W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą oraz aktualną sytuacją na rynku,  prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności asortymentu.

close

Specjalizacja rat. wysokościowe

Aktywne filtry

Worek typu jaskiniowego 80l

Worek typu jaskiniowego o pojemności 80l wykonany z łatwozmywalnego materiału.

Cena 52,00 zł

Taśma szyta 120

Taśma szyta 120 cm w kolorze czerwonym, o wytrzymałości do 22kN. Spełnia wszystkie wymagane normy oraz certyfikaty.  

Cena 35,00 zł

Szelki bezpieczeństwa P-90

Szelki bezpieczeństwa P-90 bogato wyposażenie w m.in. punkty zaczepowe do pracy w podwieszeniu i automatyczne klamry łączącoregulacyjne. Rozmiar M-XL i XXL.

Cena 504,30 zł

Lina alpinistyczna statyczna contra 10,5

Statyczna lina firmy Singing Rock przeznaczona do prac ratowniczych oraz prac na wysokościach.

Podana cena to cena za 1m

Możliwość zakupu zgodnie z opcjami wyboru. 

Cena 6,10 zł

Bloczek ratowniczy pojedynczy Rescue

Bloczek RESCUE przeznaczony do celów ratowniczych oraz do transportu dużych ciężarów. O maksymalnym obciążeniu roboczym do 8 kN.

Cena 211,00 zł

Zestaw ratownictwa wysokościowego - Standard

Zestawy ratownictwa wysokościowego spełniający wytyczne dotyczące normatywu wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa wysokościowego

Cena 1 339,00 zł

Taśma szyta 150

Taśma 150 cm w kolorze czerwonym, wytrzymałość do 22kN. Taśma jest niezbędnym elementem wykorzystywanym w ratownictwie wysokościowym.

Cena 42,00 zł

Szelki bezpieczeństwa P-70

Szelki bezpieczeństwa P-70 dostępne w rozmiarach M-XXL. Szelki wyposażone w m.in. automatyczne klamry łączącoregulacyjne oraz przedni i tylny punkt zaczepowy.

Cena 479,70 zł

Zestaw ratownictwa wysokościowego KSRG

Zestaw ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym przeznaczony dla jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 

Cena 11 129,04 zł

Bucket 35 L

Worek sztywny o dwóch pojemnościach: 25l i 35l. Posiada zewnętrzny ściągacz, który ułatwia dostęp do wnętrza worka/ Został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Cena 275,00 zł

Bloczek ultralekki Micro Traxion

Bloczek ultralekki Micro Traxion z kulowym łożyskiem. Do zastosowania na linach 8 – 13 mm jako zwykły bloczek lub bloczek z funkcją blokady. Wydajność 91%.

Cena 298,00 zł

Bloczek podwójny Twin

Wydajny Bloczek podwójny Twin z możliwością podłączenia trzech karabinków. Bloczek przystosowany do współpracy z węzłem samoblokującym-Prusikiem. Waga 450 g.

Cena 418,00 zł

Specjalistyczne akcesoria wysokościowe

Zadaniem wysokościowego sprzętu jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa ratownikom podczas przeprowadzania wszelkich akcji na dużych wysokościach. Koniecznością są w tym przypadku profesjonalne linie alpinistyczne, szelki, uprzęże alpinistyczne oraz szereg innych akcesoriów, dzięki którym wyszkolone służby ratownicze mogą przeprowadzać skuteczne akcje także na dużych wysokościach! W ofercie specjalistycznego sklepu Strefa 998 znajdziesz profesjonalny wysokościowy sprzęt, który zapewni ratownikom bezpieczeństwo. 

Akcesoria dla ratowników wysokościowych – co jest niezbędne dla przeprowadzania akcji ratowniczej na dużej wysokości?

Ratownictwo wysokościowe obejmuje nie tylko wszelkie akcje ratownicze które są przeprowadzane na dużych wysokościach, ale także interwencje w miejscach znajdujących się poniżej poziomu ziemi oraz we wszelkich miejscach o ograniczonej dostępności. Zawartość podstawowego zestawu ratownictwa wysokościowego ściśle określają wytyczne dotyczące normatyw wyposażenia w sprzęt  i środki techniczne. Podstawowe akcesoria wchodzące w skład takiego zestawu to:

  • worek jaskiniowy

  • taśma stanowiskowa

  • linia statyczna

  • bloczek ratowniczy

  • karabinek stalowy

Rozszerzone pakiety ratownicze zawierają również dodatkowe akcesoria, które mogą usprawnić wykonywanie wszelkich czynności ratowniczych przez jednostki PSP oraz KSRG. 

Wysokościowy sprzęt dla jednostek zajmujących się ratownictwem

W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno akcesoria wchodzące w skład wyznaczonego standardu wyposażenia, jak również dodatkowe akcesoria które mogą poprawić skuteczność oraz bezpieczeństwo wszelkich przeprowadzanych akcji ratowniczych. Dbamy o to, aby asortyment sklepu Strefa 998 dostarczał kompletny sprzęt oraz wyposażenie dla jednostek ratownictwa wysokościowego. Oferujemy takie akcesoria jak linie statyczne, karabinki, bloczki ratownicze, szelki bezpieczeństwa, a także kompletne zestawy podstawowe oraz rozszerzone. Dostępne w naszej ofercie produkty to solidny i specjalistyczny sprzęt który nie zawiedzie podczas wszelkich akcji ratowniczych przeprowadzanych zarówno na dużych wysokościach, jak i w innych trudno dostępnych miejscach.


Minimalny standard wyposażenia:

Worek typu „jaskiniowego” - 1szt
Lina alpinistyczna statyczna 50 m - 1szt
Taśma szyta min 120 cm. - 10szt
Karabinki zakręcane stalowe. HMS/duży prześwit - 10szt
Bloczek ratowniczy pojedynczy - 1szt
Szelki bezpieczeostwa z pasem biodrowy/uprząż asekuracyjna - 1szt

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć