Filtry

Cena

Cena

  • 136,00 zł - 215,00 zł

Rzutka ratownicza

Aktywne filtry

Rzutka ratunkowa standardowa 6mm/25m

Rzutka ratunkowa to niezwykle przydatny sprzęt ratowniczy. Łatwa w użyciu o zasięgu aż 25 metrów doskonale się sprawdza zarówno rzucana z lądu jak i łodzi.

Cena 136,00 zł

Rzutka TRAPEZOWA

Rzutka TRAPEZOWA do kamizelek asekuracyjnych Ratownik II i Ratownik III. Możliwość zwiększenia zasięgu i stosowania zamiennie tak jak rzutka rękawowa.

Cena 215,00 zł

Rzutka AQ 6mm/25m

Rzutki ratownicze 25m x 6mm - wąskie rękawy ze sklarowaną (umożliwiającą szybkie rozwinięcie bez splątania) linką wykonaną ze splotów odpornych na rozerwanie.

Cena 138,00 zł

Rzutki ratunkowe

Rzutki ratownicze to bardzo prosty i bardzo przydatny sprzęt ratowniczy. Rzutka ratownicza może być wykorzystana w ratownictwie wodnym oraz w różnych sytuacjach podczas działań ratowniczych na lodzie. Rzutka ratownicza to worek z pływakiem niezatapialnym, który pozwala po rzuceniu utrzymać się na wodzie. Funkcja ta spełnia warunek widoczności sprzętu ratowniczego oraz powoduje, że osoba potrzebująca pomocy jest w stanie uchwycić rzutkę. W przypadku rzek i nurtu rzutka może zdryfować w miejsce docelowe. Rzutka ratunkowa wyposażona jest w 25-metrową polipropylenową, niezatapialną linkę o grubości 6 mm. Rzutka jest intuicyjna w użyciu, ale mimo to na zasobniku przedstawiona jest instrukcja. Konstrukcja i sposób sprawiania liny podczas wyrzutu umożliwia natychmiastowe i niezawodne jej użycie. Rzutka trapezowa stosowana jest w ratownictwie lodowym jest, dodatkowo świetnie sprawdza się w kajakarstwie.

Rzutka ratownicza jako dodatkowe uposażenie strażackie

Zabezpieczane miejsca wykorzystywane do kąpieli powinny być wyposażone w rzutkę ratowniczą. Rzutka rękawowa bardzo dobrze sprawdza się podczas spływów pontonowych lub kajakowych. Zastosowanie również znajduje na rzekach szybko płynących. Rzutka ratownicza to worek z pływakiem niezatapialnym, który pozwala po rzuceniu utrzymać się na wodzie. Rzutka ratunkowa wyposażona jest w polipropylenową, niezatapialną linkę. Rzutka jest intuicyjna w użyciu, choć dla ułatwienia w zestawie jest instrukcją. Wszyscy ratownicy wodni i ratownicy WOPR, przechodzą szkolenie, na którym korzysta się z rzutki ratowniczej.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?