Kategorie

Rękawice techniczne

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Rękawice techniczne

W trakcie codziennej pracy Strażak może zostać narażony na kontakt z czynnikami mogącymi doprowadzić do urazów dłoni. Potwierdzić mogą to w szczególności Strażacy z brygad ratownictwa technicznego. Ostre krawędzie czy spadające odłamki mogą zranić dłonie w sposób dyskwalifikujący pożarnika z dalszej akcji. Dlatego niezbędnym jest wyposażenie Strażaka w rękawice do ratownictwa technicznego wykonane z materiałów zapewniających odpowiedni poziom ochrony w zakresie danego czynnika, z którym przyjdzie się spotkać w czasie akcji. Nie bez znaczenia jest również komfort noszenia a także chwytność i możliwość wykonywania prac wymagających szczególnej precyzji. Sklep pożarniczy Strefa998.pl posiada w swojej ofercie modele rękawic technicznych, które ochronią dłonie a także pozwolą precyzyjnie operować narzędziami.

HOLIK, SEIZ, HexArmor, CESTUS, HAIX

Poza oczywistą ochroną rękawice powinny dawać komfort użytkowania. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór modeli rękawic technicznych renomowanych marek. Rękawice różnią się wyglądem, konstrukcją, użytym materiałem a także poziomem ochrony. Opis poszczególnych modeli znajdą Państwo na naszym Blogu. Rozmiary różnych producentów różnią się od siebie dlatego przy wyborze modelu należy korzystać z udostępnionych tabel rozmiarów. Tylko dobrze dobrany rozmiar pozwoli na pełne wykorzystanie właściwości rękawic technicznych co zapewni ochronę naszych dłoni a także komfort i precyzję wykonywanych prac.

Norma EN 388

Rękawice techniczne podlegają normie EN 388 odnoszącej się do rękawic ochronnych i ich odporności mechanicznej na m. in. ścieranie, przecięcie, rozdarcie czy przekłucie. Poziom ochrony ujęty został w skali od 0-4 (poziom ochrony na ścieranie, przecięcie ostrzem, rozdzieranie i przekłucie) oraz od 0-5 (parametr przecięcia). Rękawice ochronne spełniające wymagania normy EN 388 należą do II kategorii ryzyka i zapewniają ochronę przed co najmniej jednym z wymienionych zagrożeń. Przy doborze rękawic technicznych niezbędnym jest określenie czynników szkodliwych z jakimi przyjdzie się spotkać w trakcie wykonywania pracy i wybrać rękawice zapewniające możliwie największe bezpieczeństwo. Szeroki wybór rękawic technicznych spełniających normę EN 388 znajduje się w ofercie naszego sklepu.