WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 52,00 zł - 9 999,00 zł

Sprzęt do rat. lodowego

Aktywne filtry

KOLCE LODOWE KSP110

Jednorazowe KOLCE LODOWE KSP110 do ratownictwa lodowego. Mogą okazać się niezastąpione podczas kryzysowej sytuacji. Dedykowane wszystkim  pracującym na lodzie.

Śruba lodowa Petzl

Śruba lodowa KSP z zaczepem do liny asekuracyjnej, wykonana z wytrzymałego tytanu. Prosta obsługa – wkręcenie śruby w lód wymaga kilku obrotów. Długość ok. 20cm

Cena 196,00 zł

Trap ratowniczy pneumatyczny S1TRAP

Trap ratowniczy pneumatyczny S1Trap pozwala na stabilne poruszanie się po nim w celu podjęcia osoby poszkodowanej z wody. Dodatkowe elementy antypoślizgowe i elementy odblaskowe gwarantują bezpieczeństwo ratownika.

Cena 9 999,00 zł

Sprzęt do ratownictwa lodowego

Działania podejmowane przez Strażaków na lodzie zaliczone zostały do ratownictwa wodnego – a to z kolei do ratownictwa technicznego (zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w sprawie szczegółowej organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego). Określony został również minimalny normatyw wyposażenia w sprzęt do działań ratowniczych na lodzie, do którego zaliczamy łódź, desę i sanie lodowe oraz tratwę pneumatyczną – wraz z wyposażeniem. Większość produktów zakupicie Państwo w naszym sklepie. Dodatkowo oferujemy środki ochrony indywidualnej ratownika biorącego udział w akcjach na lodzie.

Ratownictwo wodno-lodowe

Pamiętajmy, że ratownictwo lodowe nie jest prowadzone w środowisku bezpiecznym i zawsze istnieje prawdopodobieństwo załamania lodu co może wywołać skutek w postaci tonięcia a dalej wychłodzenia czy hipotermii a także odmrożenia części ciała. W tej kategorii prezentujemy kolce lodowe i śruby asekuracyjne do ratownictwa wodnego ale nie tylko – wspinacze, nurkowie czy wędkarze podlodowi również skorzystają z tego typu zabezpieczenia. Dzięki kolcom lodowym łatwiejszym będzie przemieszczanie po lodzie np. na saniach lodowych lub ponowne wspięcie się na lód po jego załamaniu. Oferowany w naszym sklepie produkt posiada dodatkowo gwizdek, dzięki któremu możliwym będzie wezwanie pomocy. Śruby lodowe do zakładania punktów asekuracyjnych na lodzie są dedykowane przede wszystkim do wspinaczki górskiej - jednak znajdą swoje zastosowanie również w ratownictwie lodowym.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?