Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Ratownictwo medyczne

na stronę
Pokazuje 1 - 39 z 72 elementów

Ratownictwo medyczne

Zakres działalności jednostek strażacki wykracza poza standardowe procedury związane
z gaszeniem pożarów. Do obowiązków jednostek należy również uczestniczenie w zdarzeniach
z udziałem osób poszkodowanych, którym profesjonalnie przeszkolony i wyposażony Strażak jest w stanie uratować zdrowie a nawet życie. By podjęta akcja przebiegła sprawnie i przyniosła pożądany skutek niezbędnym jest zaopatrzenie jednostki w niezawodny sprzęt potrzebny do udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zadbaliśmy o to, by w naszym sklepie pożarniczym Strefa998.pl znalazły się nie tylko zestawy ratownictwa medycznego ale również pozostałe niezbędne akcesoria, które nie zawiodą podczas kryzysowej sytuacji.

Sprzęt do ratownictwa medycznego potrzebny każdemu Strażakowi

Opatrywanie ran, zatamowanie krwawienia, zapewnienie ochrony termicznej, unieruchomienie kończyny, zabezpieczenie drożność dróg oddechowych… to tylko nieliczne z działań, z którymi Strażak spotyka się podczas działań ratowniczych. Czasami ważna jest każda sekunda. W celu zaoszczędzenia cennego czasu warto zaopatrzyć jednostkę PSP i OSP w zestaw ratownictwa medycznego taki jak m. in. zestaw PSP R1 - wyposażony zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i skonstruowany tak aby dostęp do każdego elementu wyposażenia był na wyciągnięcie ręki.

Profesjonalne wyposażenie nie tylko dla Strażaków

Nagłe Zatrzymanie Krążenia (NZK) to główna przyczyna zgonów w Europie. Wykonanie defibrylacji w ciągu kilku pierwszych minut od wystąpienia NZK zwiększa szanse na przeżycie. Jednak dotarcie Zespołu Ratownictwa Medycznego w tak krótkim czasie nie zawsze jest możliwe. W takiej sytuacji życie uratować może defibrylator AED. Umieszczenie defibrylatora w miejscu publicznym w zapewniającej stały dostęp do AED solidnej szafce umożliwi podjęcie akcji ratunkowej w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia. Szeroki wybór profesjonalnych defibrylatorów wraz z akcesoriami i szafkami znajduje się w ofercie naszego sklepu.