Filtry

Cena

Cena

  • 340,00 zł - 3 758,00 zł

Zestawy ratownictwa wodnego KSRG

Aktywne filtry

Zestaw ratownictwa wodnego I

Zestaw składa się z kamizelki asekuracyjnej z uprzężą i sygnalizatorem świetlnym, rzutki ratowniczej, liny oraz koła.

Cena 2 545,00 zł

Zestaw ratownictwa wodnego II

Zestaw ratownictwa wodnego składa się z kamizelki asekuracyjnej Xtreme, rzutki ratowniczej (2 szt.), liny w ilości dwóch sztuk oraz koła.

Cena 3 758,00 zł

Zestaw ratownictwa wodnego III

Zestaw ratownictwa wodnego  składa się z kamizelki asekuracyjnej RATOWNIK III KSP, rzutki ratowniczej, liny oraz koła. To niezbędny zestaw potrzebny do prowadzenia działań. 

Cena 3 241,00 zł

Ratownictwo wodne KSRG

Ratownictwo wodne KSRG realizowane jest na obszarach wodnych, objętych powodzią lub zalaniem oraz zlodowaciałych i polega na wykonywaniu czynności z zakresu m.in. ratownictwa medycznego, technicznego i wysokościowego. Działania na obszarach wodnych są realizowane w KSRG na poziomie specjalistycznym – przez specjalistyczne grupy ratownictwa wodno-nurkowego PSP oraz podstawowym - przez wszystkie jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP oraz inne jednostki (w szczególności jednostki OSP) i podmioty ratownicze posiadające zdolność do realizacji zadań (w tym umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego i powodziowego) oraz dysponujące odpowiednim zapleczem sprzętowym.

Zestaw do ratownictwa wodnego - z czego się składa

Podejmowanie działań ratowniczych z zakresu ratownictwa wodnego wymaga użycia specjalistycznego sprzętu umożliwiającego skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Niezbędne wyposażenie jednostek ratownictwa wodnego zawierają dostępne w sklepie Strefa998.pl zestawy ratownictwa wodnego, spełniające minimalny normatyw wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa wodnego w zakresie podstawowych czynności ratowniczych KSRG (Wytyczne: https://www.gov.pl/web/kgpsp/wykaz-wazniejszych-zasad-obowiazujacych-w-ksrg). Zgodnie z wytycznymi na wyposażeniu powinny znaleźć się m.in.:

  • Kamizelka asekuracyjna z uprzężą o wyporności 80N
  • Rzutka ratownicza
  • Lina ratownicza pływająca o długości min. 50 m na bębnie lub w zasobniku
  • Koło ratunkowe lub pas ratowniczy typu „węgorz” lub boja SP
  • Gwizdek
  • Nóż ratowniczy

Wszystkie wymienione powyżej elementy zawierają oferowane zestawy Zestaw ratownictwa wodnego I, Zestaw ratownictwa wodnego II i Zestaw ratownictwa wodnego III. Ofertę rozszerzyliśmy również o wymagane ABC nurkowe (maska, fajka, płetwy) zawierający komplet podstawowych akcesoriów takich jak maska, fajka z zaworkiem oraz płetwy krótkie regulowane niezbędne do przeprowadzania akcji ratowniczych oraz poszukiwań pod wodą.

Środki techniczne do ratownictwa wodnego 

Prezentowane Zestawy ratownictwa wodnego nie zawierają całego sprzętu i środków technicznych, które powinny znaleźć się na wyposażeniu samochodu przeznaczonego do prowadzenia ratownictwa wodnego w zakresie podstawowym. Nie oznacza to, że nie posiadamy ich w ofercie naszego sklepu. Zachęcamy do rozszerzenia zakupów o pozostały sprzęt do ratownictwa wodnego taki jak np. Kask do ratownictwa wodnego II, Sanie lodowe (deska), Skafander Aquatic czy Trap ratowniczy. Z całą ofertą sprzętu do ratownictwa wodnego możecie Państwo zapoznać się klikając w odnośnik

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?