Filtry

Cena

Cena

  • 560,00 zł - 10 209,00 zł

Drabina strażacka

Aktywne filtry

Drabina nasadkowa DN-2,73

Drabina nasadkowa jest drabiną przystawną wieloprzęsłową. Przydatna jest przy akcjach ratowniczych prowadzonych w  np.: piwnicach, studniach i na poddaszach.

Cena 560,00 zł

Drabina słupkowa DS-3,1

Drabina słupkowa jest najlżejszą drabiną stosowaną w straży pożarnej. Dzięki stworzonej konstrukcji drabina jest bardzo łatwo składana. 

Cena 782,00 zł

Drabina DNW 3080/3

Drabina trzyprzęsłowa trzyosobowa z drążkami stanowi nowy, unikalny typ drabiny pożarniczej, która łączy z sobą cechy drabiny nasadkowej oraz wysuwanej.

Cena 8 856,00 zł

Drabina dwuprzęsłowa wysuwana ZS 2100/3 D10W

Prosta w obsłudze, wysuwana Drabina dwuprzęsłowa ZS 2100/3. Drabina wykonana ze stopów aluminium, wytrzyma ciężar trzech Strażaków. Certyfikat CNBOP.

Cena 10 209,00 zł

Drabiny strażackie

Drabina strażacka to podstawowy element wyposażenia każdej jednostki pożarniczej, czy to OSP, czy PSP. Jest wykorzystywana tam, gdzie pierwiastek ludzki nie może nic zdziałać ze względu na swoje ograniczenia fizyczne. W sklepie pożarniczym Strefa998.pl przygotowaliśmy ofertę drabin strażackich, które wyróżniają się solidnością i wytrzymałością.

Wielozadaniowe drabiny strażackie

Drabina strażacka jest nieocenionym narzędziem w codziennej pracy strażaka. Pomaga w skutecznym przeprowadzeniu akcji pożarniczych. Dzięki niej ratownicy mogą zyskać dostęp do wyższych kondygnacji budynku bez potrzeby wchodzenia do jego środka. Drabina pomaga także prowadzić akcje gaśnicze z góry. Drabiny są przydatne w ratownictwie wodnym i lodowym, gdzie używa się ich do ratowania ludzi i zwierząt na przykład po załamaniu tafli lodu. Tego rodzaju narzędzie strażackie jest wykorzystywane nie tylko w działaniu nadziemnym, ale także w podziemnym. Drabiny pozwalają na interwencję w studniach, kanałach, wyrwach, do których jest utrudnione wejście.

Rodzaje drabin strażackich

Drabina słupkowa to drabina z zamocowanymi zawiasowo szczeblami, pozwalającymi na złożenie bocznic ze sobą. Drabina jest jedną z najlżejszych z drabin strażackich stosowanych w pożarnictwie. Dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiające złożenie drabiny, i przy jej niewielkich wymiarach znajduje zastosowanie przy pracach wewnątrz budynków lub na zewnątrz przy niskich budynkach parterowych. Drabina może być używana w kanałach lub studniach. Wykonana z dwóch przesuwanych względem siebie bocznic i dziewięciu szczebli. Złożona drabina tego typu kształtem przypomina słup, po rozłożeniu można ją używać jako drabinę. Drabina stosowana jest do wejścia przez okna do budynków parterowych na niskie dachy, a także do budowania przejścia po kruchym lodzie. Ważną informacją jest, iż drabiny nie można stosować do prowadzenia ewakuacji (znoszenie rannych). 

Drabina nasadkowa jest to drabina składająca się z kilku przęseł, które można łączyć ze sobą za pośrednictwem specjalnych uchwytów, natomiast warunkiem jest, iż długość można zmieniać jedynie przez dołączenie całego przęsła.  Drabina nasadkowa stosowana jest do podawania prądów gaśniczych, akcji gaśniczych w piwnicach, a także w studniach, na poddaszach. Jest również stosowana do prowadzenia ewakuacji (znoszenie z góry i wynoszenie z wykopów rannych) oraz budowania przepraw poziomych przez rowy.

Drabina dachowa to jedna z drabin, która stosowana jest do wchodzenia po zewnętrznej stronie dachu. Drabina dachowa posiada hak do zaczepiania o krawędź dachu. 

Drabina jednoczęściowa- drabina składająca się tylko z jednego przęsła.

Drabina rozsuwana D10W

Drabiny posiadają m.in. bocznice, szczeble, ściągacze metalowe zwykłe (drabiny drewniane), metalowe okucia (drabiny drewniane). Charakteryzują się niewielkim ciężarem, niewielkimi gabarytami, prosta obsługa, możliwością sprawienia w każdym niemal miejscu. Stopnie drabin zostały wykonane z materiałów antypoślizgowych, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drabin w naszym Sklepie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?