Filtrowanie

Kategorie

Turbopompy i wysysacze

  • Wysysacz dedykowany do odwadniania piwnic, studzienek itp. Korpus wysysacza regulowany co umożliwia ustawienie w pożądanej pozycji. Wlot – 2x75, wylot – 75.

    2 054,10 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Turbopompy i wsysacze

Jednostki ochrony przeciwpożarowej muszą zmagać się z przeróżnymi zagrożeniami. Obok pożarów czy zdarzeń drogowych wzywane są do zalań wywołanych ulewnymi deszczami czy powodziami. Aby sprostać wymaganiom niezbędnym jest zaopatrzenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy odpowiedni do rodzaju zdarzenia. Turbopompa to urządzenie o napędzie wodnym pozwalające na szybkie przepompowanie i tłoczenie dużej ilości wody w krótkim czasie. To urządzeni okaże się wyjątkowo przydatne w wypompowywaniu wody z obszarów niżej położonych takich jak studnie czy kanały. W prezentowanej kategorii poza turbopompą z suchobiegiem oferujemy wysysacz przydatny w osuszaniu piwnic czy studzienek kanalizacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Turbopompa z suchobiegiem

Przenośna turbopompa z suchobiegiem dostępna w ofercie naszego sklepu pożarniczego posiada dwie niezależne sekcje – turbinową i pompową co uniemożliwia mieszanie wody napędzającej z wypompowywaną. Dzięki niewielkim rozmiarom przy jej pomocy można wypompować wodę z piwnic, szybów oraz innych trudnodostępnych zagłębień. W przypadku takich miejsc sprawdzenie jakości czy ilości wysysanej wody może być niemożliwe – dlatego dostępna turbopompa
z suchobiegiem jest odporna na brud i pracę na suchym biegu. Turbopompa z suchobiegiem nie posiada własnego napędu – działanie zapewnione zostanie poprzez strumień cieczy dostarczony z np. autopompy umieszczonej na samochodzie gaśniczym.