W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Bloczek ratowniczy

Aktywne filtry

Bloczek ratowniczy pojedynczy Rescue

Bloczek RESCUE przeznaczony do celów ratowniczych oraz do transportu dużych ciężarów. O maksymalnym obciążeniu roboczym do 8 kN.

Cena 211,00 zł

Bloczek ultralekki Micro Traxion

Bloczek ultralekki Micro Traxion z kulowym łożyskiem. Do zastosowania na linach 8 – 13 mm jako zwykły bloczek lub bloczek z funkcją blokady. Wydajność 91%.

Cena 298,00 zł

Bloczek podwójny Twin

Wydajny Bloczek podwójny Twin z możliwością podłączenia trzech karabinków. Bloczek przystosowany do współpracy z węzłem samoblokującym-Prusikiem. Waga 450 g.

Cena 418,00 zł

Bloczek ratowniczy

Działania ratownicze techniką ruchomego bloczka opierają się na wykorzystaniu krążka przesuwnego czyli podpartego swobodnie bloczka z przeplecioną liną. W trakcie przesuwania liny bloczek optacza się po niej redukując siłę potrzebną do opuszczenia lub wyciągnięcia ciężaru. Technika ruchomego bloczka znajduje zastosowanie przy działaniach ratowniczych w studni, kanale czy silosie. Technikę ruchomego bloczka można z powodzeniem stosować także tam gdzie użycie trójnoga nie jest możliwe lub w sytuacjach, w których trójnogiem nie dysponujemy. Przy budowie układów z ruchomym bloczkiem, należy dążyć do wykorzystywania bloczków z łożyskami tocznymi co pozwala na uzyskanie wartości siły zredukowanej zbliżonej do teoretycznej, a więc do wartości około 50% siły obciążającej.  Zastosowanie bloczków z łożyskami ślizgowymi lub innych metod przegięcia liny daje efekt 30%. Ponadto, w razie wystąpienia nagłego zagrożenia, technika ta daje możliwość natychmiastowej zmiany trybu opuszczania na wyciąganie. Należy pamiętać o dwukrotnie większym zużyciu liny podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem bloczka.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć