Filtry

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 847,00 zł

Kaski ochronne

Aktywne filtry

Hełm techniczny Rosenbauer MATRIX

Innowacyjny hełm techniczny Rosenbauer Heors Matrix przeznaczony do działań gaśniczych i ratownictwa technicznego. W zestawie przyłbica i pasek podbródkowy.

Cena 629,76 zł

Hełm TYTAN MAX HTM 102.00

To nowoczesny hełm przeznaczony dla specjalistycznych grup z możliwością wykorzystania w ratownictwie drogowym, technicznym, wodnym, wysokościowym.

Cena 521,52 zł

Hełm techniczny PAB MP1 PRO

Hełm techniczny PAB MP1 PRO. Produkt przeznaczony do walki z ogniem, do ratownictwa technicznego, wysokościowego i wodnego. Na skorupie otwory wentylacyjne.

Cena 847,00 zł

Hełm techniczny PAB MP2

Lekki hełm techniczny PAB MP2 (waga bez akcesoriów: 820g) odporny na wysokie i niskie temperatury, uderzenia mechaniczne i płomienie.

Cena 435,00 zł

Hełm strażacki Gallet F2 X-TREM

Wielofunkcyjny hełm dostępny w kilku wersjach, do zastosowania w wielu sytuacjach  takich jak wspinaczka górska, również tam, gdzie istnieje ryzyko katastrofy naturalnej. 

Strażackie kaski ochronne

Wśród niezbędnych elementów strażackiego stroju, szczególna rola przypada ochronnemu kaskowi. Jego zadaniem jest zabezpieczenie głowy przed niebezpiecznymi urazami mechanicznymi oraz czynnikami termicznymi. Brak odpowiedniego, profesjonalnego nakrycia głowy stwarza zagrożenie dla życia strażaka uczestniczącego w akcji ratowniczej. W tej kategorii naszego sklepu oferujemy niezawodne kaski ochronne które spełniają swoje zadanie podczas wszelkich akcji pożarniczych, jak również w ratownictwie wodnym czy wysokościowym.

Solidne kaski ochronne dla strażaków

W swojej pracy, strażacy codziennie zmagają się z nieprzewidywalnymi zdarzeniami. Kaski ochronne powinny być takie jak oni – gotowe do pracy w każdych warunkach! Jakimi cechami powinny się wyróżniać w pierwszej kolejności? Konieczna jest bardzo wytrzymała skorupa, najlepiej wyprodukowana z odpornych na wysokie temperatury włókien aramidowych lub poliwęglanu. Niezwykle istotnym czynnikiem jest również waga kasku. Ważne, aby był stosunkowo lekki i nie obciążający. Dzięki temu nawet jego długotrwałe noszenie nie stanowi dla strażaka większego wysiłku, co umożliwia mu sprawniejsze wykonywanie wszelkich działań. Duże znaczenie w kaskach ochronnych mają sprawne systemy wentylacji, ponieważ zapobiegają one nadmiernemu poceniu się.
Kaski strażackie dostępne są w różnych wariantach, dostosowanych do konkretnych warunków i oferujących różne poziomy ochrony. Aby stanowiły skuteczne zabezpieczenie, powinny być wyposażone w niezawodną osłonę twarzy oraz oczu, np. w formie przeźroczystej szyby poliwęglanowej. Opcjonalnym wariantem są gogle, które zapewniają dodatkową ochronę w szczególnie trudnych warunkach.

Niezawodne kaski ochronne odporne na każde warunki – sprawdź w sklepie Strefa 998!

W naszym specjalistycznym sklepie strażackim znajdziesz niezawodne kaski ochronne wykonane z niezwykle wytrzymałych materiałów i spełniające obowiązujące standardy. Oferowane przez nas kaski wyposażone zostały w rozwiązania mające zapewnić noszącym je ratownikom maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym odpowiedni komfort. Trwałe i solidne, znakomicie spełniają swoje zadanie w każdych warunkach. Dzięki regulowanym paskom, umożliwiają idealne dopasowane i tym samym zwiększają poziom bezpieczeństwa.
Należy pamiętać o tym, że zakładanie kasku ochronnego w trakcie akcji ratowniczych to obowiązek każdego strażaka! Zajrzyj do naszego sklepu i zadbaj o bezpieczeństwo strażaków w swojej jednostce!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?