Filtry

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 4 536,00 zł

Wyposażenie toreb PSP R1

Aktywne filtry

Okulary ochronne

Okulary ochronne - sprzęt uzupełniający do zestawu PSP R1, komplet 2 szt. Okulary do ochrony oczu podczas czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Cena 10,00 zł

Opatrunek wentylowy (zastawkowy)

Torba PSP R1 musi być zawsze uzupełniona o zużyte elementy. Prezentujemy Opatrunek wentylowy (zastawkowy) do zaopatrywania otwartych ran klatki piersiowej.

Cena 56,33 zł

Extractor - aspirator jadu

Extractor - aspirator jadu to idealne uzupełnienie zestawu PSP – R1 do bezbolesnego i szybkiego usuwania jadu i innych toksyn z organizmu poszkodowanego.

Cena 105,00 zł

Opaska zaciskowa taktyczna

Opaska zaciskowa taktyczna (2 szt.) jest idealnym akcesorium do użycia w przypadku konieczności zatamowania silnego krwotoku żylnego lub tętniczego kończyn.

Cena 119,00 zł

Maski krtaniowe

Prezentujemy sprzęt uzupełniający do zestawu PSP R1 - Maski krtaniowe do udrażniania dróg oddechowych bez konieczności odginania głowy poszkodowanego.

Cena 66,00 zł

Jednorazowe rurki krtaniowe

Jednorazowe rurki krtaniowe - w zestawie 3 szt. do podtrzymania drożności dróg oddechowych. Produkt powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej torby ratowniczej

Cena 281,00 zł

Butla tlenowa aluminiowa 2 l

Butla tlenowa aluminiowa o pojemności 2 l z zaworem standardowym DIN o ciśnieniu roboczym 20MPa (=200 bar) Pasuje do torby PSP R1.

Reduktor Mediselect II - złącze AGA

Reduktor tlenowy MEDISELECT II ze skokowo regulowanym przepływem 0-25 l/min oraz złączem AGA. Spełnia wymagania dla sprzętu tlenowego w PSP, OSP, pogotowiu ratunkowym i placówkach służby zdrowia.

Wyposażenie toreb PSP R1 - niezbędny sprzęt w ratownictwie medycznym

Zestaw ratunkowy PSP R1 to obowiązkowe wyposażenie strażaka-ratownika działającego w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nadrzędnym celem KSRG jest ratowanie zdrowia i życia ludzi poprzez niesienie pomocy medycznej w przypadku wystąpienia nagłych zagrożeń czyli zdarzeń prowadzących do szybkiego pogorszenia stanu zdrowia lub groźby utraty życia. Charakter pracy służb pożarniczych niesie ze sobą ogromne ryzyko zetknięcia z takim właśnie zdarzeniem. W przypadku braku na miejscu specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego – na odpowiednio przygotowanym (merytorycznie i sprzętowo) Strażaku spoczywa obowiązek udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Sprzęt dla ratownictwa medycznego zgodny z wymaganiami KSRG

Z uwagi na fakt, że Komendant Główny PSP wydał Wytyczne do organizacji ratownictwa medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, w których znalazł się m.in. wykaz standardowego i ponadstandardowego wyposażenia wchodzącego w skład zestawu ratownictwa medycznego – nie możemy mówić o dowolności w wyborze wyposażenia do podejmowania działań ratowniczych. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty spełniające wymagania wynikające z  wspomnianych Wytycznych.

Torba PSP R1: Najważniejsze wyposażenie ratownika

Torba PSP R1 to kluczowy element wyposażenia każdego strażaka-ratownika działającego w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Zapewnia ona możliwość szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych i udzielania skutecznej pierwszej pomocy.

Wyposażenie torby PSP R1

Torba PSP R1 Black Front, zaprojektowana z myślą o specyfice pracy strażaków-ratowników, jest wodoodporna, odporne na ogień dzięki powlekaniu polyplanem z atestem odporności ogniowej. Jej spód jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Składa się z komory głównej oraz czterech kieszeni - dwóch bocznych, małej i dużej frontalnej. W komorze głównej znajduje się miejsce na butlę tlenową o pojemności minimum 400 litrów O2 przy ciśnieniu maksymalnym 200 bar.

W skład wyposażenia torby PSP R1 wchodzi zestaw do tlenoterapii biernej tj.:

  1. Butla na tlen medyczny - pojemność 400 litrów O2 przy ciśnieniu maks. 200 bar, z zaworem w wersji DIN ¾’.
  2. Reduktor tlenowy z przewodami tlenowymi.
  3. Maski z możliwością modelowania w części nosowej - maska twarzowa nr 5 oraz przewodem tlenowym, maska twarzowa nr 3 oraz przewodem.
  4. Worek samorozprężalny dla dorosłych i worek samorozprężalny dla dzieci, oba z konstrukcją umożliwiającą wentylację bierną i czynną 100%.
  5. Maska tlenowa z rezerwuarem wysokiej koncentracji tlenu.

Torba zawiera także saszetki z dodatkowymi akcesoriami oraz przegrody, które umożliwiają łatwą organizację sprzętu.

W zgodzie z KSRG z czerwca 2021

Całe wyposażenie torby PSP R1 jest w pełni zgodne z wymaganiami KSRG z czerwca 2021. Państwowa Straż Pożarna (PSP) stawia wysokie wymagania sprzętowi ratowniczemu, tak aby był on jak najbardziej funkcjonalny i pozwalał na efektywną pomoc poszkodowanym na miejscu zdarzenia. Wszystkie elementy wyposażenia zestawu są przygotowane z myślą o możliwościach strażaków-ratowników oraz dla innych jednostek ratowniczych wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Podsumowanie

Torba PSP R1 to niezastąpiony sprzęt dla każdego strażaka-ratownika. Jej kompaktowa budowa i przemyślane wyposażenie gwarantują skuteczną interwencję w każdej sytuacji, w której liczy się każda sekunda. Zarówno w przypadku udzielania pierwszej pomocy kwalifikowanej osobom poszkodowanym, jak i w sytuacjach wymagających zastosowania tlenoterapii czy utrzymania drożności dróg oddechowych, torba PSP R1 dostarcza niezbędnych narzędzi, by móc niesienie pomocy na najwyższym poziomie.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?