Specjalizacja ratownictwo wysokościowe

Aktywne filtry

Lina alpinistyczna statyczna contra 10,5

Statyczna lina firmy Singing Rock przeznaczona do prac ratowniczych i prac na wysokościach. Podana cena dotyczy 1m. Możliwość zakupu zgodnie z opcjami wyboru. 

Cena 225,00 zł

Worek typu jaskiniowego 80l

Worek typu jaskiniowego o pojemności 80l wykonany z łatwozmywalnego materiału.

Cena 90,00 zł

Taśma szyta 120

Taśma szyta 120 cm w kolorze czerwonym, o wytrzymałości do 22kN. Spełnia wszystkie wymagane normy oraz certyfikaty.  

Cena 43,50 zł

Szelki bezpieczeństwa P-90

Szelki bezpieczeństwa P-90 bogato wyposażenie w m.in. punkty zaczepowe do pracy w podwieszeniu i automatyczne klamry łączącoregulacyjne. Rozmiar M-XL i XXL.

Cena 525,00 zł

Zestaw ratownictwa wysokościowego - Standard

Zestawy ratownictwa wysokościowego spełniający wytyczne dotyczące normatywu wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa wysokościowego

Cena 1 563,00 zł

Zestaw ratownictwa wysokościowego KSRG

Zestaw ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym przeznaczony dla jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 

Cena 11 775,00 zł

Taśma szyta 150

Taśma 150 cm w kolorze czerwonym, wytrzymałość do 22kN. Taśma jest niezbędnym elementem wykorzystywanym w ratownictwie wysokościowym.

Cena 52,00 zł

Bucket 45 L

Worek sztywny o dwóch pojemnościach: 30l i 45l. Posiada zewnętrzny ściągacz, który ułatwia dostęp do wnętrza worka/ Został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Cena 415,00 zł

Szelki bezpieczeństwa P-70

Szelki bezpieczeństwa P-70 dostępne w rozmiarach M-XXL. Szelki wyposażone w m.in. automatyczne klamry łączącoregulacyjne oraz przedni i tylny punkt zaczepowy.

Cena 500,00 zł

Bloczek ultralekki Micro Traxion

Bloczek ultralekki Micro Traxion z kulowym łożyskiem. Do zastosowania na linach 8 – 13 mm jako zwykły bloczek lub bloczek z funkcją blokady. Wydajność 91%.

Cena 399,00 zł

Lina półstatyczna Industrie 10,5 mm

Wykonana z poliamidu lina półstatyczna Industrie 10.5mm o dużej wytrzymałości, specjalnie przeznaczona na potrzeby firm zajmujących się pracą na wysokości.

Cena 268,00 zł

Bloczek ratowniczy pojedynczy Rescue

Bloczek RESCUE przeznaczony do celów ratowniczych oraz do transportu dużych ciężarów. O maksymalnym obciążeniu roboczym do 8 kN.

Cena 295,00 zł

Bloczek podwójny Twin

Wydajny Bloczek podwójny Twin z możliwością podłączenia trzech karabinków. Bloczek przystosowany do współpracy z węzłem samoblokującym-Prusikiem. Waga 450 g.

Cena 599,00 zł

Specjalistyczne akcesoria wysokościowe

Zadaniem wysokościowego sprzętu jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa ratownikom podczas przeprowadzania wszelkich akcji na dużych wysokościach. Koniecznością są w tym przypadku profesjonalne linie alpinistyczne, szelki, uprzęże alpinistyczne oraz szereg innych akcesoriów, dzięki którym wyszkolone służby ratownicze mogą przeprowadzać skuteczne akcje także na dużych wysokościach! W ofercie specjalistycznego sklepu Strefa 998 znajdziesz profesjonalny wysokościowy sprzęt, który zapewni ratownikom bezpieczeństwo. 

Akcesoria dla ratowników wysokościowych co jest niezbędne dla przeprowadzania akcji ratowniczej na dużej wysokości?

Ratownictwo wysokościowe obejmuje nie tylko wszelkie akcje ratownicze które są przeprowadzane na dużych wysokościach, ale także interwencje w miejscach znajdujących się poniżej poziomu ziemi oraz we wszelkich miejscach o ograniczonej dostępności. Zawartość podstawowego zestawu ratownictwa wysokościowego ściśle określają wytyczne dotyczące normatyw wyposażenia w sprzęt  i środki techniczne. Podstawowe akcesoria wchodzące w skład takiego zestawu to:

  • worek jaskiniowy
  • taśma stanowiskowa
  • linia statyczna
  • bloczek ratowniczy
  • karabinek stalowy

Rozszerzone pakiety ratownicze zawierają również dodatkowe akcesoria, które mogą usprawnić wykonywanie wszelkich czynności ratowniczych przez jednostki PSP oraz KSRG. 

Wysokościowy sprzęt dla jednostek zajmujących się ratownictwem

W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno akcesoria wchodzące w skład wyznaczonego standardu wyposażenia, jak również dodatkowe akcesoria które mogą poprawić skuteczność oraz bezpieczeństwo wszelkich przeprowadzanych akcji ratowniczych. Dbamy o to, aby asortyment sklepu Strefa 998 dostarczał kompletny sprzęt oraz wyposażenie dla jednostek ratownictwa wysokościowego. Oferujemy takie akcesoria jak linie statyczne, karabinki, bloczki ratownicze, szelki bezpieczeństwa, a także kompletne zestawy podstawowe oraz rozszerzone. Dostępne w naszej ofercie produkty to solidny i specjalistyczny sprzęt który nie zawiedzie podczas wszelkich akcji ratowniczych przeprowadzanych zarówno na dużych wysokościach, jak i w innych trudno dostępnych miejscach.

Minimalny standard wyposażenia:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?