Wyposażenie remiz

Aktywne filtry

Suszarka WHIRLPOOL AWZ9HPS/PRO

Wytrzymała Suszarka WHIRLPOOL AWZ9HPS/PRO do pracy w w najcięższych warunkach, w tym do  suszenia odzieży wykorzystywanej podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Cena 3 618,00 zł

Szynowy wyciąg spalin FLORIAN EMS

Szynowy wyciąg spalin FLORIAN EMS z elektromagnetycznym mocowaniem ssawki, pozwalającym na praktycznie bezdotykową obsługę podczas wyjazdu pojazdu z garażu.

Cena 25 092,00 zł

Wieszak do suszenia butów i rękawic ROS 09

Wieszak do suszenia butów i rękawic ROS 09 (suszarka panelowa) do bezpiecznego i szybkiego suszenia sprzętu za pomocą ciepłego powietrza o temperaturze ok. 45°C

Cena 6 035,00 zł

Ładowarka CTEK MXT 14 EU

Profesjonalna Ładowarka CTEK MXT 14 EU dedykowana do ładowania prądem 14A akumulatorów samochodów specjalnych 24V o pojemności 28-300Ah. Klasa szczelności IP44.

Cena 1 269,00 zł

Suszarka WHIRLPOOL 3LWED4830FW - komercyjna 15kg

Suszarka WHIRLPOOL 3LWED4830FW - komercyjna do załadunku 15kg suchego prania. 14 cykli suszenia pozwoli na szybkie przygotowywanie odzieży do następnego użycia.

Cena 3 820,00 zł

Szafa do suszenia odzieży ROS 04 TURBO

Szafa do suszenia odzieży z blachy stalowej ROS 04 TURBO wykorzystująca do suszenia ciepłe powietrze o temperaturze około 45°C. Suszarka do ubrań i butów.

Cena 11 240,00 zł

Szafa Strażacka STR400/2

Profesjonalna Szafa Strażacka STR400/2. Szafa ubraniowa dwukomorowa z zamykaną półką i praktycznym uchwyt na hełm strażacki. Szafa na cokole, w podłodze otwory.

Cena 999,00 zł

Pralka WHIRLPOOL AWG 912 S/PRO 9kg

Pralka WHIRLPOOL AWG 912 S/PRO 9kg przeznaczona do długoterminowego i częstego użytkowania. Pralka posiada serię programów do prania ubrań roboczych.

Pojedynczy wyciąg spalin FLORIAN wąż 7,5m

Pojedynczy wyciąg spalin FLORIAN wąż 7,5m (kompletny zestaw) jest ergonomicznym rozwiązaniem do skutecznego usuwania spalin z garaży. Łatwy montaż i obsługa.

Cena 7 515,00 zł

Szafa Strażacka STR400/3

Szafa Strażacka ubraniowa STR400/3. Szafa składa się z trzech komór z drążkiem z haczykami. Dodatkowe półki zamykane zamkiem cylindrycznym Euro-Locks.

Cena 1 375,00 zł

Pralka WHIRLPOOL AWG 1112 S/PRO 11kg

Pralka WHIRLPOOL AWG 1112 S/PRO 11kg przeznaczona do długoterminowego i częstego użytkowania. Pralka posiada serię programów do prania ubrań roboczych.

Szafa Strażacka STR400/4

Czteromodułowa, profesjonalna Szafa Strażackiej STR400/4 wyposażona została w drążek z haczykami na odzież, półkę zamykaną na klucz oraz uchwyt na hełm.

Cena 1 751,00 zł

Szafa Strażacka STR400/1

Oferujemy jednokomorowe Szafy Strażackie STR400/1 dedykowane członkom PSP i OSP. Szafa standardowo w kolorze czerwonym. Konstrukcja stalowa, malowana proszkowo. 

Cena 724,00 zł

MV 5 Premium

Kärcher MV 5 Premium do użycia w domu i na zewnątrz. W odkurzaczu zastosowano technologię szybkiego wyjmowania filtra (płaski, falisty) bez kontaktu z brudem.

Sprężarka NARDI ATLANTIC G 100 300bar

Wydajna Sprężarka NARDI ATLANTIC G 100 umożliwiająca sprawne napełnianie butli powietrznych. Sprężarka z silnikiem SUBARU ROBIN 6,0; ciśnienie robocze 300 bar.

Szafa strażacka STRN400/2

Estetyczna i solidna Szafa strażacka ubraniowa STRN400/2 na nóżkach. Szafa dwukomorowa w każdej komorze drążek z haczykami, na szafie uchwyt na hełm strażacki.

Cena 1 071,00 zł

F5 - płyn do prania ubrań specjalnych 1l

F5 to niezwykle skuteczny i nieoddziałowujący na właściwości odzieży płyn do prania i czyszczenia ubrań specjalnych – w tym ubrań z membraną. Pojemność  1l.

Cena 85,00 zł

MV 6 P Premium

Kärcher MV 6 P Premium jest odkurzaczem o najwyższej w swojej klasie sile ssania. Odkurzacz z funkcją wydmuchu do pracy na sucho i mokro. Bogate wyposażenie.

Szafa strażacka STRN400/3

Prezentujemy Szafy strażackie STRN400/3, model na nóżkach. W podłodze otwory pozwalające na odprowadzanie wody. Szafa produkowana zgodnie z ISO 9001:2008.

Cena 1 462,00 zł

Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 110

Komfortowa myjka wysokociśnieniowa 110 barów z dodatkowym wyposażeniem. Długa lanca z poręcznym pistoletem zapewniająca komfortową pracę.

Cena 1 249,00 zł

F5 - płyn do prania ubrań specjalnych 10l

F5 - Profesjonalny środek do prania i czyszczenia ubrań specjalnych na mokro 10l. Płyn o właściwościach dekontaminacyjnych,  zmywa bardzo trudne zabrudzenia.

Cena 790,00 zł

Szafa strażacka STRN400/1

Pojemna Szafa strażacka STRN400/1 wykonana ze stali pomalowanej proszkowo na czerwony, charakterystyczny dla Straży Pożarnej kolor. Szafa jednokomorowa.

Cena 782,00 zł

Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 140 PLUS

Mocna, uniwersalna myjka wysokociśnieniowa 145 barów z dodatkowym wyposażeniem. Długa lanca z poręcznym pistoletem zapewniająca komfortową pracę. 

Cena 2 099,00 zł

F1 - aktywna piana do mycia karoserii 5l

F1 - aktywna piana do mycia karoserii pojazdów specjalnych o pojemności 5l. Możliwość nanoszenia ręcznie lub  za pomocą np. pianownic czy myjek ciśnieniowych.

Cena 185,00 zł

Szafa strażacka STRN400/4

Pojemna, profesjonalna Szafa strażacka STRN400/4 na ubrania hełmy i drobiazgi czterech Strażaków. W każdej komorze drążek z haczykami i zamykana na klucz półka.

Cena 1 824,00 zł

Wieszak na wyposażenie osobiste

Oferujemy Wieszaki na wyposażenie osobiste, które dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi pozwolą na przechowywanie wyposażenia w każdych nawet małych szatniach.

Cena 193,00 zł

F3 - odplamiacz do ubrań specjalnych 1l

F3 - odplamiacz do ubrań specjalnych i innych tekstyliów zanieczyszczonych substancjami ropopochodnymi lub tłuszczami pochodzenia naturalnego. Pojemność 1l.

Cena 85,00 zł

NT 35/1 Tact Bs

Odkurzacz Kärcher NT 35/1 Tact Bs do zbierania bardzo dużej ilości drobnego brudu (aprobata BIA-C do usuwania pyłu klasy M). Duży zbiornik o pojemności 35l.

Cena 2 448,00 zł

Myjka wysokociśnieniowa STIHL RE 232

Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa 145 barów z dodatkowym wyposażeniem. Ergonomiczny pistolet, wąż ciśnieniowy w stalowym oplocie oraz dozowanie środka czyszczącego z zewnętrznego pojemnika. 

Cena 4 199,00 zł

NEODEKONT - mydło dekontaminacyjne 5 l

Oferujemy NEODEKONT – mydło dekontaminacyjne 5 l. Mydło dedykowane do odkażania np. skóry i narzędzi narażonych na skażenie radioaktywne. Do stosowania na sucho

Cena 220,00 zł

Pojedynczy wyciąg spalin FLORIAN wąż 5m

Pojedynczy wyciąg spalin FLORIAN wąż 5m do usuwania spalin z garaży samochodowych. Wąż zaprojektowany z myślą o jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Cena 6 531,00 zł

NEODEKONT - mydło dekontaminacyjne 500 ml

NEODEKONT - mydło dekontaminacyjne 500ml przeznaczone do odkażania sprzętu i skóry pokrytej zanieczyszczeniami powstałymi podczas pożaru. Idealne dla Strażaków.

Cena 36,00 zł

Remiza strażacka

Na terytorium Polski funkcjonuje obecnie około 17 tysięcy Ochotniczych Straży Pożarnych. Średnio w każdym powiecie funkcjonuje około 35 jednostek OSP prowadzących działalność ratowniczo-gaśniczą oraz kulturalną. Niestety jedynie co trzecia jednostka jest w stanie podejmować wszystkie działania zawarte w przepisach ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Dlatego w wielu przypadkach wiele jednostek nie ma odpowiedniego ekwiwalentu, a strażacy nie mają odpowiednich szkoleń oraz aktualnie ważnych badań lekarskich. Remiza to niezwykle ważny budynek, który łączy każdego strażaka. To w niej toczą się przygotowania do udziału w akcji, dbanie o sprzęt oraz wszelkie spotkania druhów w celu doszkolenia się.

Remiza OSP a określone wymagania

Aktualnie tylko nieznaczna część Ochotniczych Straży Pożarnych uzyskuje zgodę na dołączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zachętą uczestnictwa w KSRG jest możliwość pozyskania dużego dofinansowania do sprzętu dla OSP. Jednostki, które zostały włączone do systemu mogą uzyskać nawet 70% środków przeznaczone na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Natomiast niezwykle istotnym aspektem jest przygotowanie infrastruktury, która odpowiednio umożliwi użytkowanie sprzętu. Przede wszystkim budynek remizy musi spełnić wytyczne określone w uchwale, które ściśle określają wymogi funkcjonalno-użytkowe oraz techniczne dla remiz. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej musi spełnić wymagania dotyczące funkcji operacyjnych, logistycznych oraz kulturalnych. Każda remiza winna mieć garaż na pojazdy ratownicze, łazienkę, szatnię, sale szkoleniową oraz punkt alarmowy oraz odpowiednio przygotowaną bramę garażową do wyjazdu. Ponadto każde z pomieszczeń remizy musi być przystosowane do działalności jednostek OSP. Ważnym aspektem jest prawidłowe umiejscowienie systemów łączności, wyposażenie szatni w wygodne i łatwo dostępne szafki dla Strażaków.

Wyposażenie dla straży pożarnej

Branża ratowniczo-gaśnicza musi cechować się niezawodnością w każdych warunkach. Kompletne, profesjonalne wyposażenie dla straży pożarnej zapewnia każdej jednostce gotowość do akcji niezależnie od sytuacji. Specjalna odzież oraz obuwie strażackie są nieodzownymi elementami podczas wszelkich akcji ratowniczo-gaśniczych, zapewniając skuteczną ochronę przed poparzeniem oraz przemoknięciem. Strażackie ubrania wykonane są z solidnych materiałów o właściwościach trudnopalnych, dzięki czemu zdają egzamin nawet w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Do wygodnego i schludnego przechowania ubrań w jednostkach straży pożarnej niezbędne są szafy strażackie, które pozwolą zachować należyty porządek i w razie potrzeby błyskawicznie skompletować niezbędną odzież. Każda minuta w branży ratowniczo-gaśniczej jest na wagę złota. Dlatego też podstawowe wyposażenie remiz powinno obejmować również praktyczne wieszaki oraz szafy do suszenia, które dzięki specjalnym systemom ciągłej cyrkulacji strumienia gorącego powietrza pozwalają na błyskawiczne wysuszenie odzieży oraz obuwia po powrocie ze zdarzenia. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy jednostka otrzymuje dużą ilość wezwań i musi być w stałej gotowości. Żadna jednostka straży pożarnej nie może wykonywać swojej pracy bez sprawnych i niezawodnych wozów strażackich. Profesjonalne kompresory, sprężarki, prostowniki oraz ładowarki dostępne w naszej ofercie zapewnią samochodom pożarniczym rozruch oraz sprawność w każdych warunkach, co w ten branży ma fundamentalne znaczenie!

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?