Moduły gaśnicze

Aktywne filtry

Moduły gaśnicze - przeznaczenie

Moduły gaśnicze, takie jak agregaty gaśnicze wysokociśnieniowe, stanowią kluczowe elementy wyposażenia lekkich i średnich samochodów gaśniczych. Właśnie te pojazdy są często wykorzystywane do działań w terenach trudnodostępnych, takich jak obszary górzyste czy zalesione.

Moduły gaśnicze - budowa

Każdy moduł gaśniczy składa się z kilku kluczowych elementów. Serce urządzenia stanowi silnik, który najczęściej jest silnikiem spalinowym. Napędza on pompę, która z kolei jest odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w systemie. Wąż wysokociśnieniowy jest zakończony prądownicą, czyli specjalnym urządzeniem służącym do skierowania strumienia wody lub innego środka gaśniczego na źródło ognia.

Oferta modułów gaśniczych w Strefa998

W naszej ofercie prezentujemy trzy najpopularniejsze modele modułów gaśniczych. Najmniejszym z nich jest model AW 40/40-220, który generuje ciśnienie 40 bar i ma wydajność 40 l/min. Dla użytkowników o większych wymaganiach proponujemy model AWP 80/40-220, który oferuje wydajność 80 l/min. Każdy z tych modeli jest napędzany silnikiem spalinowym firmy Honda, znanego z produkcji niezawodnych i wydajnych silników. Dodatkowo, moduły gaśnicze mogą być wyposażone w różne dodatki, które zwiększają ich funkcjonalność. Na przykład, dozownik środka pianotwórczego umożliwia stosowanie piany gaśniczej zamiast wody, co jest szczególnie przydatne przy gaszeniu niektórych rodzajów pożarów. Inne przydatne dodatki to na przykład licznik motogodzin, który pozwala na monitorowanie czasu pracy urządzenia.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?