Filtry

Cena

Cena

  • 138,00 zł - 272,00 zł

Rzutka ratownicza

Aktywne filtry

Rzutka ratunkowa standardowa 6mm/25m

Rzutka ratunkowa to niezwykle przydatny sprzęt ratowniczy. Łatwa w użyciu o zasięgu aż 25 metrów doskonale się sprawdza zarówno rzucana z lądu jak i łodzi.

Cena 150,00 zł

Rzutka TRAPEZOWA

Rzutka TRAPEZOWA do kamizelek asekuracyjnych Ratownik II i Ratownik III. Możliwość zwiększenia zasięgu i stosowania zamiennie tak jak rzutka rękawowa.

Cena 272,00 zł

Rzutka AQ 6mm/25m

Rzutki ratownicze 25m x 6mm - wąskie rękawy ze sklarowaną (umożliwiającą szybkie rozwinięcie bez splątania) linką wykonaną ze splotów odpornych na rozerwanie.

Cena 138,00 zł

Rzutki ratownicze

Rzutki ratownicze to bardzo prosty i bardzo przydatny sprzęt ratowniczy. Rzutka ratownicza może być wykorzystana w ratownictwie wodnym oraz w różnych sytuacjach podczas działań ratowniczych na lodzie. Rzutka ratownicza to worek z pływakiem niezatapialnym, który pozwala po rzuceniu utrzymać się na wodzie. Funkcja ta spełnia warunek widoczności sprzętu ratowniczego oraz powoduje, że osoba potrzebująca pomocy jest w stanie uchwycić rzutkę. W przypadku rzek i nurtu rzutka może zdryfować w miejsce docelowe. Rzutka ratunkowa wyposażona jest w 25-metrową polipropylenową, niezatapialną linkę o grubości 6 mm. Rzutka jest intuicyjna w użyciu, ale mimo to na zasobniku przedstawiona jest instrukcja. Konstrukcja i sposób sprawiania liny podczas wyrzutu umożliwia natychmiastowe i niezawodne jej użycie. Rzutka trapezowa stosowana jest w ratownictwie lodowym, dodatkowo świetnie sprawdza się w kajakarstwie.

Rzutka ratownicza jako dodatkowe wyposażenie strażackie

Zabezpieczane miejsca wykorzystywane do kąpieli powinny być wyposażone w rzutkę ratowniczą. Rzutka bardzo dobrze sprawdza się podczas spływów pontonowych lub kajakowych. Zastosowanie również znajduje na rzekach szybko płynących. Rzutka ratownicza to worek z pływakiem niezatapialnym, który pozwala po rzuceniu utrzymać się na wodzie. Wszyscy ratownicy wodni i ratownicy WOPR, przechodzą szkolenie, na którym korzysta się z rzutki ratowniczej. Rzutka jest podstawowym elementem wyposażenia jednostek ratownictwa wodnego OSP należących do KSRG.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?