Kategorie

Elektronarzędzia w działaniach Straży Pożarnej

  Aktualności    wyświetleń (1163)
Oprócz typowego sprzętu strażackiego zarówno w działaniach gaśniczych, jak i ratowniczych, bardzo przydatne mogą być elektronarzędzia, szczególnie narzędzia bateryjne

Norma EN 388. Istotne zmiany wymagań dla rękawic ochronnych

  Aktualności    wyświetleń (365)
Poziom odporności rękawic ochronnych, stosowanych również w jednostkach straży pożarnej, jest szczegółowo określony w normach wytyczonych przez Europejski Komitet Normalizacyjny. Jeszcze do niedawna normy te nie były poddane precyzyjnym badaniom, przez co nie można było uznać ich za w pełni obiektywne. Dlatego w listopadzie 2016 pojawiła się nowelizacja, mająca na celu doprecyzowanie dotychczas obowiązujących wymagań.

Podstawowe szkolenia Strażaka Państwowej Straży Pożarnej - co obejmuje i jak długo trwa?

  Aktualności    wyświetleń (75)
W służbach ratowniczo-gaśniczych nie da się przewidzieć, do jakich interwencji będzie wzywana jednostka i z jakimi zadaniami będzie musiała się zmierzyć. Służby muszą być przygotowane na wszelkie, nieraz trudne do przewidzenia sytuacje! Osoby, które wstąpiły do PSP po 31 października 2016 roku, obowiązuje „Program szkolenia podstawowego w zawodzie strażak”. Sprawdźmy, jakie zajęcia obejmuje to szkolenie i czego może się na nim nauczyć każdy uczes

Dlaczego warto posiadać gaśnicę we własnym domu?

  Aktualności    wyświetleń (132)
Wśród wypadków które najczęściej mają miejsce w prywatnych domach, wysoką pozycję zajmują pożary. Duża ilość sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz nieprawidłowa obsługa domowego kominka mogą być potencjalnym źródłem niebezpiecznego pożaru. Jeśli ogień nie zostanie w porę ugaszony, może przynieść wysokie szkody, pozbawić rodzinę majątku, a nawet stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia oraz życia domowników. Aby zapobiec pożarowi, warto zaw

Czujniki czadu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Sprzęt    wyświetleń (2)
Niebezpieczne wypadki niejednokrotnie mogą zdarzyć się nawet we własnym domu! Często można usłyszeć o zatruciach czadem, które zdarzają się nie tylko w starszym budownictwie, ale również w domach w których założone są nowe instalacje. Co zrobić, aby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed groźnym w skutkach zatruciem? Skutecznym na to sposobem są specjalne czujniki czadu, które błyskawicznie wychwytują obecność niebezpiecznych dla zdrowia i życ

Zmiana asortymentu - program 5000+

  Aktualności    wyświetleń (1498)
W przypadku trudność w realizacji programu 5000zł dla OSP, zgodnie z umową istnieje możliwość aneksowania asortymentu. Wniosek należy złożyć do Komendant Powiatowego PSP.

Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku - PROGRAM

  Aktualności    wyświetleń (24836)
Zamieszczamy wniosek wraz z materiałami przydatnymi do starania się o dotację w ramach programu wspracia dla jednostek OSP ( 5000+)

Usuwanie elementów z palców w trakcie zdarzeń

  Aktualności    wyświetleń (8122)
Strażacy bywają dysponowani do zdarzeń związanych z usuwaniem elementów z palców, które z różnych powodów nie dają się zdjąć. Może to być biżuteria, ale również inne różnego typu przedmioty np. bieżnie łożysk, nakrętki, kratki odpływowe, itp.

Działania podczas wypadków na drodze - materiały ropopochodne

  Aktualności    wyświetleń (1216)
Działania podczas wypadków na drodze łączą się często z wyciekami płynów eksploatacyjnych i paliw. Jeśli w zdarzeniu brał udział samochód ciężarowy, ciężki sprzęt budowlany, czy też ciągnik rolniczy, możemy liczyć się z wyciekiem nawet kilkuset litrów oleju napędowego, który gdy dostanie się do środowiska, może spowodować bardzo duże szkody ekologiczne.

Dotacje z WFOŚ na zakupy sprzętu dla OSP - Mały Strażak

  Aktualności    wyświetleń (10127)
Rusza ogólnopolski program wsparcia dla Ochotniczych Straży Pozarnych, w ramach którego gminy i/lub OSP mogą wnioskować o dotacje na zakupy wyposażenia.

Buty strażackie HAIX Fire Eagle - VIDEO

  Aktualności    wyświetleń (3480)
Prezentacja butów strażacki HAIX Fire Eagle

System szybkiej stabilizacji SW-350 - video.

  Aktualności    wyświetleń (866)
Wideo prezentacja systemu szybkiej stabilizacji SW-350

Prądownica strażacka AWG Turbomaster.

  Aktualności    wyświetleń (788)
Wideo prezentacja bardzo popularnej pradownicy strażackiej AWG Turbomaster.

Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek włączonych do KSRG na 2019 rok

  Aktualności    wyświetleń (4174)
Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek włączonych do KSRG na 2019 rok

„ORLEN dla Strażaków” – rusza kolejna edycja programu

  Aktualności    wyświetleń (7442)
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wraz ze swoim fundatorem spółką ORLEN po raz kolejny przekaże środki finansowe na zakup sprzętu dla Zawodowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnych. Tym razem rozdysponowana będzie kwota 2 mln zł,

Hełm strażacki ROSENBAUER Heros Titan - VIDEO

  Aktualności    wyświetleń (4521)
Video prezentacja hełmu strażackiego Rosenbauer HEROS Titan.

Sygnalizator bezruchu MSA MotionSCOUT

  Aktualności    wyświetleń (759)
Sygnalizatora bezpieczeństwa motionSCOUT wyczuwającego brak ruchu i generującego automatyczny alarm. Dla zwiększenia bezpieczeństwa alarm może być również aktywowany ręcznie. MotionSCOUT jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Czuły, elektroniczny sensor rozpoznaje wszystkie normalne ruchy ciała.

Prezentacja detektora napięcia przemiennego VOLT.

  Aktualności    wyświetleń (1744)
Audio i wizualne ostrzeżenie o obecności napięcia prądu przemiennego (AC), nawet bez kontaktu ze źródłem zasilania.

Prezentacja prądownicy strażackiej BlueDevil 3012 - VIDEO

  Aktualności    wyświetleń (1021)
Prądownica niskociśnieniowa Blue Devil BD 3012 z 1,5" złączem. Prądownica produkowana przez hiszpańską firmę TIPSA. Prądownica z systemem RYLASTIC, bez pierścienia obrotowego.

Przeglądy sprzętu ratownictwa wysokościowego – konieczność na straży bezpieczeństwa

  Aktualności    wyświetleń (1470)
Użytkowanie wyposażenia z zakresu ratownictwa wysokościowego obostrzone jest kilkoma warunkami. Sprzęt chroniący przed upadkiem (Środki Ochrony Indywidualnej III – najwyższej - kategorii) oraz inny sprzęt wykorzystywany w pracy na wysokości musi zapewniać bezwzględne bezpieczeństwo jego użytkownikowi. Potencjalny wypadek, a tym samym poddanie się działaniu oddziaływań grawitacyjnych, za każdym razem będzie wiązał się z wypadkowością.

Prezentacjami latarki kątowej INTRANT XPP 5568RX NIGHTSTICK

  Aktualności    wyświetleń (800)
Kolejna wideoprezentacja produkty, tym razem bateryjna wersja latarki firmy Nighstick model Intrat

Search&Rescue nie składa się z samego Rescue

  Aktualności    wyświetleń (4689)
Mówiąc o przeszukaniu bardzo częstym widokiem jest dwójka strażaków poruszająca się na kolanach gdzie jeden kurczowo trzyma się drugiego. Ten sposób bardzo skutecznie ogranicza nasze ruchy oraz znacznie wydłuża czas na eksplorację pomieszczeń pod kątem ofiar.

Buty strażackie - jak o nie dbać.

  Aktualności    wyświetleń (3665)
Proces konserwacji obuwia pożarniczego jest niezwykle ważnym procesem dla trwałości, pewności oraz bezpieczeństwa użytkowania tego sprzętu. But strażaka poza narażeniem na zabrudzenie błotem, może być kontaminowany m.in. wodą z rozpuszczonymi produktami rozkładu termicznego materiałów palnych, płynami ustrojowymi osób poszkodowanych, innymi czynnikami biologicznymi, benzyną oraz innymi węglowodorami wykorzystywanymi w transporcie, środkiem piano

Nożyce wielofunkcyjne - zrób to sam

  Aktualności    wyświetleń (2569)
Wyposażając siebie w podręczny sprzęt wykorzystywany podczas działań, który zawsze mamy przy sobie warto zwrócić uwagę na nożyce do cięcia. Niejednokrotnie biorąc udział w zdarzeniach musimy coś przeciąć lub odciąć a tego celu możemy wykorzystać rożnego rodzaje cęgi, obcinaczki, nożyce do kabli, które są uniwersalnym narzędziem, rozpowszechnionym wśród strażaków na całym świecie

HAIX Fire EAGLE nowa generacja butów strażackich.

  Aktualności    wyświetleń (7619)
But lekki dobrze się nosi – teza nie wymagająca obrony. A co jeśli stopie zapewnimy wyprofilowaną podeszwę i wkładkę – taką, której kształt jest efektem setek godzin badań, analiz, działań w pożarach, przy zdarzeniach drogowych, katastrofach?

Zapytanie ofertowe

  Aktualności    wyświetleń (609)
Zapytanie ofertowe.

Jak ciepło - ubieraj się na jasno!

  Aktualności    wyświetleń (2810)
Wśród strażaków nadal trwa dyskusja nad preferencjami dotyczącymi koloru ubrań specjalnych. O gustach się nie dyskutuje – można powiedzieć – jednak jeśli ma to mieć wpływ na bezpieczeństwo – temat należy podjąć.

Patogeny - zagrożenie dla ratowników.

  Aktualności    wyświetleń (2493)
Działania z zakresu ratownictwa technicznego, podczas usuwania skutków miejscowych zagrożeń związanych ze zdarzeniami na drogach obarczone są pewnymi zagrożeniami. W obszarze ochrony dłoni Kierujący Działaniem Ratowniczym dokonując analizy zagrożeń ma na uwadze możliwość przecięcia, przekłucia, przetarcia rękawic ochronnych (pożarniczych [PN-EN 469] lub roboczych, chętnie nazywanych „technicznymi” [PN-EN 388]).

Ubrania specjalne po nowemu

  Aktualności    wyświetleń (4473)
20 czerwca zostało opublikowane, zarządzenie KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ zmieniające zarządzenie w sprawie wzorców oraz szczegółowych wymagań, cech technicznych i jakościowych przedmiotów umundurowania, odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej.

Konkurs Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018

  Aktualności    wyświetleń (886)
Ruszyła kolejna edycja konkursu "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018" Na realizację konkursu, Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył środki finansowe w kwocie 1 200 000 zł (milion dwieście tysięcy złotych).

Jak otrzymać za darmo baterię i elektrody do SAMARITAN PAD - INSTRUKCJA

  Aktualności    wyświetleń (1259)
Aby otrzymać baterię Pad Pak należy przesłać dwie informacje: 1. Wypełnionego raportu zdarzenia 2. Pliku zdarzenia ściągniętego z defibrylatora.

Wykaz sprzętu objętego dotacją KSRG 2018

  Aktualności    wyświetleń (18816)
Ważna lista dla jednostek KSRG. Tabela zawiera wykaz sprzętu objętego tegoroczną dotacją KSRG wraz z naszą propozycją asortymentu

Program bezpłatnych baterii PAD-Pak do defibrylatorów Samaritan

  Aktualności    wyświetleń (1827)
Firma HeartSine, producent defibrylatorów AED SAMARITAN PAD od kilku lat prowadzi program bezpłatnej wymiany elektrod w przypadku użycia defibrylatora w akcji ratowniczej.

Zestaw PSP R1 - tlenoterapia

  Aktualności    wyświetleń (7087)
W tej części opiszę zestaw do tlenoterapii oraz wszystko to, co niezbędne podczas prowadzenia tej czynności. Rezerwuarem tlenu w zestawie R1 jest aluminiowa butla o pojemności 2,7 litra. W przypadku napełnienia jej tlenem medycznym pod ciśnieniem 200 bar, ilość tlenu, jaki się w niej znajdzie wyniesie ok. 540 litrów. Ta pojemność wystarczy na prowadzenie tlenoterapii w przepływie 15 l/min., przez ok. 36 minut.

Fundusz Sprawiedliwości

  Aktualności    wyświetleń (94697)
W ramach ogłoszonego konkursu można kupić tylko wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, tj. defibrylatory, torby ratownicze lub inny sprzęt, z wyłączeniem pojazdów.

Ruszyła kolejna edycja programu Równać Szanse!

  Aktualności    wyświetleń (2533)
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności! Nabór trwa do 14 marca 2018 r. do godz. 12.00. Dotacja może wynieść nawet do 40 000,00zł

ORLEN dla Strażaków

  Aktualności    wyświetleń (25077)
Polski Koncern Naftowy ORLEN oraz Spółki Grupy ORLEN kolejny raz wesprą Strażaków.

Bezpieczna remiza - kilka słów o monitoringu

  Aktualności    wyświetleń (3004)
Jedną z lepszych opcji zabezpieczenia remizy jest zamontowanie zamkniętego systemu monitoringu wizyjnego (CCTV z ang. Closed-Circuit TeleVision). Monitoring przede wszystkim pełni funkcję odstraszającą, a w razie włamania nagra sprawców. Obecny sprzęt umożliwia nam podgląd z każdego miejsca na świecie.

60% strażaków umiera na raka… Brzmi szokująco?

  Aktualności    wyświetleń (8818)
60% strażaków umiera na raka… Brzmi szokująco? A jednak, w wyniku prowadzonych na całym świecie badań potwierdzono, że ryzyko nowotworów wśród strażaków, jest dużo większe niż u reszty społeczeństwa, dla niektórych rodzajów nowotworów nawet dwukrotnie.

Otwórz by ratować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze Halligana?

  Aktualności    wyświetleń (8372)
Obecnie na rynku istnieje wiele narzędzi wzorowanych na tamtym, pod różnymi nazwami handlowymi, różniące się szczegółami konstrukcyjnymi, sposobem wykonania oraz materiałem. Halligan został zaprojektowany przede wszystkim jako narzędzie do siłowego otwierania i pod takim kątem będziemy je rozpatrywali. Na co więc zwrócić uwagę wybierając Halligana?

Bielizna termoaktywna - jak działa, dlaczego warto ją nosić.

  Aktualności    wyświetleń (3922)
Odzież termoaktywna BRUBECT PROTECT jest doskonale przystosowana do używania pod drugą warstwę odzieży. Dzięki technologii seamless oraz niskiej gramaturze odzież idealnie przylega do ciała. Pozwala to na utrzymanie idealnych warunków temperatury między bielizną a drugą warstwą odzieży na poziomie 33°C , co daje użytkownikowi poczucie komfortu i zapewnia doskonałe samopoczucie. Produkty BRUBECT PROTECT są najlepszym wyborem ochrony organizmu w wa

Dlaczego trzeba prać ubrania specjalne.

  Aktualności    wyświetleń (14191)
Strażak pracujący w strefie zadymienia narażony jest na ich oddziaływanie – co dla wielu jest jasne. Jednak duża część tych substancji wnika w osłony osobiste strażaka. Wielowarstwowa struktura ubrania specjalnego, rękawic, kominiarki, tekstylnych elementów wyposażenia hełmu sprawia, że zanieczyszczenia te łatwo zostają uwięzione w ich wnętrzu.

Wymiana baterii w detektorze HotStick / VOLT

  Aktualności    wyświetleń (3691)
Detektory prądy są coraz popularniejszym sprzętem w jednostkach OSP oraz PSP. W materiale pokazujemy jak prawidłowo wymienić baterie, a nie jest to takie oczywiste. :)

Prezentacja kamery SEEK REVEAL FirePRO

  Aktualności    wyświetleń (6202)
Prezentacja kamery SEEK REVEAL FirePRO

FLIR tools - oprogramowanie do kamer FLIR

  Aktualności    wyświetleń (2315)
FLIR TOOL - oprogramowanie do kamer FLIR

Bezpieczeństwo przy pracy z pilarkami.

  Aktualności    wyświetleń (11963)
Okres wakacji jest czasem, kiedy poza zwiększoną ilością pożarów strażacy częściej podejmują interwencje związane z usuwaniem wiatrołomów. Od lat strażacy wykonują te czynności. Niejednokrotnie ratownicy po służbie (poza zdarzeniami) mają do czynienia z pilarką łańcuchową również w pracach przydomowych lub w lesie, zatem temat samej techniki ciecia pomijam.

Mierniki wielogazowe - nie popełniaj tych błędów.

  Aktualności    wyświetleń (13049)
Mierniki wielogazowe są podstawowym wyposażeniem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG. Popularność tego typu sprzętu oraz brak zapoznania się z instrukcją obsługi, powoduje popełnianie podstawowych błędów, które mogą prowadzić do uszkodzenia miernika.

Lista sprzętu objętego dotacją MSWiA w 2017r

  Aktualności    wyświetleń (8325)
Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wynikający z ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239)

Wizyta w fabryce Rosenabuera

  Aktualności    wyświetleń (6920)
Nasza relacja fotograficzna z wizyty w fabrykach grupy Rosenbauer w Linz

Porównanie butów strażackich: Holik Pro-Line Plus, Brandbull 006 oraz Primus 21

  Sprzęt    wyświetleń (15968)
Gdy stajemy przed wyzwaniem zakupu butów strażackich, porównujemy ich parametry wygląd, czytamy opinie. Niestety do tej pory nie pojawiły się porównania bezpośrednie. Wychodzimy temu na przeciw. Na początek trzy modele z podobnej półki cenowej: Holik Pro-Line Plus, Brandbull 006 oraz Primus 21
Showing 1 to 50 of 104 (1 Pages)