Filtry

Cena

Cena

  • 318,00 zł - 614,00 zł

Kołowroty i liny asekuracyjne

Aktywne filtry

Kołowrót ratowniczy - lina średnica 6 mm 80m

Kołowrót ratowniczy – 80m liny nietonącej o średnicy 6mm, zakończonej szelką ratowniczą. Kołowrót do ratownictwa wodnego - akcji na lodzie lub głębokich wodach.

Cena 418,00 zł

Lina asekuracyjna - średnica 6 mm - w zasobniku

Prezentujemy Liny asekuracyjne o śr. 6 mm umieszczone w zasobniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu transport i samo użycie podczas akcji ratowniczej będą ułatwione.

Cena 319,00 zł

Lina asekuracyjna (10 mm) w zasobniku 100 m

Prezentujemy solidne Liny asekuracyjne o średnicy 10mm i długości 100m umieszczone w wygodnym w zasobniku. Lina do asekuracji ratowników oraz sprzętu.

Cena 509,00 zł

Kołowrót ratowniczy - lina średnica 10 mm - 100 m

Lekki kołowrót  na który nawinięte jest 100 m nietonącej liny o  dużej wytrzymałości zakończonej szelką ratowniczą. Wyposażenie jest praktycznie niezbędne do bezpiecznego prowadzenia działań na akwenach.

Cena 614,00 zł

Kołowrót z liną asekuracyjną

Wystawienie swojego życia na niebezpieczeństwo może skutkować wykluczeniem z akcji ratunkowej a nawet jej niepowodzeniem. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie przeszkolenie do działań tego typu a także wyposażenie w sprzęt zapewniający indywidualną ochronę co dotyczy zarówno odzieży jak i wyposażenia asekuracyjnego. Do asekuracji ratowników pracujących na lodzie czy na otwartych wodach służy niezatapialna lina ratownicza z kołowrotem, dzięki której możliwym będzie również asekurowanie sprzętu. Bezwzględnie obowiązującą zasadą jest to, że ratownik wchodzący na lód zaopatrzony jest w asekurację linową! Dzięki temu zabiegowi możliwa będzie szybka ewakuacja. W tej kategorii umieściliśmy liny asekuracyjne w zasobniku lub na kołowrocie. Zaletą kołowrotu z liną jest łatwe rozwijanie/zwijanie liny.

Kołowrót do asekuracji ratowników i sprzętu

Prowadzenie działań ratowniczych na akwenach wodnych (również tych zamarzniętych) wymaga szczególnej ostrożności. Dążąc do osiągnięcia celu jakim jest ratowanie zdrowia i życia poszkodowanych nie możemy zapominać o własnym bezpieczeństwie. Wyposażenie w sprzęt zapewniający indywidualną ochronę jest praktycznie niezbędne do bezpiecznego prowadzenia działań na akwenach. Kołowrót ratowniczy służy do asekuracji ratowników i sprzętu w czasie akcji ratunkowych m.in. na lodzie i wodach szybko płynących. Lekki kołowrót, na który nawinięte jest 100 m nietonącej liny o średnicy 10 mm o dużej wytrzymałości. Lina zakończona szelką ratowniczą z możliwością dopięcia karabińczyka lub uprzęży asekuracyjnej.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?