Aparat ochronny układu oddechowego

Aktywne filtry

Aparat powietrzny X-Pro - butla kompozytowa

Aparat powietrzny X-Pro z maską OptiPro i bardzo lekką butlą kompozytową 7l/300 bar o masie 3,2kg. Zestaw posiada wszystkie wymagane certyfikaty i dopuszczenia.

Cena 7 031,00 zł

Aparat powietrzny X-Pro - butla stalowa

Aparat powietrzny X-Pro z maską OptiPro i butlą stalową 6l/300 bar z możliwością podłączenia drugiej maski podczas ewakuacji osoby poszkodowanej.

Sprzęt ochrony dróg oddechowych 

Praca Strażaka wiąże się z przebywaniem w pomieszczeniach zadymionych o niskiej zawartości tlenu w atmosferze.  W takich warunkach ochrona dróg oddechowych jest niezbędna a zapewnią ją profesjonalne aparaty ułatwiające a nawet umożliwiające oddychanie. Ponieważ oddychanie w aparatach powietrznych jest obciążeniem dla układu oddechowego, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania zwiększające wydajność procesu. Sprzęt dla PSP powinien spełniać wszelkie wymagania i być najwyższej jakości. Zgodnie z nowymi, obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami w Straży Pożarnej mogą być stosowane tylko i wyłącznie aparaty do ochrony dróg oddechowych spełniające wymogi normy 137:2006. Oferowane przez nas aparaty powietrzne spełniają tę normę.

Ochrona układu oddechowego

Zabezpieczenie układu oddechowego przed przedostaniem się szkodliwych substancji oraz dostarczenie do organizmu świeżego powietrza to zadanie aparatów powietrznych. Skutki niedotlenienia czy zatrucia gazami toksycznymi mogą być katastrofalne dla zdrowia Strażaka ale też przebiegu akcji. Poza oczywistą ochroną liczy się również komfort użytkowania i pewność, że sprzęt nie zawiedzie. Przy zakupie aparatów powietrznych należy zwrócić uwagę czy zawierają one wszystkie komponenty. Niektóre z elementów wymagają również wymiany w związku z naturalnym zużyciem. W ofercie naszego sklepu pożarniczego Strefa998.pl posiadamy profesjonalne, kompletne aparaty powietrzne a także poszczególne elementy wyposażenia dedykowane dla danego modelu takie jak butle stalowe i butle kompozytowe oraz pokrowce na butle.

Aparat ochrony układu oddechowego

Oferujemy aparaty powietrzne do ochrony układu oddechowego marki FENZY dostępne w wersji z butlą stalową - Aparat powietrzny Aeris - butla stalowa lub kompozytową Aparat powietrzny Aeris - butla kompozytowa. Aparaty powietrzne z serii Aeris bazują na nowatorskim systemie. Zastosowano w nich nowy wysoko/średnio ciśnieniowy reduktor, nowe pasy nośne i nowy układ manometr/sygnał alarmowy. Jego kluczowe cechy to komfort, budowa modułowa i bezpieczeństwo, które zapewnione jest przez zastosowanie  uprzęży i pasów wykonanych z rozciągliwego włókna aramidowego oraz gwizdka alarmu połączonego z manometrem za pomocą antystatycznego elastycznego przewodu HP/MP. W modelach aparatów do ochrony dróg oddechowych FENZY X-Pro takich jak Aparat powietrzny X-Pro - butla kompozytowa oraz Aparat powietrzny X-Pro - butla stalowa zastosowano unikalne rozwiązanie w postaci szybkozłącza w aparacie. Zwarta i wytrzymała konstrukcja aparatów zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?