WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 1 359,00 zł - 3 826,00 zł

Zestawy do ratownictwa wysokościowego

Aktywne filtry

Zestaw ratownictwa wysokościowego - Standard

Zestawy ratownictwa wysokościowego spełniający wytyczne dotyczące normatywu wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa wysokościowego

Cena 1 580,00 zł

Zestawy służące do ratownictwa na wysokości

Ratownictwo wysokościowe to zespół czynności podejmowanych przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w celu ratowania ludzi i zwierząt w miejscach trudno dostępnych na wysokości i w zagłębieniach. Czynności ratownicze wymagają użycia specjalistycznego sprzętu asekuracyjnego jak np. szelki bezpieczeństwa, przyrząd zjazdowy, liny, zestaw ewakuacyjny, trójkąt ratunkowy, bloczek, czy trójnóg ratowniczy. Ze względu na specyfikę tych działań strażacy należący do grup ratownictwa wysokościowego odbywają dedykowane szkolenia wysokościowe. Oferowane przez nas zestawy do ratownictwa wysokościowego spełniają wytyczne dotyczące normatywu wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowych czynności ratowniczych jednostek PSP i KSRG. Oferowane zestawy  mogą być wykorzystywane do auto asekuracji w różnych warunkach pracy (na stanowisku gaśniczym na samochodzie, na drabinie samochodowej, podczas pracy w podnośniku koszowym, na drabinie przystawnej, podczas działań na dachach budynków, ewakuacji poszkodowanego z wysokości i zagłębień.

Trójnóg ratowniczy

Trójnóg ratowniczy to niezbędny sprzęt asekuracyjny, zapewnia bezpieczeństwo osobom, które muszą wykonać zadania np. w szybach, studzienkach kanalizacyjnych lub zbiornikach. Zastosowanie odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego w połączeniu z trójnogiem ratowniczym chroni użytkowników sprzętu przed upadkiem lub wstrząsem przy nagłym osunięciu podłoża. Ponadto konstrukcja może być wykorzystana w akacjach ratowniczych w przypadku, gdy na przykład do studni wpadnie człowiek. Trójnóg ratowniczy pozwala w kontrolowany sposób pracować w zawieszeniu na pewnej wysokości. Ważnym aspektem jest odpowiednie zastosowanie materiałów na przykład. aluminium, który sprawia, że konstrukcja dobrze znosi obciążenia i nie ulega odkształceniu. Odpowiednio dobrany rozstaw nóg zapewnia stabilne ustawienie konstrukcji, którą należy zakotwiczyć przed rozpoczęciem prac na głębokości.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?