Lina alpinistyczna statyczna

Aktywne filtry

Lina alpinistyczna statyczna contra 10,5

Statyczna lina firmy Singing Rock przeznaczona do prac ratowniczych i prac na wysokościach. Podana cena dotyczy 1m. Możliwość zakupu zgodnie z opcjami wyboru. 

Cena 225,00 zł

Lina półstatyczna Industrie 10,5 mm

Wykonana z poliamidu lina półstatyczna Industrie 10.5mm o dużej wytrzymałości, specjalnie przeznaczona na potrzeby firm zajmujących się pracą na wysokości.

Cena 268,00 zł

Lina wspinaczkowa statyczna oraz pół statyczna

W ratownictwie wysokościowym odpowiedni dobór lin jest kluczem do pełnego wykorzystania możliwości sprzętu, spełnienia wymaganych formalnie norm, czy osiągnięcia najlepszej efektywności pracy w działaniach ratowniczych lub interwencyjnych. Warto przypomnieć, że podstawową cechą  liny statycznej i pół statycznej jest odporność  na rozciąganie (ich zdolność do wydłużania się kształtuje się na poziomie do 5% całkowitej długości. Liny statyczne oraz pół statyczne dedykowane są aktywnością związaną z komunikacją tj. zjazdy po linie (podczas których używamy przyrządów zaciskowych, a wykorzystywana jest różnica wzniesień), czy zjazdy na trawersach tyrolskich (gdzie punkt początkowy oraz punkt końcowy mogą znajdować się na podobnej wysokości). Do tego typu operacji potrzeba lin odpornych na rozciąganie. Taki sprzęt pod żadnym pozorem nie może być używany do wspinaczki z asekuracją dolną, gdyż w sytuacji awaryjnej lina statyczna nie pochłonie energii, co dla ratującego się ratownika może mieć opłakane konsekwencje.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?