Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Specjalizacja rat. medyczne

na stronę
Pokazuje 1 - 39 z 45 elementów

Akcesoria do ratownictwa medycznego

Jednostki ratowniczo-gaśnicze muszą być przygotowane na szeroki zakres działań, mających na celu zminimalizowanie skutków różnorodnych wypadków oraz ochronę poszkodowanych osób. Zalicza się do tego również ratownictwo medyczne, które jest koniecznością w sytuacjach poważnego zagrożenia zdrowia i życia. Obowiązkiem jednostek KSRG jest odpowiednie przygotowanie się do podejmowania działań ratownictwa medycznego poprzez wyszkolenie ratowników oraz zadbanie o niezbędny sprzęt i akcesoria. W razie poważnego wypadku, szybka interwencja i korzystanie ze specjalistycznego wyposażenia pozwalają zminimalizować szkody, a niekiedy nawet uratować zagrożone życie! 

W skład normatywu minimalnego wyposażenia jednostek ratownictwa medycznego wchodzi szereg akcesoriów, dzięki którym podejmowane działania mogą być w pełni efektywne. Podstawą jest zestaw ratownictwa medycznego R1, w którym znajduje się komplet akcesoriów w tym: 

  • rurki ustno-gardłowe 

  • jednorazowy wskaźnik CO2 w powietrzu

  • ssak mechaniczny ręczny

  • maski dwuczęściowe silikonowe

  • filtr przeciwbakteryjny

  • reduktor tlenowy

  • gazy opatrunkowe

  • opatrunki hydrożelowe

  • a także wiele innych akcesoriów niezbędnych do przeprowadzania skutecznych akcji ratownictwa medycznego.

Profesjonalne akcesoria do ratownictwa medycznego

Pożarniczy sklep Strefa 998 dostarcza komplet wyposażenia, które jest niezbędne do podejmowania wszelkich działań ratownictwa medycznego. Dbamy o to aby nasz asortyment składał się wyłącznie ze specjalistycznych akcesoriów oraz wysokiej jakości sprzętu, który zapewni niezawodność w każdej sytuacji oraz pozwoli na efektywne przeprowadzanie wszelkich akcji ratownictwa medycznego. W naszej ofercie dostępne są specjalistyczne akcesoria do ratownictwa medycznego takie jak kompletne zestawy ratownicze, defibrylatory, nosze płachtowe, deski ortopedyczne, sprzęt szkoleniowy oraz wiele więcej. Zadbaj o pełne wyposażenie jednostki ratowniczej, korzystając z profesjonalnej oferty naszego sklepu!

Na podstawie Zasad organizacji ratownictwo wodnego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, przygotowaliśmy propozycje zestawień sprzętu spełniające wymagania w zakresie podstawowych czynności ratowniczych. 

Zestawienie sprzętu stanowiące normatyw minimalnego wyposażenia jednostki w sprzęt ratownictwa medycznego zawiera (dla gotowości operacyjnej A):

Zestaw ratownictwa medycznego - R1 - 1 kpl
Nosze miękkie płachtowe - 1 szt. 
Deska ortopedyczna pediatryczna - 1 kpl. (Zalecane - nieobowiązkowe)
Butla o poj. 2,7l z zapasem tlenu - 1 kpl. (Zalecane - nieobowiązkowe) 
Defibrylator zautomatyzowany AED - 1 kpl. (Zalecane - nieobowiązkowe)
Zestaw do segregacji poszkodowanego dla 50 osób - 1 kpl. (Zalecane - nieobowiązkowe)