WIOSENNE PROMOCJE  SPRAWDŹ

Filtry

Cena

Cena

  • 179,00 zł - 283,00 zł

Gaśnica pianowa

Aktywne filtry

Gaśnica pianowa "kuchenna" 2kg GWG-2x ABF

Gaśnica pianowa "kuchenna" 2kg GWG-2x ABF, do zabezpieczania pomieszczeń, w których występuje ryzyko zapalenia olejów i tłuszczów jadalnych np. w gastronomii.

Cena 179,00 zł

Gaśnica pianowa 6kg GPN–6z AB

Gaśnica to oczywiście przenośne urządzenie służące do gaszenia pożarów. Każda gaśnica posiada odpowiednie oznakowanie do jakiego typu pożaru można ją użyć. Stanowi konieczne zabezpieczenie przeciwpożarowe pojazdów oraz budynków. Doskonale sprawdza się przy pożarach, które jeszcze nie zdołały się rozwinąć.

Cena 282,90 zł

Gaśnice pianowa (gaśnice płynowe)

Tego typu gaśnice idealnie nadają się do gaszenia pożarów. Posiadanie gaśnicy poprawia bezpieczeństwo i pozwala zadbać o zabezpieczenie przeciwpożarowe majątku - siedzib firm, domów, wyposażenia i pojazdów. W ofercie sklepu pożarniczego Strefa998.pl posiadamy nie tylko sprzęt dedykowany strażakom. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę środków gaśniczych (takich jak np. gaśnice) pozwalających na samodzielne podjęcie czynności ugaszenia pożaru zaraz po jego zaobserwowaniu -  nie dopuszczając do jego rozwoju.

Jak gasić i do jakich pożarów nadaje się gaśnica pianowa?

W odróżnieniu do gaśnic śniegowych, szerokie ich zastosowanie charakteryzuje się wysokim stopniem skuteczności przy gaszeniu pożarów z grup typu A (ciała stałe pochodzenia organicznego, np. drewno czy tkaniny) i B ( np. produkty naftowe i chemiczne, paliwo, tłuszcze, benzyna, rozpuszczalniki, farby np. w halach produkcyjnych). Dzięki możliwości pokrycia dużego obszaru i odcięcia dopływu tlenu, piana jako czynnik gaśniczy ma dużą zdolność do ograniczania rozprzestrzeniania się ognia. Mogą być używane  również do pożarów z grupy F (tłuszczów i olei jadalnych) dlatego idealnie sprawdzą się jako podstawowa gaśnica kuchenna. W przypadku urządzeń wyposażonych w dyszę kropelkowa oraz zwierających stosowną informację na etykiecie dopuszcza się również gaszenie urządzeń znajdujących się pod napięciem do 1 kV. Ze względu na specyfikę mogą być z powodzeniem używane do zabezpieczania obiektów użyteczności publicznej, pomieszczeń biurowych, zakładów produkcyjnych, szkół, magazynów itp. W porównaniu z gaśnicami proszkowymi są bardziej ekologiczne i wywołują mniejsze szkody - napełniona piana gaśnicza na bazie wody nie pozostawia zabrudzeń. 

Gaśnice pianowe – podział ze względu na typ w ofercie sklepu strefa998

Klasyfikacja gaśnic następuje na podstawie użytego środka gaśniczego. Do ugaszenia ognia służy piana gaśnicza (woda + środek pianotwórczy). Do wyrzutu piany dochodzi pod wpływem sprężonego ciśnienia. Oferujemy Państwu gaśnice służące do gaszenia zarówno ciał stałych jak i cieczy palnych takie jak Gaśnice pianowe 6l GPN–6z AB, które wykorzystują wodny roztwór środka pianotwórczego mający działanie izolujące materiał od środowiska dwutlenku węgla i dostępu tlenu. Dodatkowo, wyciekająca z piany woda ma działanie chłodzące materiał. Do wykorzystania domowego rekomendujemy gaśnicę oznaczoną dodatkowym symbolem F. Gaśnica pianowa "kuchenna" 2l GWG-2x ABF umożliwi ugaszenie ognia tłuszczy. Potraktowanie palącego się oleju jadalnego tą gaśnicą pozwoli na pokrycie środkiem gaśniczym naczynia jednocześnie odcinając dopływ tlenu i uniemożliwiając korozje oraz dalsze spalanie.

Zalety tego rodzaju gaśnicy

Jest to niezwykle skuteczne narzędzie w walce z pożarami. Wysoka skuteczność gaszenia, potrafi skutecznie ugasić pożary różnego rodzaju. Idealnie się sprawdzi bez względu na to, czy jest to ogień w kuchni, czy też pożar samochodu. Jest to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu, biurze czy samochodzie. Dzięki niej możesz być pewien, że w razie niebezpieczeństwa będziesz miał skuteczne narzędzie do jego gaszenia.

Bezpieczeństwo Twojego domu i rodziny to sprawa, która powinna być dla Ciebie najważniejsza. Dlatego też, niezwykle ważne jest, aby w Twoim domu znajdowały się narzędzia, które pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Dzięki niej będziesz mógł szybko i skutecznie ugasić pożar, zanim zdoła on się rozprzestrzenić. Nie ryzykuj, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Ten typ gaśnicy to nie tylko narzędzie skuteczne i bezpieczne, ale również bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi, butla ta jest łatwa do przechowywania w różnych miejscach, takich jak szafki czy schowki i pozwala zaoszczędzić wiele miejsca. Jest odporna na zamoczenie i zwilżanie. Co więcej, jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w razie potrzeby szybko i skutecznie poradzisz sobie z pożarem.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?