WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Fotowoltaika i samochody elektryczne

Aktywne filtry

Samochody elektryczne i systemy fotowoltaiczne są stosunkowo bezpieczne, ale tak jak wszystkie technologie, mogą stwarzać pewne zagrożenia pożarowe.

Samochody elektryczne - jakie zagrożenia?

Samochody te używają dużych baterii litowo-jonowych, które w rzadkich przypadkach mogą przegrzewać się i zapalić. Przegrzanie może wynikać z uszkodzeń baterii, na przykład po wypadku samochodowym lub z błędów w systemie zarządzania baterią. Pożary baterii mogą być trudne do ugaszenia i mogą wymagać specjalistycznego sprzętu.

Systemy fotowoltaiczne - jakie zagrożenia?

W systemach PV zagrożenie pożarowe może wynikać z błędów instalacyjnych, awarii sprzętu lub uszkodzeń kabli i łączeń. Zmienne napięcie i prąd mogą prowadzić do przegrzania i ewentualnego zapłonu, zwłaszcza jeśli system nie jest prawidłowo utrzymany lub monitorowany. Ponadto, panele fotowoltaiczne nadal generują prąd podczas nasłonecznienia, co może utrudniać gaszenie pożarów.

Pożar fotowoltaiki, auta elektrycznego

W przypadku pożaru paneli fotowoltaicznych lub samochodów elektrycznych, ważne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu, który minimalizuje ryzyko porażenia prądem oraz pozwala na skuteczne ugaszenie pożaru. W ofercie sklepu pożarniczego Strefa998 znajdziecie nowoczesne produkty do działania w takich sytuacjach. Jednym z nich jest wtyczka Emergency Plug. Służy do zablokowania pojazdu elektrycznego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Wtyczka symuluje proces ładowania pojazdu, podczas którego elektronika pojazdu blokuje hamulce i odłącza napęd. Wtyczka Emergency Plug ma to na celu uniemożliwienie przypadkowego ruszenia pojazdu przez poszkodowanego znajdującego się w środku lub przez operujące służby ratunkowe.

Z kolei gaśnica do paneli fotowoltaicznych PVStop to jedyne na rynku globalnym rozwiązanie, które bezpiecznie i w 100% skutecznie izoluje dostęp światła do modułów fotowoltaicznych w każdych warunkach atmosferycznych. Eliminuje ryzyko porażenia prądem stałym o wysokim napięciu, działając ja "płynna plandeka", wyłączając system fotowoltaiczny w kilka sekund. Po wyeliminowaniu zagrożenia można go po prostu zedrzeć bez spowodowania uszkodzeń systemu, aż do 12 miesięcy po nałożeniu.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?