe.  Oferujemy je osobno lub jako  kompletne zestawy. Do stabilizacji wraków przydadzą się zarówno zawiesia pasowe jak i zawiesia wężowe. Ich właściwości są zbliżone przy czym zawiesia wężowe posiadają zamknięty obwód. Oba rodzaje zawiesi zawiera Zestaw pasów i zawiesi PRO, w którym znajdują się również pasy transportowe i zestaw szekli. Zestaw został specjalnie skomponowany przez specjalistów ratownictwa technicznego. Wszystkie elementy spełniają wymagania właściwych norm co daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?