Zestaw "Poligonowy" 60 x 45 x 40cm pojemnik zawierający m. in. preparat Sintan®, granulat Sorbent Compakt®, płachty sorbcyjne i  chodnik sorbcyjno-izolacyjny.

">

Do końca realizacji i rozliczenia dotacji 5000zł dla OSP COVID ZOSTAŁO: Sprawdź jak zrealizować dotację:  kliknij

Kategorie

Specjalizacja rat. chemiczno-ekologiczne

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Sprzęt do ratownictwa chemicznego oraz ekologicznego

Klęski żywiołowe, pożary, katastrofy ekologiczne oraz potężne skażenia chemiczne na wysoką skalę nie należą do rzadkich wydarzeń we współczesnym świecie. Z tego też powodu służby ratownicze nie mogą narzekać na brak pracy! Jednostki ratowniczo-gaśnicze zostały wyszkolone w celu sprawnego przeciwdziałania negatywnym skutkom katastrof na tle chemiczno-ekologicznym. Ta dziedzina ratownictwa dotyczy między innymi wybuchów, pożarów oraz wydostawania się niebezpiecznych lub szkodliwych dla środowiska substancji z zakładów przemysłowych. W naszym sklepie zapewniamy kompleksowe wyposażenie dla jednostek, które chcą być w pełni przygotowane na przeciwdziałanie skutkom wszelkich katastrof chemiczno-ekologicznych. Nasza oferta to specjalistyczny sprzęt do ratownictwa chemicznego i ekologicznego, który zapewnia należyte bezpieczeństwo podczas przeprowadzania akcji ratowniczych np. na obszarach skażonych substancjami o toksycznym działaniu.

Akcesoria ochronne dla ratowników

Proponujemy niezbędny sprzęt służący do ratownictwa ekologicznego – wykonane z trwałych materiałów kombinezony, pokrowce na buty oraz odporne na działanie toksycznych składników rękawice. Specjalistyczne akcesoria z naszego sklepu to gwarancja zwiększonego bezpieczeństwa nawet podczas najbardziej ryzykownych akcji ratowniczych oraz gaśniczych. Oferujemy sprzęt który zapewnia ochronę przed licznymi nieorganicznymi substancjami chemicznymi, czynnikami biologicznymi oraz przed skażeniem cząstkami promieniotwórczymi. Dzięki profesjonalnym produktom z naszej oferty, możesz zapewnić odpowiednią ochronę ratownikom uczestniczącym w każdej akcji ratownictwa chemicznego oraz ekologicznego.

Strefa 998 – kompleksowe wyposażenie jednostek ratowniczych

Dbamy o to, aby w naszym sklepie nie zabrakło wszelkich akcesoriów oraz sprzętu niezbędnego we wszelkich jednostkach zajmujących się ratownictwem. Zapewniamy solidne i profesjonalne wyposażenie które umożliwi sprawne przeprowadzanie wszelkich akcji ratowniczych, również w zakresie ratownictwa chemiczno-ekologicznego!


Wyposażenie samochodu przeznaczonego do prowadzenia ratownictwa chemicznego w zakresie podstawowym:

Standardowy sprzęt i pojazdy ratownicze do realizowania podstawowych czynności ratowniczych kpl. 1
Ubranie specjalne chroniące przed czynnikami chemicznymi min. typ 3 wg normy PN-EN 14605+A1:2009, wraz z rękawicami i butami zapewniającymi odporność chemiczną kpl. 6
Aparat ochrony układu oddechowego kpl. 6
Sprzęt do wytwarzania kurtyny wodnej szt. 1
Zestaw przyrządów umożliwiających pomiar:stężeń wybuchowych,tlenu, tlenku węgla i siarkowodoru* kpl. 1
Urządzenie wykrywające promieniowanie jonizujące** szt. 1