WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 86,00 zł - 4 398,00 zł

Gaśnice

Aktywne filtry

Gaśnica proszkowa 2kg GP2x ABC

Gaśnica proszkowa 2kg GP2x do gaszenia pożarów z grupy A, B, i C przeznaczona w szczególności do ochrony przeciwpożarowej samochodów ciężarowych i dostawczych.

Cena 89,00 zł

Gaśnica proszkowa 4kg GP-4x ABC

Łatwa w obsłudze i szybka w działaniu Gaśnica proszkowa 4kg GP-4x ABC to niezastąpiony element ochrony przeciwpożarowej w np. obiektach użyteczności publicznej.

Cena 169,00 zł

Gaśnica proszkowa 4 kg GP-4x ABC BOXMET

Gaśnica proszkowa 4 kg GP-4x ABC BOXMET przeznaczona głównie do gaszenia pożarów powstałych w warsztatach, halach produkcyjnych, zakładach energetycznych.

Cena 148,00 zł

Gaśnica proszkowa 6kg GP-6x ABC

Łatwa w obsłudze Gaśnica proszkowa 6kg GP-6x ABC przeznaczona do zabezpieczenia obiektów użyteczności publicznej. Możliwość wielokrotnego napełniania.

Cena 189,00 zł

Gaśnica proszkowa 6kg GP-6x ABC BOXMET

Środek gaśniczy zastosowany w Gaśnicy proszkowej 6kg GP-6x ABC BOXMET posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP. Duży zakres temperatur stosowania od -30°C do +60°C

Cena 166,00 zł

Gaśnica proszkowa 9kg GP-9x ABC/E

Gaśnica to oczywiście przenośne urządzenie służące do gaszenia pożarów. Każda gaśnica posiada odpowiednie oznakowanie do jakiego typu pożaru można ją użyć. 

Cena 307,00 zł

Gaśnica proszkowa 12kg GP-12x ABC/E

Łatwa w obsłudze Gaśnica proszkowa 12kg GP-12x ABC/E mieści aż 12 kg środka gaśniczego. Jest to ilość pozwalająca na szybkie i skuteczne stłumienie pożaru.

Cena 489,00 zł

Gaśnica pianowa "kuchenna" 2kg GWG-2x ABF

Gaśnica pianowa "kuchenna" 2kg GWG-2x ABF, do zabezpieczania pomieszczeń, w których występuje ryzyko zapalenia olejów i tłuszczów jadalnych np. w gastronomii.

Cena 179,00 zł

Gaśnica pianowa 6kg GPN–6z AB

Gaśnica to oczywiście przenośne urządzenie służące do gaszenia pożarów. Każda gaśnica posiada odpowiednie oznakowanie do jakiego typu pożaru można ją użyć. Stanowi konieczne zabezpieczenie przeciwpożarowe pojazdów oraz budynków. Doskonale sprawdza się przy pożarach, które jeszcze nie zdołały się rozwinąć.

Cena 282,90 zł

Gaśnica śniegowa 2kg GS-2x B

Gaśnica nie pozostawia śladów użycia środka gaśniczego. Można nim gasić urządzenia elektryczne pod napięciem 1000 V przy zachowaniu bezpiecznej odległości 1 metra.

Cena 305,00 zł

Gaśnica śniegowa 5kg GS-5x

Gaśnica śniegowa 5kg GS-5x może być wykorzystywana do ugaszenia pożaru w przestrzeni, gdzie znajduje się mienie wrażliwe na pył oraz inne zabrudzenia.

Cena 456,00 zł

Gaśnica wodna - mgłowa 6l GWM-6x AF

Doskonale nadaje się do gaszenia pożarów olejów i tłuszczy jadalnych, płonącej na ludziach odzieży, ważnych dokumentów i urządzeń.

Cena 369,00 zł

Koc gaśniczy

Koc gaśniczy służy do mechanicznego odcięcia dopływu powietrza do płonących materiałów. Prezentowany sprzęt gaśniczy wykonano z wytrzymałego włókna szklanego.

Cena 86,10 zł

Sklep przeciwpożarowy - rodzaje gaśnic

Certyfikowane gaśnice strażackie wysokiej klasy znajdziecie Państwo w ofercie naszego sklepu ppoż Strefa998.pl. Mamy do zaoferowania szeroki katalog wysokiej klasy gaśnic w atrakcyjnych cenach. Umieszczenie odpowiednio dobranej gaśnicy w pomieszczeniu zwiększy prawdopodobieństwo samodzielnego ugaszenia niewielkiego ognia oraz uniknięcia szkód związanych z jego rozproszeniem. Podręczna gaśnica doskonale sprawdzi się przy pożarach, które jeszcze nie zdołały się rozwinąć.

Różne rodzaje i zastosowania gaśnic marki Ogniochron - skuteczność gaszenia

Gaśnice strażackie różnią się ze względu na ich przeznaczenie. Dysponujemy gaśnicami proszkowymi, pianowymi, śniegowymi i wodnymi. Odpowiednio dobrany sprzęt strażacki zmniejszy możliwość rozprzestrzenienia się pożaru. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą  produkowanych zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego.

Gaśnica proszkowa co gasi?

Prezentujemy proszkowe gaśnice strażackie o różnych pojemnościach od 2 kg , 25kg do 12 kg w tym 4kg i 6kg a także o różnych parametrach. Dzięki temu będzie możliwe dobranie odpowiedniej do potrzeb. Gaśnice proszkowe świetnie sprawdzają się jako w pełni profesjonalne urządzenia w wielu pomieszczeniach, które wymagają dobrej gaśnicy. Oferowane gaśnice proszkowe ABC/E pozwalają na gaszenie urządzeń elektrycznych znajdujących się pod napięciem elektroenergetycznych o napięciu do 245000V. Przeznaczone są w szczególności do zabezpieczania przeciwpożarowego magazynów gazów palnych i cieczy łatwopalnych, hal przemysłowych, zakładów energetycznych i chemicznych itp. Mogą być również wykorzystywane (tak, jak inne proszkowe ABC) do gaszenia pożarów obiektów użyteczności publicznej czy hal magazynowych, sprawdzą się też w transporcie samochodowym, kolejowym i wodnym. Urządzenie gaśnicze zawiera sprawdzony proszek gaśniczy. 

Gaśnice pianowe - zaprojektowana dla bezpieczeństwa ppoż

W porównaniu z gaśnicami proszkowymi, gaśnice pianowe nie generują chmury pyłu, są bardziej ekologiczne, a czyszczenie pomieszczeń po użyciu środka gaśniczego jest znacznie łatwiejsze. Możliwość szybkiego schłodzenia płonącego obiektu i pokrycia pianą dużego obszaru (a tym samym odcięcie dopływu tlenu) sprawia, że piana jako czynnik gaśniczy ma dużą zdolność do ograniczania rozprzestrzeniania się ognia a warstwa izolacyjna środka gaśniczego uniemożliwia ponowny samozapłon. Gaśnice pianowe przeznaczone są przede wszystkim do zwalczania pożarów cieczy oraz ciał stałych. Charakteryzują się wysokim stopniem skuteczności przy gaszeniu materiałów typu A (ciała stałe pochodzenia organicznego, np. drewno czy tkaniny) i B (ciecze, np. produkty naftowe i ich pochodnie, rozpuszczalniki czy farby). Gaśnice pianowe mogą być używane również do pożarów z grupy F (tłuszczów i olejów jadalnych). Ze względu na swoje właściwości gaśnice pianowe są z powodzeniem wykorzystywane do zabezpieczania obiektów użyteczności publicznej, pomieszczeń biurowych, szkół, magazynach cieczy palnych itp., a  oznakowana symbolem F świetnie sprawdzi się podczas pożarów tłuszczy i olejów jadalnych - nie powoduje gwałtownego wyrzutu palącego się tłuszczu. Powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego punktu gastronomicznego, warto również mieć ją „pod ręką” w domowej kuchni.

Gaśnice śniegowe - przeznaczone do gaszenia pożarów 

W ofercie posiadamy również gaśnice śniegowe o pojemności 2kg i 5kg. Gaśnice tego typu wyróżniają się bardzo dużą skutecznością gaśniczą. Nazwę zawdzięczają czynnikowi gaśniczemu jakim jest dwutlenek węgla CO2 czyli gaz obojętny. Ten po uruchomieniu gaśnicy opuszcza ją zmieniając się w suchy lód o temperaturze -78°C, substancję przypominającą swym wyglądem śnieg. Uwalniany  gaz wytwarza podmuch tłumiący płomienie i chłodzący palącą się substancję. Dwutlenek węgla pod postacią suchego lodu tworzy warstwę pokrywającą objętą ogniem powierzchnię, odcinając dostęp tlenu do płonącej substancji, gazu lub materiału i doprowadzając do zatrzymania procesu spalania. Gaśnica śniegowa nie pozostawia śladów po użyciu środka gaśniczego.  Mogą być używane do gaszenia substancji z grupy B (ciecze, produkty z ropą naftową i ich pochodne, farby, rozpuszczalniki oraz ciała stałe mogące ulec stopieniu, tworzywa sztuczne np. polietylen), z grupy C (gazy w tym używany w domach gaz ziemny, używany w butlach propan- butan, i ich mieszanki) a także z grupy E (urządzeń znajdujących się pod napięciem).

Gaśnice wodne mgłowe - sprawdź skuteczność w kuchni

Nowoczesna technologia zastosowana w gaśnicach wodno-mgłowych powoduje rozpraszanie wody na miniaturowe drobiny tworzące mgłę wodną. Gaśnice wodno-mgłowe są ekologicznym środkiem gaszenia pożaru, który zostaje stłumiony bez pozostawienia śladów po użyciu środka gaśniczego. W tym typie gaśnic środkiem gaśniczym jest zdemineralizowana woda wyrzucana za pomocą sprężonego gazu (azotu lub dwutlenku węgla).  Dodatkowy efekt gaśniczy wywołuje również działanie mechaniczne wody wprowadzonej do ognia pod odpowiednio dużym ciśnieniem, nie bez znaczenia są również zdolności zwilżające wody, uniemożliwiające lub utrudniające dalsze rozszerzanie się pożaru. Gaśnice wodno-mgłowe wykorzystywane są do gaszenia pożarów z grupy A (ciała stałe pochodzenia organicznego, np. drewno czy tkaniny) i grupy F (tłuszczów i olejów jadalnych). Są wysoko skuteczne przy pożarach ciał stałych pochodzenia organicznego, np. drewna, papieru, czy węgla przez co doskonale nadają się do gaszenia dokumentów i są wykorzystywane do zabezpieczania pomieszczeń takich jak biura, archiwa, szkoły, kancelarie prawnych itp. Gaśnice wodno-mgłowe będą użyteczne również przy pożarach wywołanych przez tłuszcze i oleje jadalne (dzięki dużemu rozdrobnieniu kropel wody nie dochodzi go gwałtownej reakcji wybuchowej) a także do bezpiecznego gaszenia człowieka.

Jaka gaśnica do prądu? - Sprawdź gaśnice w naszej ofercie sklepu internetowego

Nie istnieje jedna specyficzna gaśnica, która jest przeznaczona do gaszenia prądu. W przypadku pożaru wywołanego prądem, gaśnica zwykle musi być odpowiednia dla rodzaju materiału palnego, który jest obecny w pobliżu prądu. Jeśli pożar wywołany prądem to wyłącznie pożar elektryczny, najlepiej jest użyć gaśnicy klasy E, która jest przeznaczona specjalnie do gaszenia pożarów elektrycznych. W każdym przypadku należy jednak dokładnie zapoznać się z instrukcjami producenta i postępować zgodnie z zaleceniami na etykiecie gaśnicy.

 Jaka gaśnica do domu? Sprawdź sprzęt gaśniczy niezbędny w Twoim domu

Wybór gaśnicy zależy od rodzaju zagrożenia, które może pojawić się w domu. Najczęściej stosowane są gaśnice proszkowe, które są uniwersalne i skutecznie gaszą pożary różnych materiałów, w tym tkanin, mebli, drewna, papieru, plastiku czy oleju. Istnieją również gaśnice wodne, skroplone gazowe (CO2), pianowe, ale ich zastosowanie zależy od rodzaju pożaru. Ważne jest również, aby gaśnica spełniała normy i miała odpowiednie oznaczenia, np. literę i cyfrę oznaczającą klasę pożaru, np. ABC lub BC. Gaśnice powinny być regularnie sprawdzane i konserwowane, aby były gotowe do użycia w razie potrzeby.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?