Kategorie

Strefa998.pl dla najmłodszych

Kolorowanki, gry i zabawy dla Małych Strażaków z MDP i małych pasjonatów pożarnictwa,

Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży termoaktywnej?

Chcesz kupić odzież termoaktywną? Dowiedz się jakie powinna mieć cechy. Przeczytaj nasz artykuł!

Komu pomóc najpierw? O pierwszeństwie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym

W sytuacjach kryzysowych, jak na przykład katastrofy budowlane, czy karambole na drodze, niezmiernie istotne jest to, aby wszystkie służby działały szybko i zdecydowanie. Organizacja pracy pozwala uratować możliwie jak najwięcej osób. W tym celu strażacy dokonują oceny stanu poszkodowanych i decydują, w jakiej kolejności udzielać im pomocy. Aby to zrobić, często używają zestawu TRIAGE.

Lista sprzętu objętego dotacjami z WFOŚ w 2021r

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, ogłosił nabór dla WFOŚ na realizację w 2021 programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. W dokumentacji projektowej określił na jaki sprzęt będzie można uzyskać dotację w 2021r. Na blogu zamieszczamy wykaz rzeczowy sprzętu pożarniczego objętego dotacjami.

Niezawodne narzędzia uniwersalne NUPLA

Niezawodne narzędzia uniwersalne NUPLA jako sprzęt pomocniczy każdego strażaka.

(Nie)bezpieczne pokrowce

(Nie)bezpieczne pokrowce. Praktyczne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo.

Nowy wysokociśnieniowy system gaśniczy od ROSENBAUER - RFC CUTTEX

Rosenbauer nie przestaje zaskakiwać. Tym razem wprowadza na rynek system cięcia i gaszenia CUTTEX z innowacyjną dyszą do cięcia i gaszenia.

Profesjonalne narzędzia STIHL, czyli niezawodny sprzęt dla strażaków

Przy podejmowaniu każdego wyzwania, strażacy korzystają z narzędzi, które – podobnie jak oni sami – gwarantują niezawodność oraz skuteczność niezależnie od sytuacji. Takimi właśnie narzędziami są urządzenia marki STIHL, która jest doskonale znana każdemu profesjonaliście. Ten renomowany producent posiada w swojej ofercie szeroką gamę solidnych, wielozadaniowych narzędzi, które bezbłędnie zdają egzamin nawet podczas najbardziej wymagających straża

ROSENBAUER – kompleksowa oferta sprzętu dla jednostek strażackich

ROSENBAUER – ta nazwa nie raz obiła się o uszy każdego strażaka! Ciesząca się renomą w skali globalnej, firma ROSENBAUER dostarcza kompleksową ofertę stworzoną na potrzeby nowoczesnych jednostek strażackich. Trwałość, innowacja doskonale opracowane technologie – wszystko to przekłada się na najwyższą jakość produktów tej marki!

Poznaj akcesoria, które wzbudzą zainteresowanie każdego strażaka!

W tym artykule przedstawiamy atrakcyjne gadżety, które z pewnością zaciekawią każdego strażaka.

Namioty ratownicze. Jakie cechy powinny posiadać?

Jakie cechy powinien posiadać namiot ratowniczy, aby mógł doskonale spełnić swoją rolę w każdym zadaniu? W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

Nowe zaawansowane technologicznie sznurówki od HAIX

Jak się okazuje, można jeszcze wiele zrobić w celu polepszenia bezpieczeństwa pożarników. Innowacje pojawiają się zarówno w sprzęcie jak i odzieży ochronnej. Produktem, który zwrócił naszą uwagę są nowe, zaawansowane technologicznie sznurowadła, które rzeczywiście mogą zmienić koncepcję wyrobu.

Robot RTE od Rosenbauer

Po raz kolejny Rosenbauer załącza do swojej oferty wyjątkowy produkt, który ma zrewolucjonizować rynek. Tym razem jest to Robot RTE czyli sterowany radiowo, wielofunkcyjny pojazd gąsienicowy do zadań specjalnych!

Rękawice techniczne ROSENBAUER GLOROS T1

Rosenbauer włączył do swojej oferty ulepszoną wersję i następcę rękawic do ratownictwa technicznego RESCUE II. Oczywiście nie mogliśmy przejść obok tego faktu obojętnie. Przedstawiamy godnego następcę - rękawice GLOROS T1.

Prądownica RTE FX - nowość od ROSENBAUER

Rosenbauer jest liderem w dziedzinie technologii i innowacji jeżeli chodzi o produkty dla służb ratowniczych i gaśniczych. Niemalże w każdej kategorii produktów znajdziecie Państwo modele tej firmy. Nie ustajemy w wysiłkach poszukiwania jeszcze lepszego, bezpieczniejszego i bardziej innowacyjnego sprzętu, który będziemy mogli Państwu zaoferować. Taką nowością są wysokiej klasy prądownice RTE FX.

Wytrzymałe latarki PELI do pracy w każdych warunkach

Słabe warunki oświetleniowe to czynnik, który może stanowić poważne zagrożenie dla efektywnych działań ratowniczych. Praca w ciemnych, zamkniętych obiektach lub w warunkach nocnych wymaga odpowiedniego przygotowania. Z myślą o takich właśnie sytuacjach, włączyliśmy do naszego asortymentu niezawodne latarki Peli, które wyróżniają się znakomitą wytrzymałością również w trudnych warunkach.

Jakimi funkcjami wyróżniają się radiotelefony strażackie?

Działania ratownicze wymagają niezakłóconej komunikacji, często w niesprzyjających ku temu warunkach. Ekstremalne temperatury, deszcz, pył, wysoki poziom hałasu – to wszystko powoduje, że sprawne porozumiewanie się z pozostałymi członkami zespołu jest znacznie utrudnione. W takich sytuacjach niezastąpionym narzędziem jest wysokiej klasy radiotelefon strażacki, najlepiej od sprawdzonego producenta.

Zacisk do rur MikoRescueTech ZHR-65

Prezentacja zacisku do rur MikoRescueTech ZHR-65

5000zł wsparcia dla stowarzyszeń - OSP

Niskooprocentowana pożyczka ze środków Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych, z możliwością umorzenia Wsparcie umożliwiające pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej lub statutowej.

Instrukcja obsługi pomp szlamowych HONDA WT20x WT30x WT40x

Zamieszczamy instrukcję obsługi pomp szlamowych Honda WT20x WT30x WT40x.

Kamery termowizyjne. W jakich sytuacjach mogą być przydatne?

Praca w otoczeniu ognia oraz dymu to dla wielu strażaków codzienność. W takich warunkach widoczność bywa bardzo ograniczona, co może utrudniać przeprowadzanie działań ratowniczych, a niekiedy stanowi również poważne zagrożenie dla życia strażaka. Nowoczesne kamery termowizyjne są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie w służbach ratowniczych. Ich główną funkcją jest odczytywanie obrazu termalnego, ale to

20 000,00zł na remonty remiz. Rusza dotacja z FUSR

Otwarty konkurs na realizację zadania w zakresie ratownictwa i ochrony ludności z dofinansowaniem FSUSR.

Co strażak nosi w kieszeniach?

Podręczne wyposażenie strażaków to z pewnością jeden z gorących tematów. Większość z nas nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, co strażacy mają ze sobą, a także jakie przedmioty muszą mieć pod ręką obowiązkowo. Warto jest się nad tym zastanowić, ponieważ jest to bardzo ciekawy temat, który objaśni nam wiele tajemnic związanych ze szczegółową pracą w straży pożarnej. Zapraszamy do lektury!

Dobór rozmiaru rękawic firmy ROSENBAUER

Zamieszczamy szablon pomagający we właściwym dobrze rękawic firmy Rosenbauer.

Odzież ochronna dla strażaka - jakie powinna spełniać wymogi?

Ubrania specjalne dla strażaków mają do spełnienia niezwykle ważną rolę - muszą zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas podejmowanych działań ratowniczych oraz wykazywać doskonałą trwałość niezależnie od warunków. Co więcej, odzież taka powinna być również lekka, wygodna i komfortowa. Wszystkie te wymagania dokładnie określa rozporządzenie w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którego ostatnia nowelizacja miał

F5 – PŁYN DO PRANIA UBRAŃ SPECJLANYCH

F5 – PŁYN DO PRANIA UBRAŃ SPECJLANYCH – pranie ubrań specjalnych, kominiarek, bielizny podbarierowej oraz rękawic

Zakres dotacji dla OSP w KSRG w 2020r

Aktualna lista sprzętu objtego dotacją KSRG w 2020r

Nabór wniosków na sprzęt dla OSP WFOŚ

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu nadzwyczajnych zagrożeń środowiska w ramach programu pn. „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”.

Dotacje z MSWiA dla OSP spoza KSRG w 2020r

Zakres przedmiotowy dotacji MSWiA dla Ochotniczych Straży Pożarnych w 2020r

Czym różnią się maseczki ochronne FFP1, FFP2 i FFP3?

Działanie maseczek polega na filtrowaniu pyłu, dymu oraz cząsteczek aerozoli z powietrza, co pozwala zabezpieczyć drogi oddechowe. Maseczki dobiera się w zależności od środowiska, w jakim mają pracować. W tym artykule wyjaśniamy, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje profesjonalnych maseczek filtrujących.

Szukasz solidnych butów strażackich? Poznaj profesjonalne buty HAIX!

Jednym ze światowych liderów w dziedzinie produkcji specjalistycznych butów jest niemiecka firma HAIX. Obuwie tej marki znajduje zastosowanie w wielu profesjonalnych branżach, a ponadto jest chętnie wybierane przez służby jednostek ratowniczych.

Zrób to sam. Uchwyt latarek do Rosenbauer Heros Titan

Zrób to sam. Zmień adapter do masek na uchwyt do latarki.

Elektronarzędzia w działaniach Straży Pożarnej

Oprócz typowego sprzętu strażackiego zarówno w działaniach gaśniczych, jak i ratowniczych, bardzo przydatne mogą być elektronarzędzia, szczególnie narzędzia bateryjne

Norma EN 388. Istotne zmiany wymagań dla rękawic ochronnych

Poziom odporności rękawic ochronnych, stosowanych również w jednostkach straży pożarnej, jest szczegółowo określony w normach wytyczonych przez Europejski Komitet Normalizacyjny. Jeszcze do niedawna normy te nie były poddane precyzyjnym badaniom, przez co nie można było uznać ich za w pełni obiektywne. Dlatego w listopadzie 2016 pojawiła się nowelizacja, mająca na celu doprecyzowanie dotychczas obowiązujących wymagań.

Podstawowe szkolenia Strażaka PSP- co obejmuje i jak długo trwa?

W służbach ratowniczo-gaśniczych nie da się przewidzieć, do jakich interwencji będzie wzywana jednostka i z jakimi zadaniami będzie musiała się zmierzyć. Służby muszą być przygotowane na wszelkie, nieraz trudne do przewidzenia sytuacje! Osoby, które wstąpiły do PSP po 31 października 2016 roku, obowiązuje „Program szkolenia podstawowego w zawodzie strażak”. Sprawdźmy, jakie zajęcia obejmuje to szkolenie i czego może się na nim nauczyć każdy uczes

Dlaczego warto posiadać gaśnicę we własnym domu?

Wśród wypadków które najczęściej mają miejsce w prywatnych domach, wysoką pozycję zajmują pożary. Duża ilość sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz nieprawidłowa obsługa domowego kominka mogą być potencjalnym źródłem niebezpiecznego pożaru. Jeśli ogień nie zostanie w porę ugaszony, może przynieść wysokie szkody, pozbawić rodzinę majątku, a nawet stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia oraz życia domowników. Aby zapobiec pożarowi, warto zaw

Czujniki czadu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Niebezpieczne wypadki niejednokrotnie mogą zdarzyć się nawet we własnym domu! Często można usłyszeć o zatruciach czadem, które zdarzają się nie tylko w starszym budownictwie, ale również w domach w których założone są nowe instalacje. Co zrobić, aby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed groźnym w skutkach zatruciem? Skutecznym na to sposobem są specjalne czujniki czadu, które błyskawicznie wychwytują obecność niebezpiecznych dla zdrowia i życ

Zmiana asortymentu - program 5000+

W przypadku trudność w realizacji programu 5000zł dla OSP, zgodnie z umową istnieje możliwość aneksowania asortymentu. Wniosek należy złożyć do Komendant Powiatowego PSP.

Zasady udzielania dotacji dla OSP w 2019 r.

Zamieszczamy wniosek wraz z materiałami przydatnymi do starania się o dotację w ramach programu wspracia dla jednostek OSP ( 5000+)

Usuwanie elementów z palców w trakcie zdarzeń

Strażacy bywają dysponowani do zdarzeń związanych z usuwaniem elementów z palców, które z różnych powodów nie dają się zdjąć. Może to być biżuteria, ale również inne różnego typu przedmioty np. bieżnie łożysk, nakrętki, kratki odpływowe, itp.

Działania podczas wypadków na drodze - materiały ropopochodne

Działania podczas wypadków na drodze łączą się często z wyciekami płynów eksploatacyjnych i paliw. Jeśli w zdarzeniu brał udział samochód ciężarowy, ciężki sprzęt budowlany, czy też ciągnik rolniczy, możemy liczyć się z wyciekiem nawet kilkuset litrów oleju napędowego, który gdy dostanie się do środowiska, może spowodować bardzo duże szkody ekologiczne.

Dotacje z WFOŚ na zakupy sprzętu dla OSP

Rusza ogólnopolski program wsparcia dla Ochotniczych Straży Pozarnych, w ramach którego gminy i/lub OSP mogą wnioskować o dotacje na zakupy wyposażenia.

System szybkiej stabilizacji SW-350 - video.

Wideo prezentacja systemu szybkiej stabilizacji SW-350

Prądownica strażacka AWG Turbomaster.

Wideo prezentacja bardzo popularnej pradownicy strażackiej AWG Turbomaster.

Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek KSRG na 2019 rok

Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek włączonych do KSRG na 2019 rok

„ORLEN dla Strażaków” – rusza kolejna edycja programu

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wraz ze swoim fundatorem spółką ORLEN po raz kolejny przekaże środki finansowe na zakup sprzętu dla Zawodowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnych. Tym razem rozdysponowana będzie kwota 2 mln zł,
Showing 1 to 50 of 139 (1 Pages)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć