Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Specjalizacja rat. wysokościowe

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów

Specjalistyczne akcesoria wysokościowe

Zadaniem wysokościowego sprzętu jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa ratownikom podczas przeprowadzania wszelkich akcji na dużych wysokościach. Koniecznością są w tym przypadku profesjonalne linie alpinistyczne, szelki, uprzęże alpinistyczne oraz szereg innych akcesoriów, dzięki którym wyszkolone służby ratownicze mogą przeprowadzać skuteczne akcje także na dużych wysokościach! W ofercie specjalistycznego sklepu Strefa 998 znajdziesz profesjonalny wysokościowy sprzęt, który zapewni ratownikom bezpieczeństwo. 

Akcesoria dla ratowników wysokościowych – co jest niezbędne dla przeprowadzania akcji ratowniczej na dużej wysokości?

Ratownictwo wysokościowe obejmuje nie tylko wszelkie akcje ratownicze które są przeprowadzane na dużych wysokościach, ale także interwencje w miejscach znajdujących się poniżej poziomu ziemi oraz we wszelkich miejscach o ograniczonej dostępności. Zawartość podstawowego zestawu ratownictwa wysokościowego ściśle określają wytyczne dotyczące normatyw wyposażenia w sprzęt  i środki techniczne. Podstawowe akcesoria wchodzące w skład takiego zestawu to:

  • worek jaskiniowy

  • taśma stanowiskowa

  • linia statyczna

  • bloczek ratowniczy

  • karabinek stalowy

Rozszerzone pakiety ratownicze zawierają również dodatkowe akcesoria, które mogą usprawnić wykonywanie wszelkich czynności ratowniczych przez jednostki PSP oraz KSRG. 

Wysokościowy sprzęt dla jednostek zajmujących się ratownictwem

W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno akcesoria wchodzące w skład wyznaczonego standardu wyposażenia, jak również dodatkowe akcesoria które mogą poprawić skuteczność oraz bezpieczeństwo wszelkich przeprowadzanych akcji ratowniczych. Dbamy o to, aby asortyment sklepu Strefa 998 dostarczał kompletny sprzęt oraz wyposażenie dla jednostek ratownictwa wysokościowego. Oferujemy takie akcesoria jak linie statyczne, karabinki, bloczki ratownicze, szelki bezpieczeństwa, a także kompletne zestawy podstawowe oraz rozszerzone. Dostępne w naszej ofercie produkty to solidny i specjalistyczny sprzęt który nie zawiedzie podczas wszelkich akcji ratowniczych przeprowadzanych zarówno na dużych wysokościach, jak i w innych trudno dostępnych miejscach.


Minimalny standard wyposażenia:

Worek typu „jaskiniowego” - 1szt
Lina alpinistyczna statyczna 50 m - 1szt
Taśma szyta min 120 cm. - 10szt
Karabinki zakręcane stalowe. HMS/duży prześwit - 10szt
Bloczek ratowniczy pojedynczy - 1szt
Szelki bezpieczeostwa z pasem biodrowy/uprząż asekuracyjna - 1szt