Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Rękawice techniczne

Rękawice techniczne Seiz Mechanic 185

Rękawice techniczne SEIZ Mechanic 185 są odporne na uszkodzenia i zapewniają czucie oraz chwyt na najwyższym poziomie. Idealne do ratownictwa technicznego.

Cena 90,00 zł

Rękawice HAIX Premium

Rękawice HAIX Premium w rozmiarach od 3-11 przeznaczone do pracy i do sportu. Wzmocnienia na stawach palców, poduszki na dłoniach, antypoślizgowe końce palców.

Cena 60,00 zł

Rękawice techniczne HOLIK PENELOPE Plus

Oferujemy Rękawice techniczne HOLIK PENELOPE Plus. Rękawice wykonane z wysokiej jakości, przepuszczających powietrze i dających wysoką ochronę dłoni materiałów.

Cena 221,50 zł

RĘKAWICE TECHNICZNE HOLIK LESLEY EXTREME

Rękawice HOLIK LESLEY EXTREME idealne do pracy z narzędziami hydraulicznymi. Rękawice z wewnętrzną wkładką antyprzepięciową, zabezpieczającą część chwytną.

Cena 251,66 zł

Rękawice HOLIK Lesley Plus

Zmodyfikowana wersja rękawic Lesley. Rękawice przeznaczone do prac technicznych, w szczególności podczas operowania narzędziami hydraulicznymi. 

Cena 162,57 zł

Rękawice HOLIK Rebecca

Rękawice przeznaczone w szczególności do prac dla grup ratownictwa wysokościowego. Część chwytna wzmocniona dodatkową warstwą materiału wykonaną z Kevlar ® i Nomex ®

Cena 318,57 zł

Rękawice techniczne SEIZ Hornet

Rękawice techniczne SEIZ Hornet wykonane w technologii bezszwowej z przędzy SEIZ High Performance z włóknami KEVLAR®owymi. Część wewnętrzna pokryta nitrylem.

Cena 105,00 zł

Rękawice techniczne SEIZ Rescue

Rękawice techniczne SEIZ Rescue zgodne z normą EN 388 oraz EN 702[1] potwierdzającą ochronę dłoni przed gorącymi elementami. Rękawice wykonane z żółtego nylonu. 

Cena 199,00 zł

Rękawice techniczne SEIZ Keep Cool

Rękawice SEIZ Keep Cool to wyjątkowa pozycja na rynku rękawic technicznych dla Straży Pożarnej i służb ratunkowych.

Cena 185,00 zł

Rękawice techniczne Seiz X-Rescue

Rękawice do ratownictwa technicznego Seiz X-Rescue zapewniają ochronę dłoni przed zagrożeniami mechanicznymi, uderzenie i gorącem. Karbonowe osłony kostek dłoni

Cena 190,00 zł

Rękawice techniczne Seiz Extrication

Rękawice techniczne Seiz Extrication do ratownictwa technicznego. Doskonała chwytność, poręczność i czucie oraz wysoka ochrona przed przecięciem i przekłuciem. 

Cena 210,00 zł

Rękawice techniczne Rosenbauer RESCUE II

Rękawice techniczne od Rosenbauer RESCUE II wyściełane materiałem odpornym na przecięcia. Na mankiecie zabezpieczenie przed przedostawaniem się odłamków.

Rękawice techniczne

W trakcie codziennej pracy Strażak może zostać narażony na kontakt z czynnikami mogącymi doprowadzić do urazów dłoni. Potwierdzić mogą to w szczególności Strażacy z brygad ratownictwa technicznego. Ostre krawędzie czy spadające odłamki mogą zranić dłonie w sposób dyskwalifikujący pożarnika z dalszej akcji. Dlatego niezbędnym jest wyposażenie Strażaka w rękawice do ratownictwa technicznego wykonane z materiałów zapewniających odpowiedni poziom ochrony w zakresie danego czynnika, z którym przyjdzie się spotkać w czasie akcji. Nie bez znaczenia jest również komfort noszenia a także chwytność i możliwość wykonywania prac wymagających szczególnej precyzji. Sklep pożarniczy Strefa998.pl posiada w swojej ofercie modele rękawic technicznych, które ochronią dłonie a także pozwolą precyzyjnie operować narzędziami.

HOLIK, SEIZ, HexArmor, CESTUS, HAIX

Poza oczywistą ochroną rękawice powinny dawać komfort użytkowania. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór modeli rękawic technicznych renomowanych marek. Rękawice różnią się wyglądem, konstrukcją, użytym materiałem a także poziomem ochrony. Opis poszczególnych modeli znajdą Państwo na naszym Blogu. Rozmiary różnych producentów różnią się od siebie dlatego przy wyborze modelu należy korzystać z udostępnionych tabel rozmiarów. Tylko dobrze dobrany rozmiar pozwoli na pełne wykorzystanie właściwości rękawic technicznych co zapewni ochronę naszych dłoni a także komfort i precyzję wykonywanych prac.

Norma EN 388

Rękawice techniczne podlegają normie EN 388 odnoszącej się do rękawic ochronnych i ich odporności mechanicznej na m. in. ścieranie, przecięcie, rozdarcie czy przekłucie. Poziom ochrony ujęty został w skali od 0-4 (poziom ochrony na ścieranie, przecięcie ostrzem, rozdzieranie i przekłucie) oraz od 0-5 (parametr przecięcia). Rękawice ochronne spełniające wymagania normy EN 388 należą do II kategorii ryzyka i zapewniają ochronę przed co najmniej jednym z wymienionych zagrożeń. Przy doborze rękawic technicznych niezbędnym jest określenie czynników szkodliwych z jakimi przyjdzie się spotkać w trakcie wykonywania pracy i wybrać rękawice zapewniające możliwie największe bezpieczeństwo. Szeroki wybór rękawic technicznych spełniających normę EN 388 znajduje się w ofercie naszego sklepu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć