WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 40,00 zł - 1 245,00 zł

Akcesoria do węży strażackich

Aktywne filtry

Maszynka do taśmowania węży

Maszynka do taśmowania węży to bardzo przydatne urządzenie do sprawnego i szybkiego mocowania łączników z wężami pożarniczymi. 

Cena 703,00 zł

Drut do taśmowania węży

Drut o wysokiej wytrzymałości stosowany przy taśmowaniu węży. Pozwoli nam na solidne mocowanie łączników do węży.

Cena 40,00 zł

Trzymak do mocowania łączników

W celu bezpiecznego i odpowiedniego zamocowania łącznika z wężem, tak aby z odpowiednią siłą nawinąć drut warto zastosować właśnie trzymak. Trzymak do mocowania łączników znacznie ułatwi nam pracę.

Cena 957,00 zł

Myjka do węży 110 - 75 - 52

Myjka do węży o średnicach 110 - 75 – 52 ułatwiająca prawidłowe dbanie o węże strażackie - podstawowe narzędzie do walki z pożarami. Myjka w kolorze czerwonym.

Cena 1 090,00 zł

Zwijadło węży pożarniczych ZWP-2b

Prezentowane Zwijadło do węży pożarniczych ZWP-2b jest sprzętem pomocniczym przystosowanym do zwijania węży W25, W52 i W75. Zwijadło malowane proszkowo.

Cena 1 245,00 zł

Siodełko wężowe

Siodełko wężowe do zabezpieczenia węży tłoczonych przed przetarciem i załamaniem. Produkt wykonany z el. stalowych z rolkami ułatwiającymi przeciąganie węży.

Cena 192,00 zł

Zwijadło ręczne do węży

Zwijadło ręczne do węży strażackich to przydatne narzędzie, pomagające w procesie zwijania węży. Zwijadło wykonane ze stali malowanej proszkowo.

Cena 120,00 zł

Profesjonalne akcesoria do węży strażackich

Oferujemy akcesoria do naprawy i utrzymania węży tłocznych  we właściwym stanie eksploatacyjnym. Wąż strażacki to niezwykle istotny element armatury pożarniczej, bez którego gaszenie pożarów czy udział w innych ważnych akcjach nie byłby możliwy. Prawidłowe przechowywanie i konserwacja węży strażackich mają istotne znaczenie, ponieważ bezpośrednio wpływają na ich żywotność i skuteczność. Istotnym wyznacznikiem jakości węża tłocznego jest materiał jego wykonania. Za najlepsze uchodzą węże z jedwabiu poliestrowego, wyposażone we wkładkę wewnętrzną z PCV, tworzywa poliuretanowego lub gumy. Tego typu wyroby wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne zrywanie, rozciąganie, wysoką temperaturę i wilgoć oraz szkodliwe oddziaływanie kwasów. Łatwo je transportować, zwijać i przechowywać. Nawet najlepszy sprzęt wymaga właściwego przechowywania oraz serwisu – inaczej szybko się zużywa i przestaje spełniać swoje podstawowe funkcje. Niewłaściwe przechowywanie i konserwacja węży może wpłynąć na ich wydajność. Istnieje kilka zasad, do których należy się stosować. Najważniejsze z nich to unikanie ekspozycji na działanie czynników atmosferycznych, a szczególnie długotrwałej ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego.

Przenośne zwijadło do węży pożarniczych – kluczowy element wyposażenia strażackiego

Zwijadło do węży pożarniczych spełnia kluczową rolę w efektywnym i sprawnym zwijaniu węży o wszystkich średnicach ( 25, 52, 75, 110). Składa się z robustnego stelaża, który jest wyposażony w gumowe amortyzatory, minimalizujące wibracje podczas pracy. Jego mechanizm zwijający działa na zasadzie przeniesienia napędu przez łożysko ukryte wewnątrz urządzenia. Rączka korbki, wykonana z moletowanej miedzi, ułatwia obsługę i zapewnia długi okres użytkowania. Zwijadło do węży pożarniczych stanowi standardowe wyposażenie w każdej jednostce pożarniczej. Jego wykorzystanie jest nieocenione zwłaszcza po zakończeniu akcji gaśniczej, gdy konieczne jest szybkie i precyzyjne zwinięcie węży.  Jego prosta konstrukcja, przenośność i intuicyjna obsługa sprawiają, że jest to nieodzowny element sprzętu strażackiego. Staranne zwijanie węży zapewnia ich prawidłowe i szybkie rozwinięcie w sytuacjach awaryjnych lub podczas zawodów sportowo-pożarniczych. Inwestując w wysokiej jakości zwijadło, jednostki strażackie mogą liczyć na jego długą i bezawaryjną eksploatację.

Szeroki asortyment akcesoriów do węży strażackich

Podstawowym elementem armatury strażackiej jest wąż gaśniczy, który znajduje praktyczne zastosowanie podczas wszelkich działań gaśniczych. Głównym zadaniem węża jest pobieranie, a następnie rozprowadzanie wody w celu ugaszenia pożaru. Jako jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi pracy w jednostkach ratowniczo-gaśniczych, węże strażackie powinny być zawsze utrzymane w czystości i gotowe do podejmowania najtrudniejszych nawet wyzwań.

W naszym sklepie przygotowaliśmy bogatą ofertę niezwykle przydatnych, profesjonalnych akcesoriów do węży strażackich. Można u nas znaleźć między innymi solidne druty do taśmowania węży  oraz maszynki do taśmowania węży, jak również praktyczne zwijadła oraz myjki.

Poznaj praktyczne akcesoria do węży strażackich

Aby interwencje ratownicze mogły przebiegać jeszcze efektywniej, każdy strażak powinien korzystać z narzędzi, które umożliwiają sprawniejsze wykonywanie poszczególnych działań i w ten sposób pozwalają błyskawicznie przygotować się do akcji. Dzięki praktycznym akcesoriom z naszej oferty, korzystanie ze sprzętu gaśniczego stanie się łatwiejsze i bezproblemowe. W tej kategorii dysponujemy między innymi niezbędnymi akcesoriami służącymi do solidnego taśmowania węży strażackich. W ofercie posiadamy również zmyślnie zaprojektowane, stabilne a przy tym wyjątkowo lekkie zwijadła do węży pożarniczych różnego typu. Kolejnym przydatnym akcesorium z naszej oferty jest profesjonalna myjka do węży. Zadaniem myjki jest utrzymanie węża strażackiego w czystości, co przekłada się na jego wysoką wydajność oraz efektywną pracę.

Rozbudowana oferta akcesoriów do węży strażackich

Aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby szeroko pojętej branży strażackiej, przygotowaliśmy bogatą gamę produktów oraz akcesoriów do zadań specjalnych. Z nami możesz kompleksowo wyposażyć swoją jednostkę ratowniczo-gaśniczą. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?