Zestaw do segregacji TRIAGE

Aktywne filtry

Zestaw TRIAGE z opaskami i kartami segregacyjnymi

Zestaw  składa się z 36  opasek w specjalnie skonstruowanej torbie. Opaski są z elementami sprężynującymi, co pozwala na umieszczanie ich na kończynie poszkodowanego.

Cena 406,00 zł

Zestawy TRIAGE 

Zestawy segregacji TRIAGE to wykorzystywane przez służby ratunkowe zestawy do segregacji medycznej osób poszkodowanych. Chociaż idea segregacji poszkodowanych narodziła się w czasie wojen Napoleońskich (najwcześniejsze doniesienia) pierwsze wytyczne dotyczące sytemu  pojawiły się pod koniec XX wieku dzięki współpracy kalifornijskich lekarzy i miejscowych Strażaków – ratowników. O ile na całym świecie przyjęły się różne systemy segregacji nie zmienia się ich cel jakim jest uratowanie jak największej liczby poszkodowanych w sytuacji, kiedy dostępne środki i siły są niewystarczające do podjęcia czynności przy każdym poszkodowanym.

Zestaw Triage rozszerzony

W tej kategorii znajdziecie Państwo kompletne zestawy do segregacji poszkodowanych w przypadku działań ratowniczych podejmowanych w sytuacjach kryzysowych takich jak np. katastrofa budowlana obejmująca swoim zasięgiem dużą liczbę rannych, którym trzeba udzielić pomocy medycznej czy ewakuować do bezpiecznej strefy. Dzięki takiemu „oznakowaniu” uczestników zdarzenia służby ratunkowe dostają wytyczne odnośnie kolejności w udzielaniu pomocy. Dla przykładu poszkodowany oznaczony kolorem czerwonym wymaga pomocy priorytetowej, gdyż przy właściwej opiece medycznej ma szanse na przeżycie. Natomiast  poszkodowani oznaczeni kolorem czarnym posiadają najniższy priorytet, gdyż przy dużym prawdopodobieństwie nie są oni do uratowania. Wszystkim naszym klientom życzymy jak najmniej akcji z wykorzystaniem zestawów TRIAGE – niemniej jednak zachęcamy do zaopatrzenia jednostki w taki zestaw.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?