Filtrowanie

Kategorie

Sprzęt szkoleniowy

Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

Sprzęt szkoleniowy

Regularne szkolenia to integralna część życia zawodowego każdego strażaka. Niezależnie od tego, czy należy on do Ochotniczej Straży Pożarnej czy też zasila szeregi Państwowej Straży Pożarnej refleks, opanowanie oraz pełna świadomość każdego ruchu decydują o być albo nie być przede wszystkim ludzi oraz zwierząt. Wiadomo, że dobry strażak w następnej kolejności przystąpi do zabezpieczenia również innego rodzaju mienia poszkodowanych na skutek pożaru, jak na przykład nieruchomości lub chociażby rzeczy osobiste. To wszystko wymaga niezwykłej organizacji oraz tempa działania. Oczywiste jest zatem, że aby w trudnych warunkach rozwijać i utrzymywać na odpowiednim poziomie profesjonalizm w tym zawodzie konieczne jest systematyczne „ćwiczenie na sucho” tego rodzaju akcji.

Sprzęt szkoleniowy straż pożarna – dla OSP i PSP

Takiego rodzaju szkolenia regularnie odbywać muszą się niezależnie od charakteru jednostki. Najważniejsze materiały szkoleniowe PSP to naturalnie te dotyczące między innymi ratownictwa medycznego. W końcu ludzkie życie jest najcenniejszą wartością jaką strażak może ocalić. Zatem to właśnie szkolenia z tak zwanej pierwszej pomocy będą na pierwszym miejscu również jeżeli chodzi o materiały szkoleniowe OSP. Ponadto sprzęt służący do symulacji wypadków drogowych pozwoli na bardziej realistyczne warunki tego rodzaju ćwiczeń.

Jaki konkretnie sprzęt szkoleniowy straż pożarna może wykorzystywać w zakresie szkoleń – zwłaszcza z pierwszej pomocy?

Niezbędne są w tym przypadku fantomy: zarówno przedstawiające osoby dorosłe jak i niemowlęta. Zwłaszcza, że chociażby resuscytacja krążeniowo-oddechowa u niemowlęcia przebiega w zupełnie inny sposób niż u dorosłego. Rany powstałe na skutek oparzeń to szczególny rodzaj zranień – wymagający innego trybu postępowania, niż na przykład rany kłute. W związku z tym podczas szkoleń nieodzowne okażą się również zestawy do pozoracji ran oraz innych obrażeń – takich jak na przykład złamania. Dopełnienie tego zestawu stanowi szeroki wybór defibrylatorów.
Bez względu na to, czy chodzi o małą, ochotniczą jednostkę, czy o profesjonalnych strażaków – wbrew pozorom to właśnie od tego rodzaju sprzętu oraz pracy z nim zależy jakość ich pracy w terenie.