Przyrządy pomiarowe

Aktywne filtry

Detektor MULTI GAS CLIP SIMPLE (MGC-S) 2 letni

Detektor MULTI GAS CLIP SIMPLE (MGC-S) 2 letni do pomiaru gazów -O2, H2S, CO i CH4. Detektor z dużym, czytelnym wyświetlaczem i dobrze widocznymi alarmami.

Cena 3 565,77 zł

Monitor Skażeń Radioaktywnych typ EKO-C

Urządzenie wykrywające promieniowanie jonizujące pochodzące od skażeń radioaktywnych izotopami alfa i beta oraz od źródeł promieniowania X i gamma.

Cena 6 089,00 zł

Elektroniczne przyrządy pomiarowe do wykrywania stężeń substancji niebezpiecznych

W czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych ratownicy mogą być narażeni na szereg niebezpieczeństw związanych między innymi z: – obecnością gazów i par wybuchowych, – obecnością toksycznych i żrących gazów, – brakiem lub nadmiarem tlenu w atmosferze, – obecnością źródeł promieniowania jonizującego. Szeroki zakres konstrukcji urządzeń umożliwia ratownikowi wykrycie jednego lub nawet kilku jednocześnie niebezpiecznych substancji mogących znajdować się w atmosferze. Do urządzeń służących do wykrywania oraz oznaczania wielkości stężeń substancji niebezpiecznych zaliczamy elektroniczne przyrządy pomiarowe. Urządzenia jednogazowe są często oznaczone na obudowie do jakiego gazu są przeznaczone. W przypadku urządzeń wielogazowych informacja o mierzonych gazach pojawia się na wyświetlaczu. Urządzenia mają zaprogramowane progi alarmowe, o których przekroczeniu informują w sposób akustyczny i optyczny. Eksplozymetry to elektroniczne przyrządy pomiarowe służące do wykrywania oraz oznaczania stężeń gazów oraz par cieczy palnych. Tlenomierze to elektroniczne urządzenia służące do monitorowania stężenia tlenu w atmosferze.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?