Filtrowanie

Kategorie

Kategorie

Deski ortopedyczne, nosze, kamizelki KED

Podkategorie

 • Deska ortopedyczna Iron Duck Ultra - Vue 16"  - to podstawowy element zabezpieczenia poszkodowanych urazowych. Deska może zostać również wykorzystywana do wielu innych celów np.: ewakuacji poszkodowanych. Deska unosi się na wodzie. Wymiary to 410x1830x45. Nośność deski to 450 kg.

  1 691,25 zł
 • KED - czyli Kamizelka Kendricka jest specjalnym rodzajem kamizelki stosowanym głównie podczas wydobywania osób poszkodowanych z pojazdów po wypadkach komunikacyjnych. Można ją użyć w miejscach, gdzie dostęp do poszkodowanego jest ograniczony i nie ma możliwości wykorzystania deski ortopedycznej. Kamizelka Kendricka może być również pomocna przy...

  731,85 zł
 • Nosze podbierakowe aluminiowe doskonale sprawdzają się przy poszkodowanych urazowych, którzy doznali np: urazu miednicy. Znacznie ułatwiają bez większych ruchów przenieść poszkodowanego na deskę ortopedyczną. Wymiary noszy to 1680x420, z zakresem regulacji do 2020mm.

  1 574,40 zł
 • Materac próżniowy został stworzony z myślą o poszkodowanych urazowych ale i nie tylko.  Urządzenie to pozwala na ewakuację oraz transport poszkodowanych zapewniając stabilizację. Materac znakomicie sprawdza się w terenie górskim oraz przy wąskich klatkach schodowych. Materiał z jakiego został wykonany znacznie ułatwia zmywanie oraz dezynfekcję.

  2 056,56 zł
 • Kompletna deska ortopedyczna PROMO o wymiarach 184x45 cm, wykonana z tworzywa polietylenowego, idealnie nadająca się na akcje ratunkowe na wodzie.

  1 252,78 zł
 • Deska ortopedyczna pediatryczna dla dzieci w wieku 2 do 10 lat, o długości 120 cm.

  639,60 zł
 • Deska ortopedyczna pediatryczna K1 o długości 138 cm z klockowym stabilizatorem głowy.

  1 075,02 zł
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Deski ortopedyczne, nosze, kamizelki KED

Wyjazd jednostki gaśniczo-ratowniczej do zdarzenia może wiązać się z koniecznością podjęcia działań z zakresu ratownictwa medycznego. Na tą okoliczność jednostka musi zostać zaopatrzona w podstawowy zestaw ratownictwa medycznego do udzielenia Pierwszej Pomocy Kwalifikowanej. Niestety każdy przypadek jest inny i może wymagać użycia specjalistycznego sprzętu. Dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt, dzięki któremu z jednej strony będziemy w stanie udzielić kompleksowej (w miarę możliwości) pomocy a także przetransportować poszkodowanego do miejsca, gdzie będzie bezpieczny i będzie możliwym udzielenie mu specjalistycznej pomocy przez służby ratownictwa medycznego.

Deska ortopedyczna

Do transportu poszkodowanych, u których możliwym jest wystąpienie urazu kręgosłupa czy miednicy zaleca się wykorzystanie desek ortopedycznych.  Ułożenie osoby na desce ortopedycznej pozwoli na zniwelowanie możliwości pogorszenia stanu zdrowia lub wystąpienia dalszych urazów. Deski ortopedyczne mogą być również wykorzystane do ewakuacji innych (również nieurazowych) poszkodowanych, którzy nie są w stanie opuścić miejsca zagrożenia o własnych siłach. W sklepie pożarniczym Strefa998.pl zaopatrzycie się Państwo zarówno w mające doskonałą wyporność umożliwiającą pracę na wodzie deski ortopedyczne (w tym wariant pediatryczny)  jak również w nosze podbierakowe.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć