Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Specjalizacja rat. wysokościowe

Zestaw ratownictwa wysokościowego KSRG

Zestaw ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym przeznaczony dla jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 

Cena 11 129,04 zł

Taśma szyta 150

Taśma 150 cm w kolorze czerwonym, wytrzymałość do 22kN. Taśma jest niezbędnym elementem wykorzystywanym w ratownictwie wysokościowym.

Cena 42,00 zł

Urządzenie ewakuacyjne MK II

Urządzenie ewakuacyjno-ratunkowe MK II przeznaczone do ewakuacji poszkodowanych z wysokości. W zestawie m.in. mechanizm zjazdowy, lina ewakuacyjna, zatrzaśniki.

Urządzenie samohamowne WR 040

Urządzenie samohamowne to podstawowe i jakże konieczny wyposażenie zabezpieczające strażaków pracujących na wysokości.

Zestaw asekuracyjny COMFORT 2

Zestaw asekuracyjny to najważniejszy element zabezpieczający podczas prac na wysokościach.

Cena 908,97 zł

Worek typu jaskiniowego 80l

Worek typu jaskiniowego o pojemności 80l wykonany z łatwozmywalnego materiału.

Cena 52,00 zł

Zestaw ratownictwa wysokościowego - Standard

Zestawy ratownictwa wysokościowego spełniający wytyczne dotyczące normatywu wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa wysokościowego

Cena 1 339,00 zł

Bloczek ultralekki Micro Traxion

Bloczek ultralekki Micro Traxion z kulowym łożyskiem. Do zastosowania na linach 8 – 13 mm jako zwykły bloczek lub bloczek z funkcją blokady. Wydajność 91%.

Cena 298,00 zł

Szelki bezpieczeństwa P-70

Szelki bezpieczeństwa P-70 dostępne w rozmiarach M-XXL. Szelki wyposażone w m.in. automatyczne klamry łączącoregulacyjne oraz przedni i tylny punkt zaczepowy.

Cena 479,70 zł

Szelki bezpieczeństwa P-90

Szelki bezpieczeństwa P-90 bogato wyposażenie w m.in. punkty zaczepowe do pracy w podwieszeniu i automatyczne klamry łączącoregulacyjne. Rozmiar M-XL i XXL.

Cena 504,30 zł

Bucket 35 L

Worek sztywny o dwóch pojemnościach: 25l i 35l. Posiada zewnętrzny ściągacz, który ułatwia dostęp do wnętrza worka/ Został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Cena 275,00 zł

Lina alpinistyczna statyczna contra 10,5

Statyczna lina firmy Singing Rock przeznaczona do prac ratowniczych oraz prac na wysokościach.

Podana cena to cena za 1m

Możliwość zakupu zgodnie z opcjami wyboru. 

Cena 6,10 zł

Bloczek podwójny Twin

Wydajny Bloczek podwójny Twin z możliwością podłączenia trzech karabinków. Bloczek przystosowany do współpracy z węzłem samoblokującym-Prusikiem. Waga 450 g.

Cena 418,00 zł

Bloczek ratowniczy pojedynczy Rescue

Bloczek RESCUE przeznaczony do celów ratowniczych oraz do transportu dużych ciężarów. O maksymalnym obciążeniu roboczym do 8 kN.

Cena 211,00 zł

Taśma szyta 120

Taśma szyta 120 cm w kolorze czerwonym, o wytrzymałości do 22kN. Spełnia wszystkie wymagane normy oraz certyfikaty.  

Cena 35,00 zł

Specjalistyczne akcesoria wysokościowe

Zadaniem wysokościowego sprzętu jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa ratownikom podczas przeprowadzania wszelkich akcji na dużych wysokościach. Koniecznością są w tym przypadku profesjonalne linie alpinistyczne, szelki, uprzęże alpinistyczne oraz szereg innych akcesoriów, dzięki którym wyszkolone służby ratownicze mogą przeprowadzać skuteczne akcje także na dużych wysokościach! W ofercie specjalistycznego sklepu Strefa 998 znajdziesz profesjonalny wysokościowy sprzęt, który zapewni ratownikom bezpieczeństwo. 

Akcesoria dla ratowników wysokościowych – co jest niezbędne dla przeprowadzania akcji ratowniczej na dużej wysokości?

Ratownictwo wysokościowe obejmuje nie tylko wszelkie akcje ratownicze które są przeprowadzane na dużych wysokościach, ale także interwencje w miejscach znajdujących się poniżej poziomu ziemi oraz we wszelkich miejscach o ograniczonej dostępności. Zawartość podstawowego zestawu ratownictwa wysokościowego ściśle określają wytyczne dotyczące normatyw wyposażenia w sprzęt  i środki techniczne. Podstawowe akcesoria wchodzące w skład takiego zestawu to:

  • worek jaskiniowy

  • taśma stanowiskowa

  • linia statyczna

  • bloczek ratowniczy

  • karabinek stalowy

Rozszerzone pakiety ratownicze zawierają również dodatkowe akcesoria, które mogą usprawnić wykonywanie wszelkich czynności ratowniczych przez jednostki PSP oraz KSRG. 

Wysokościowy sprzęt dla jednostek zajmujących się ratownictwem

W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno akcesoria wchodzące w skład wyznaczonego standardu wyposażenia, jak również dodatkowe akcesoria które mogą poprawić skuteczność oraz bezpieczeństwo wszelkich przeprowadzanych akcji ratowniczych. Dbamy o to, aby asortyment sklepu Strefa 998 dostarczał kompletny sprzęt oraz wyposażenie dla jednostek ratownictwa wysokościowego. Oferujemy takie akcesoria jak linie statyczne, karabinki, bloczki ratownicze, szelki bezpieczeństwa, a także kompletne zestawy podstawowe oraz rozszerzone. Dostępne w naszej ofercie produkty to solidny i specjalistyczny sprzęt który nie zawiedzie podczas wszelkich akcji ratowniczych przeprowadzanych zarówno na dużych wysokościach, jak i w innych trudno dostępnych miejscach.


Minimalny standard wyposażenia:

Worek typu „jaskiniowego” - 1szt
Lina alpinistyczna statyczna 50 m - 1szt
Taśma szyta min 120 cm. - 10szt
Karabinki zakręcane stalowe. HMS/duży prześwit - 10szt
Bloczek ratowniczy pojedynczy - 1szt
Szelki bezpieczeostwa z pasem biodrowy/uprząż asekuracyjna - 1szt

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć