WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 1 682,00 zł - 60 000,00 zł

Narzędzia hydrauliczne LUKAS

Aktywne filtry

Zestaw uzupełniający ratownictwa technicznego

Prezentowany Zestaw uzupełniający ratownictwa technicznego zawiera m.in. narzędzie ResQrench, zestaw podpór PT1200z, wspornik progowy i piłę do szyb Top Saw.

Cena 9 254,00 zł

Zestaw łańcuchów LUKAS KSV11

Zestaw łańcuchów LUKAS KSV11 do SP 300, 310, 510, 333 oraz 555. Zestaw zawiera dwa łańcuchy pośrednie z zaczepami skracającymi i dwa łańcuchy do ciągnięcia.

Cena 5 000,00 zł

Zestaw końcówek do rozpieraczy kolumnowych LUKAS

Zestaw końcówek kompatybilnych z wszystkimi rozpieraczami kolumnowymi LUKAS zawiera końcówkę V, tnącą i stożkową, bolce i adaptery do montażu na rozpieraczach.

Cena 5 000,00 zł

Przedłużka 250mm do R410

Przedłużka 250mm przeznaczona  do rozpieracza kolumnowego LUKAS R410. Waga przedłużki wynosi ok. 1,4 kg. Przydatny sprzęt wykorzystywany w ratownictwie technicznym.

Cena 1 682,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 410 Lukas

Rozpieracz R 410 to 1-skokowe, lekkie narzędzie o idealnie dobranej sile rozpierania. Zakres rozpierania można dodatkowo zwiększyć po zastosowaniu dedykowanej przedłużki.

Cena 16 740,30 zł

Rozpieracz kolumnowy R 412 Lukas

Kolumnowy Rozpieracz R 412 Lukas jest niewielkim urządzeniem, które posiada dużą siłę rozpierania - 135 kN. Obracająca się o 360° końcówka ułatwi rozstawianie.

Cena 19 282,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 420 Lukas

Cylinder rozpierający R 420 LUKAS to bardzo przydatne urządzenie wykorzystywane podczas działań z zakresu ratownictwa technicznego.

Cena 29 262,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 422 Lukas

Rozpieracz kolumnowy R422 Lukas to niezastąpiony element zestawu ratownictwa technicznego wykorzystywany w wypadkach drogowych.

Cena 32 134,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 424 Lukas

Rozpieracz kolumnowy R424 Lukas, w którym profilowane końcówki na końcu tłoka oraz w stopie rozpieracza zapewniają stabilne mocowanie na pochyłych i powierzchniach.

Cena 33 909,00 zł

Rozpieracz kolumnowy R 414 Lukas

Rozpieracz kolumnowy R 414 Lukas (jeden tłok) posiada niewielkie rozmiary w stosunku do zakresu rozpierania. Siła rozpierania/skok tłoka wynosi 122 kN/698 mm.

Cena 21 095,00 zł

Wspornik progowy LRS-3 Lukas

Wspornik progowy LRS-3 zapewnia stabilną i bezpieczną powierzchnię wsparcia dla rozpieracza kolumnowego podczas ratowania poszkodowanych osób z pojazdu.

Cena 3 090,00 zł

Wspornik progowy LRS-C Lukas

Wspornik LRS-C ma unikalne właściwości - w odróżnieniu od innych dopasowuje się do typu samochodu. Posiada regulację umożliwiającą zamontowanie.

Cena 3 590,00 zł

Nożyco-rozpieracz LUCAS eDRAULIC SC 358 E3

Nożyco-rozpieracz hydrauliczny LUKAS SC 358 e3 charakteryzuje się niezwykłą mobilnością. Może być używany w wodzie na głębokości do 3 metrów, co rozszerza jego zastosowanie podczas różnorodnych akcji ratunkowych.

Cena 60 000,00 zł

Elektrohydrauliczne narzędzia zaciskowe

Elektrohydrauliczne narzędzia do zaciskania są produkowane z materiałów wysokiej jakości wyróżniają się idealną obróbką łączników. Wszystkie matryce zaciskowe stosowane w narzędziach elektrohydraulicznych są półkoliste niezależnie od rodzaju każdorazowego zacisku. Składają się one z dwóch części identycznych pod względem wymiarów zewnętrznych, tak że mogą być one dowolnie wkładane do kolby lub głowicy. Matryce są wprowadzane przez prowadnice aż do oporu na kołku blokującym. Natomiast kołek wyciąga się za pomocą guzika odblokowującego i dalej wprowadza matrycę aż do jej zatrzymania przez kołek. Matryce zaciskowe są kompatybilne ze wszystkimi narzędziami zaciskowymi o tej konstrukcji. Głowice robocze można obracać o 180°, żeby lepiej przystosować je do ułatwionego wykonania danej operacji. Narzędzi zaciskowych nigdy nie wolno używać bez nałożonych matryc zaciskowych. Mogłoby to doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Jakość połączenia zaciskowego jest w decydującym stopniu zależna od wyboru końcówek kablowych, matryc zaciskowych i właściwie dobranej średnicy kabla.

Elektrohydrauliczne narzędzia

Elektrohydrauliczne narzędzia wykorzystuje się na potrzeby ratownictwa technicznego podczas akcji m.in. w wypadkach drogowych, kolejowych i lotniczych. Mogą wspomagać także akcje podczas katastrof budowlanych. Za ich pomocą możliwe jest uwolnienie rannych poprzez rozcięcie, rozsunięcie, podniesienie. Narzędzia elektrohydrauliczne doskonale sprawdzają się przy akcji uwolnienia osób poszkodowanych przyciśniętych przez elementy pojazdu. Sprzęt ten umożliwia wyrwanie drzwi lub wyciągnięcie kolumny kierownicy. W ofercie naszego Sklepu posiadamy zestawy elektrohydraulicznych narzędzi. Przykładowy zestaw to uniwersalne nożyce hydrauliczne Lukas z 4 końcówkami do wyważania i rozpierania. Jest to nowoczesne uniwersalne narzędzie typu kombi: piła, nożyce, wyważarka, rozpieracz kolumnowy, siekiera, halligan, łom, podnośnik itd. w jednym! Atutem zestawów narzędzi elektrohydraulicznych są nowe akumulatory wysokiej wydajności, opracowane specjalnie na potrzeby akcji ratowniczych to technologia „z górnej półki”. Narzędzia elektrohydrauliczne to niezbędne wyposażenie jednostek ratowniczo-gaśniczych. Sprzęt ten pozwala na cięcie prętów w ogrodzeniu, kraty w drzwiach i oknach, pręty zbrojeniowe o średnicy do 22 mm, kłódki, zamki oraz łańcuchy do 10 mm, wyważać drzwi wykorzystując potężną siłę do 4 ton, podnosić ciężary, rozpierać elementy budynku i wiele innych.

Narzędzia hydrauliczne LUCAS

W ratownictwie technicznym pod pojęciem ratowniczych narzędzi hydraulicznych rozumiemy zestaw elementów, który podczas akcji umożliwia wykonanie czynności takich jak cięcie, ciągnięcie, zgniatanie czy rozpieranie. W sprzęcie hydraulicznym dużą siłę pracy gwarantują wysokociśnieniowe siłowniki hydrauliczne a od rodzaju podłączonej do siłownika końcówki zależało będzie czy mamy do czynienia z nożycami, rozpieraczem czy cylindrem rozpierającym. Podczas operowania sprzętem hydraulicznym należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta oraz zachować maksymalne bezpieczeństwo pracy z zachowaniem odległości części ciała (palce, dłonie) od pracującego narzędzia. Narzędzia hydrauliczne są ciężkie dlatego należy zwrócić uwagę na ich prawidłowe trzymanie wpływające na ergonomię pracy a co za tym idzie dłuższą pracę operatora.

Sprzęt hydrauliczny

Nawet najlepsze przygotowanie merytoryczne i praktyczne a także stosowanie się do wszelkich zasad pracy z sprzętem hydraulicznym nie przyniosą oczekiwanego skutku, jeśli postawimy na sprzęt niedający maksymalnej mocy. Kierując się doświadczeniem sugerujemy wybór najlepszych urządzeń a takimi są niewątpliwie narzędzia niemieckiej marki LUKAS. Firma zajmuje się opracowywaniem i produkcją narzędzi i urządzeń hydraulicznych dla przemysłu oraz ratownictwa, gdzie jest pionierem w produkcji hydraulicznych urządzeń tnących. W tej kategorii znajdziecie Państwo m.in. nożyce, nożyco-rozpieracze i rozpieracze, dzięki którym sprawnie i skutecznie przeprowadzimy akcję ratowniczą.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?