Kategorie

Buty strażackie - jak o nie dbać.

  Aktualności    wyświetleń (858)
Proces konserwacji obuwia pożarniczego jest niezwykle ważnym procesem dla trwałości, pewności oraz bezpieczeństwa użytkowania tego sprzętu. But strażaka poza narażeniem na zabrudzenie błotem, może być kontaminowany m.in. wodą z rozpuszczonymi produktami rozkładu termicznego materiałów palnych, płynami ustrojowymi osób poszkodowanych, innymi czynnikami biologicznymi, benzyną oraz innymi węglowodorami wykorzystywanymi w transporcie, środkiem piano

Nożyce wielofunkcyjne - zrób to sam

  Aktualności    wyświetleń (752)
Wyposażając siebie w podręczny sprzęt wykorzystywany podczas działań, który zawsze mamy przy sobie warto zwrócić uwagę na nożyce do cięcia. Niejednokrotnie biorąc udział w zdarzeniach musimy coś przeciąć lub odciąć a tego celu możemy wykorzystać rożnego rodzaje cęgi, obcinaczki, nożyce do kabli, które są uniwersalnym narzędziem, rozpowszechnionym wśród strażaków na całym świecie

HAIX Fire EAGLE nowa generacja butów strażackich.

  Aktualności    wyświetleń (3571)
But lekki dobrze się nosi – teza nie wymagająca obrony. A co jeśli stopie zapewnimy wyprofilowaną podeszwę i wkładkę – taką, której kształt jest efektem setek godzin badań, analiz, działań w pożarach, przy zdarzeniach drogowych, katastrofach?

Zapytanie ofertowe

  Aktualności    wyświetleń (156)
Zapytanie ofertowe.

Jak ciepło - ubieraj się na jasno!

  Aktualności    wyświetleń (1994)
Wśród strażaków nadal trwa dyskusja nad preferencjami dotyczącymi koloru ubrań specjalnych. O gustach się nie dyskutuje – można powiedzieć – jednak jeśli ma to mieć wpływ na bezpieczeństwo – temat należy podjąć.

Patogeny - zagrożenie dla ratowników.

  Aktualności    wyświetleń (1729)
Działania z zakresu ratownictwa technicznego, podczas usuwania skutków miejscowych zagrożeń związanych ze zdarzeniami na drogach obarczone są pewnymi zagrożeniami. W obszarze ochrony dłoni Kierujący Działaniem Ratowniczym dokonując analizy zagrożeń ma na uwadze możliwość przecięcia, przekłucia, przetarcia rękawic ochronnych (pożarniczych [PN-EN 469] lub roboczych, chętnie nazywanych „technicznymi” [PN-EN 388]).

Ubrania specjalne po nowemu

  Aktualności    wyświetleń (3253)
20 czerwca zostało opublikowane, zarządzenie KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ zmieniające zarządzenie w sprawie wzorców oraz szczegółowych wymagań, cech technicznych i jakościowych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej.

Konkurs Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018

  Aktualności    wyświetleń (583)
Ruszyła kolejna edycja konkursu "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018" Na realizację konkursu, Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył środki finansowe w kwocie 1 200 000 zł (milion dwieście tysięcy złotych).

Jak otrzymać za darmo baterię i elektrody do SAMARITAN PAD - INSTRUKCJA

  Aktualności    wyświetleń (703)
Aby otrzymać baterię Pad Pak należy przesłać dwie informacje: 1. Wypełnionego raportu zdarzenia 2. Pliku zdarzenia ściągniętego z defibrylatora.

Wykaz sprzętu objętego dotacją KSRG 2018

  Aktualności    wyświetleń (17678)
Ważna lista dla jednostek KSRG. Tabela zawiera wykaz sprzętu objętego tegoroczną dotacją KSRG wraz z naszą propozycją asortymentu

Program bezpłatnych baterii PAD-Pak do defibrylatorów Samaritan

  Aktualności    wyświetleń (1394)
Firma HeartSine, producent defibrylatorów AED SAMARITAN PAD od kilku lat prowadzi program bezpłatnej wymiany elektrod w przypadku użycia defibrylatora w akcji ratowniczej.

Zestaw PSP R1 - tlenoterapia

  Aktualności    wyświetleń (5710)
W tej części opiszę zestaw do tlenoterapii oraz wszystko to, co niezbędne podczas prowadzenia tej czynności. Rezerwuarem tlenu w zestawie R1 jest aluminiowa butla o pojemności 2,7 litra. W przypadku napełnienia jej tlenem medycznym pod ciśnieniem 200 bar, ilość tlenu, jaki się w niej znajdzie wyniesie ok. 540 litrów. Ta pojemność wystarczy na prowadzenie tlenoterapii w przepływie 15 l/min., przez ok. 36 minut.

Fundusz Sprawiedliwości

  Aktualności    wyświetleń (90841)
W ramach ogłoszonego konkursu można kupić tylko wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, tj. defibrylatory, torby ratownicze lub inny sprzęt, z wyłączeniem pojazdów.

Ruszyła kolejna edycja programu Równać Szanse!

  Aktualności    wyświetleń (1973)
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności! Nabór trwa do 14 marca 2018 r. do godz. 12.00. Dotacja może wynieść nawet do 40 000,00zł

ORLEN dla Strażaków

  Aktualności    wyświetleń (22884)
Polski Koncern Naftowy ORLEN oraz Spółki Grupy ORLEN kolejny raz wesprą Strażaków.

Bezpieczna remiza - kilka słów o monitoringu

  Aktualności    wyświetleń (2156)
Jedną z lepszych opcji zabezpieczenia remizy jest zamontowanie zamkniętego systemu monitoringu wizyjnego (CCTV z ang. Closed-Circuit TeleVision). Monitoring przede wszystkim pełni funkcję odstraszającą, a w razie włamania nagra sprawców. Obecny sprzęt umożliwia nam podgląd z każdego miejsca na świecie.

60% strażaków umiera na raka… Brzmi szokująco?

  Aktualności    wyświetleń (7373)
60% strażaków umiera na raka… Brzmi szokująco? A jednak, w wyniku prowadzonych na całym świecie badań potwierdzono, że ryzyko nowotworów wśród strażaków, jest dużo większe niż u reszty społeczeństwa, dla niektórych rodzajów nowotworów nawet dwukrotnie.

Otwórz by ratować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze Halligana?

  Aktualności    wyświetleń (7767)
Obecnie na rynku istnieje wiele narzędzi wzorowanych na tamtym, pod różnymi nazwami handlowymi, różniące się szczegółami konstrukcyjnymi, sposobem wykonania oraz materiałem. Halligan został zaprojektowany przede wszystkim jako narzędzie do siłowego otwierania i pod takim kątem będziemy je rozpatrywali. Na co więc zwrócić uwagę wybierając Halligana?

Bielizna termoaktywna - jak działa, dlaczego warto ją nosić.

  Aktualności    wyświetleń (3199)
Odzież termoaktywna BRUBECT PROTECT jest doskonale przystosowana do używania pod drugą warstwę odzieży. Dzięki technologii seamless oraz niskiej gramaturze odzież idealnie przylega do ciała. Pozwala to na utrzymanie idealnych warunków temperatury między bielizną a drugą warstwą odzieży na poziomie 33°C , co daje użytkownikowi poczucie komfortu i zapewnia doskonałe samopoczucie. Produkty BRUBECT PROTECT są najlepszym wyborem ochrony organizmu w wa

Dlaczego trzeba prać ubrania specjalne.

  Aktualności    wyświetleń (12251)
Strażak pracujący w strefie zadymienia narażony jest na ich oddziaływanie – co dla wielu jest jasne. Jednak duża część tych substancji wnika w osłony osobiste strażaka. Wielowarstwowa struktura ubrania specjalnego, rękawic, kominiarki, tekstylnych elementów wyposażenia hełmu sprawia, że zanieczyszczenia te łatwo zostają uwięzione w ich wnętrzu.

Wymiana baterii w detektorze HotStick / VOLT

  Aktualności    wyświetleń (2869)
Detektory prądy są coraz popularniejszym sprzętem w jednostkach OSP oraz PSP. W materiale pokazujemy jak prawidłowo wymienić baterie, a nie jest to takie oczywiste. :)

Prezentacja kamery SEEK REVEAL FirePRO

  Aktualności    wyświetleń (4810)
Prezentacja kamery SEEK REVEAL FirePRO

FLIR tools - oprogramowanie do kamer FLIR

  Aktualności    wyświetleń (1408)
FLIR TOOL - oprogramowanie do kamer FLIR

Bezpieczeństwo przy pracy z pilarkami.

  Aktualności    wyświetleń (10859)
Okres wakacji jest czasem, kiedy poza zwiększoną ilością pożarów strażacy częściej podejmują interwencje związane z usuwaniem wiatrołomów. Od lat strażacy wykonują te czynności. Niejednokrotnie ratownicy po służbie (poza zdarzeniami) mają do czynienia z pilarką łańcuchową również w pracach przydomowych lub w lesie, zatem temat samej techniki ciecia pomijam.

Mierniki wielogazowe - nie popełniaj tych błędów.

  Aktualności    wyświetleń (11678)
Mierniki wielogazowe są podstawowym wyposażeniem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG. Popularność tego typu sprzętu oraz brak zapoznania się z instrukcją obsługi, powoduje popełnianie podstawowych błędów, które mogą prowadzić do uszkodzenia miernika.

Lista sprzętu objętego dotacją MSWiA w 2017r

  Aktualności    wyświetleń (7556)
Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wynikający z ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239)

Wizyta w fabryce Rosenabuera

  Aktualności    wyświetleń (5135)
Nasza relacja fotograficzna z wizyty w fabrykach grupy Rosenbauer w Linz

Porównanie butów strażackich: Holik Pro-Line Plus, Brandbull 006 oraz Primus 21

  Sprzęt    wyświetleń (13054)
Gdy stajemy przed wyzwaniem zakupu butów strażackich, porównujemy ich parametry wygląd, czytamy opinie. Niestety do tej pory nie pojawiły się porównania bezpośrednie. Wychodzimy temu na przeciw. Na początek trzy modele z podobnej półki cenowej: Holik Pro-Line Plus, Brandbull 006 oraz Primus 21

Wykaz sprzętu objętego tegoroczną dotacją KSRG

  Aktualności    wyświetleń (40827)
Ważna lista dla jednostek KSRG. Tabela zawiera wykaz sprzętu objętego tegoroczną dotacją KSRG.

Aktualny PROJEKT regulaminu rozwinięć samochodów ratowniczo-gaśniczych

  Aktualności    wyświetleń (6844)
Aktualny na dzień 03-04-2017 PROJEKT regulaminu rozwinięć samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Prezentacja prądownicy TFT G-force

  Sprzęt    wyświetleń (5145)
Prądownica ta posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP 2748/2016 wydane 03.11.2016, ważne do 02.11.2021 .Podstawowe dane techniczne: - waga: 2,4kg - Wymiary 360mm x 120mm x 250mm - nasada obrotowa W52 - Nastawy wydajności 100-200-300-400-500 l/min - funkcja przepłukiwania - ciśnienie robocze 6bar

Aplikacja do nauki testów KPP - ANDROID

  Aktualności    wyświetleń (6714)
Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy w pełni DARMOWĄ aplikację [ Testy KPP na telefony z systemem Android.

Co z tymi świadectwami dopuszczenia?

  Aktualności    wyświetleń (10192)
Czy każdy sprzęt użytkowany w jednostkach ochrony przeciwpożarowej podlega procesowi dopuszczenia?

O rękawicach pożarniczych - słów kilka - zimową porą.

  Aktualności    wyświetleń (11218)
Zima jest okresem ciepłowniczym, kiedy odnotowuje się dużą ilość pożarów sadzy w kominie. Powszechną metodą likwidacji takiego zagrożenia jest użycie przygotowanych wcześniej "zestawów kominiarskich". Co chroni nasze dłonie przy tego typu akcjach?

Kilka słów o przenośnych sprężarkach do nabijania butli powietrzem.

  Sprzęt    wyświetleń (13440)
Na temat napełniania butli, aparatów powietrznych, krąży kilka mitów. Postaramy się rozwiać wątpliwości.

Złącze do napowietrzania

  Sprzęt    wyświetleń (5096)
Odpowiadając na liczne pytania na temat budowy złączki do napowietrzania, postanowiliśmy pokaz krok po krok jak takie urządzenie wykonać.

Sposób na znakowanie drzwi w pomieszczeniach.

  Sprzęt    wyświetleń (6886)
Jednym z elementów działań wewnątrz budynków jest przeszukanie pomieszczeń. Jak w prosty, tani i skuteczny sposób oznakować pomieszczenia, które zostały już przeszukane? O tym dowiecie się z artykułu.

Podstawy rat. wysokościowego. Porównanie układów wyciągowych Rollgiss vs Jigger

  Sprzęt    wyświetleń (6688)
Zasady Organizacji Ratownictwa Wysokościowego w zakresie podstawowym zakładają, że strażacy powinni być w stanie przeprowadzić w sposób bezpieczny ewakuację z zagłębień terenu, w tym studni. Jak to zrobić? Dowiecie się z artykułu.

Sposób na przechowywanie rękawiczek nitrylowych.

  Sprzęt    wyświetleń (8261)
Każdy ratownik, powinien mieć w ubraniu specjalnym przynajmniej jedną parę rękawiczek nitrylowych. Gdy nie wiemy kiedy mogą się przydać.

Prezentacja rękawic HOLIK PENELOPE PLUS

  Aktualności    wyświetleń (8350)
Recenzja bardzo ciekawych rękawic dedykowanych do ratownictwa technicznego HOLIK Penelope PLUS

UWAGA Akcja serwisowa STIHL MS461, MS461-R, GC461

  Aktualności    wyświetleń (6172)
Zamieszczamy pismo w sprawie akcji serwisowej firmy STIHL dla modeli MS461, MS461-R, GC461

Prezentacja sygnalizatora bezruchu motionSCOUT + instrukcja obsługi

  Sprzęt    wyświetleń (4513)
Wideo prezentacja jednego z najczęściej używanych sygnalizatorów bezruchu - MSA motionSCOUT .

Prezentacja masztu oświetleniowego LED

  Sprzęt    wyświetleń (4392)
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi masztu EPISTAR LED, zamieszczamy jego prezentację video.

Aplikacja ADR Strefa998.pl

  Aktualności    wyświetleń (5769)
Sprawdź w prosty sposób oznaczenie na tablicy ADR.

Aktualna lista pytań testowych do egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

  Aktualności    wyświetleń (26011)
Zamieszczamy zweryfikowaną i rozszerzona lista pytań testowych do egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zestaw do napowietrzania - na bazie układu pneumatycznego wozu.

  Sprzęt    wyświetleń (11991)
O zestawach do napowietrzania węży pisaliśmy już wcześniej / link: http://strefa998.pl/blog/16_Zestaw-do-napowietrzania---zr%C3%B3b-to-sam / Dzisiaj prezentujemy kolejną ewolucję tego systemu bazującą na układzie pnumatycznym samochodu.

Jak dodać nowe ogłoszenie w Ogłoszeniach Drobnych ?

  Aktualności    wyświetleń (2430)
Instrukcja jak dodać ogłoszenie :)

Uchwyt na mikorofonogłośnik - zrób to sam

  Aktualności    wyświetleń (14430)
Brak mocowań i uchwytów w polskich ubraniach specjalnych wymusza szukanie innych rozwiązań codziennych problemów. Jednym z takich problemów jest mocowanie mikrofonogłośnika. W materiale pokazujemy jak ten problem rozwiązać.

Jak się nie dać wkręcić w słabe bloczki.

  Sprzęt    wyświetleń (5476)
Zakres podstawowy ratownictwa wysokościowego przewiduje realizację zadań związanych z pracą na wysokości, poniżej terenu gruntu oraz w przestrzeniach ograniczonych przez każdą Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą, a także wytypowane jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Poradnik do samodzielnej kontroli stanu technicznego środków ochrony indywidualnej

  Sprzęt    wyświetleń (4276)
Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym poradnikiem opracowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy . Znajdziecie w nim szczegółowe informację dotyczące samodzielnej kontroli stanu technicznego środków ochrony indywidualnej.
Showing 1 to 50 of 82 (1 Pages)