Filtry

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 646,00 zł

Sprzęt dla MDP

Aktywne filtry

Zestaw oznaczeń na zawody pożarnicze

Prezentujemy zestawy Oznaczeń na zawody składające się z ośmiu kompletów. Odznaczenia spełniają wymagania regulaminów organizowania zawodów strażackich.

Cena 121,77 zł

Prądowniczka do hydronetki MDP

Prądownica do hydronetki wykorzystywanej przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze podczas zawodów sportowo-pożarniczych. Wykonana zgodnie z regulaminem CTIF.

Cena 107,00 zł

Noszak do węży

Noszak do węży wykonany z polipropylenu to niezbędne akcesorium do przeprowadzenia rozgrywek Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  Solidny uchwyt ze stali.

Cena 53,00 zł

Komplet noszaków do bojówki MDP

Prezentujemy składający się z 4 sztuk Komplet noszaków do bojówki (rozwinięcia bojowego) na zawodach MDP. Noszaki w różnych kolorach, zgodne z regulaminem CTIF.

Cena 198,00 zł

Pojemnik na noszaki

Oferujemy Pojemniki na noszaki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Pojemniki CTIFPOL do przechowywania i transportu noszaków, wykonane z twardego PCV.

Cena 46,00 zł

Linki do stanowiska węzłów

Oferujemy zgodne z regulaminem CTIF Linki do stanowiska węzłów na zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zestaw składa się z trzech linek o długości 2m.

Cena 29,00 zł

Wąż do hydronetki MDP 3m

Wąż W25 o długości 3 metrów przeznaczona do hydronetki wykorzystywanej przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

Cena 101,00 zł

Wąż MDP CTIF SPORT kolor

Wąż do zawodów sportowych według regulaminu CTIF dla drużyn MDP. Wąż wykonany z poliuretanu, gwarantującego lekkość a zarazem utrzymanie sztywności.

Cena 287,00 zł

Wąż H 25-15-ŁA/PCV Bezalin (Hydrantowy)

Wąż hydrantowy H 25-15-ŁA/PCV Bezalin wyposażony standardowo w łączniki aluminiowe typu STORZ zgodne z normą PN91/M-51031. Świadectwo dopuszczenia CNBOP.

Cena 129,00 zł

Wąż H 25-20-ŁA/PCV Bezalin (Hydrantowy)

Wąż tłoczony H 25-20-ŁA/PCV Bezalin (Hydrantowy) wyposażony w łączniki aluminiowe typu STORZ zgodne z normą PN91/M-51031. Świadectwo dopuszczenia CNBOP.

Cena 156,00 zł

Rozdzielacz kulowy 52/2x25

Rozdzielacz kulowy 52/2x25 sprawdzi się idealnie na zawodach sportowo-pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Doskonała jakość.

Cena 646,00 zł

Sprzęt MDP

W ofercie naszego sklepu dostępny jest sprzęt MDP używany na zawodach sportowo-pożarniczych młodych strażaków. W tym miejscu znajdziecie Państwo zarówno sprzęt służący do rozgrywania poszczególnych konkurencji, a także kompletne wyposażenie toru do rozegrania konkurencji CTIF tj. ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza. Sprzęt MDP pozwala na podnoszenie wiedzy oraz umiejętności druhów z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Sprzęt MDP najczęściej wykorzystywany jest podczas zawodów sportowo-pożarniczych, podczas których musi być dostosowany i przygotowany przez uczestników zgodnie z wymaganiami zawodów. Oczywiście zawody młodych strażaków nie są rozgrywane wyłącznie w ramach CTIF. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, żeby wykorzystywany sprzęt jak najmniej odbiegały od tych używanych podczas zawodów sportowo-pożarniczych OSP.

Sport MDP

Sport MDP ma na celu popularyzację sportów pożarniczych wśród młodzieży zrzeszonej w MDP OSP. Sport wśród MDP to weryfikacja praktycznych umiejętności zdobytych w trakcie dotychczasowego szkolenia. Zawody sportowe MDP kończą się zawsze wyłonieniem oraz uhonorowaniem najlepszych drużyn. Warto też podkreślić, że zawody MDP to okazja do koleżeńskich spotkań, dyskusji przy jednoczesnym zachowaniu dobrej zabawy. Sport MDP to ukazanie zgodnie z Regulaminem zawodów sportowych w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza. Propagowanie sportów MDP jest pozytywnie odbierane wśród dzieci i młodzieży MDP, ponieważ pozwala na pogłębianiu wiedzy pożarniczej, a także pozwala na aktywnym spędzaniu czasu.

CTIF

CTIF to funkcjonujące od 1900 roku stowarzyszenie służb pożarniczych i ratowniczych. Stowarzyszenie zrzesza 48 krajów, które uczestniczą w kongresach, podczas których organizowane są międzynarodowe tradycyjne zawody sportowo-pożarnicze. CTIF to w zasadzie nazwa organizacji pożarniczej (od pierwszych liter francuskiej wersji nazwy). W Polsce stosuje się CTIF jako skrót, który oznacza w rzeczywistości „Regulamin tradycyjnych międzynarodowych zawodów pożarniczych”, przyjęty i stosowany przez Międzynarodowy Komitet Techniczny do spraw Zapobiegania i Zwalczania Pożarów. W powszechnym użyciu funkcjonuje określenie „regulamin CTIF”. Celem zawodów jest podnoszenie kwalifikacji uczestników oraz nawiązywanie kontaktów i współpracy na szczeblu międzynarodowym. W Polsce w oparciu o regulamin CTIF organizowane są zmagania Druhów OSP oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zawody MDP - sztafeta MDP

Zawody MDP są pełnoprawnie zatwierdzone przez Zarząd Główny ZOSP RP i Komendę Główną PSP w Regulaminie młodzieżowych zawodów sportowo-pożarniczych. Zawody określono jako konkurencje sportowo-pożarnicze. Tradycją zawodów jest ich wysoki poziom i zacięta walka drużyn o jak najlepsze czasy wykonywanych zadań, a także poprawność wykonywania poszczególnych czynności. Zawody MDP to szereg elementów takich jak: zgrana drużyna, doskonała współpraca oraz praca zespołowa. Zawody MDP to ogromne wydarzenie dla młodych adeptów pożarnictwa. 

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?