Filtry

Cena

Cena

  • 3 612,00 zł - 5 648,00 zł

Zestawy PSP R1

Aktywne filtry

Zestaw ratownika medycznego KSRG w plecaku

Zestaw dedykowany ratownikom medycznym PSP do wykonywania zaawansowanych procedur medycznych w modułowym plecaku ratowniczym BLACK FRONT, model BF-L. 

Cena 3 612,00 zł

Zestaw PSP R1 BlueMED z butlą aluminiową 2,7l

Zestaw PSP R1 BlueMED z butlą aluminiową 2,7l dla ratowników medycznych. BlueMed R1 to połączenie dwóch plecaków zawierających niezbędny sprzęt ratowniczy.

Cena 4 500,00 zł

Zestaw PSP R1 w plecaku

Zestaw PSP R1 w plecaku zawiera niezbędne elementy przeznaczone do udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. 

Cena 4 790,00 zł

Zestaw PSP R1 w torbie

Torba dla ratownictwa medycznego PSP R1, wyposażona zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Łatwy dostęp do zawartości.

Cena 4 790,00 zł

Zestaw PSP R1 w plecaku z szynami Kramera

Plecak ratowniczy PSP R1 z szynami kramera i miejscem na butlę tlenową oraz bogatym wyposażeniem - do udzielania pomocy nie tylko przy obrażeniach i urazach.

Cena 5 000,00 zł

Zestaw PSP R1 z szynami Kramera

Torba PSP R1 wraz z kompletem szyn Kramera to podstawowy zestaw wykorzystywany podczas działań ratowniczych. 

Cena 5 000,00 zł

Zestawy PSP R1

Udzielenie Pierwszej Pomocy Kwalifikowanej na miejscu nagłego wypadku – przed przybyciem specjalistycznych służb ratownictwa medycznego – to obowiązek każdego Strażaka. Dlatego każdy członek PSP oraz OSP winien zostać przeszkolony w zakresie ratownictwa medycznego. Merytoryczne i praktyczne przygotowanie Strażaków pozwala na niesienie pomocy ofiarom nieszczęśliwych wypadków (np. drogowych), katastrof (np. budowlanych) czy klęsk żywiołowych. Jednak wiedza to nie wszystko – aby nasza praca była skuteczna i pozwoliła na uratowanie zdrowia i życia ludzkiego musimy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i akcesoria (najlepiej skompletowane w jednym zestawie ratownictwa medycznego PSP R1) zgodne z wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Więcej o zestawach PSP R1 piszemy na naszym blogu.

Torba lub plecak

W ofercie naszego sklepu posiadamy torby ratownictwa medycznego PSP R1 oraz plecaki PSP R1 w zestawach bez lub z szynami Kramera i deskami ortopedycznymi. Zarówno torby jak
i plecaki (wybór zależy od upodobań Strażaka) zawierają kompletne, wymagane wyposażenie pozwalające na niesienie pomocy w szerokim zakresie od opatrywania ran po zabezpieczenie dróg oddechowych. Z uwagi na okoliczności, w jakich prowadzone są działania ratownicze (miejsce oraz potrzeba podjęcia czynności w trybie pilnym) zestaw ratowniczy powinien być skonstruowany w sposób dający możliwość bezproblemowego dostępu do poszczególnych elementów.  Na stronach produktów udostępniamy opisy przedmiotów z wyszczególnieniem elementów wchodzących w skład zestawów ratownictwa medycznego PPS R1.

Szyna Kramera

Unieruchomienie kończyny oznacza nic innego jak przytrzymanie stawu lub kości w miejscu. Zabiegu tego dokonuje się by zapobiec poruszaniu się chorego (uszkodzonego) obszaru. Każde uszkodzenie lub złamanie wymaga natychmiastowej reakcji. Niezabezpieczenie przemieszczenia czy złamania mogłoby stać się nie tylko przyczyną większego bólu, ale i pogłębienia urazu. Szyny unieruchamiające zabezpieczają złamane lub pęknięte kości, skręcone stawy. Używa się ich do usztywnienia kończyn górnych, kończyn dolnych oraz palców. Szyn stabilizujących stosuje się głównie w ratownictwie medycznym, w opiece ambulatoryjnej, w szpitalach, w jednostkach PSP i OSP, w ratownictwie górskim (TOPR, GOPR). Szyna kramera jest narzędziem medycznym. Szyna kramera to produkt charakteryzujący się bardzo dobrą jakością, została wykonana z wytrzymałego tworzywa, odpornego na uszkodzenia. Szyna kramera jest chętnie wykorzystywana wśród jednostek ratowniczych. Szyna kramera jest bardzo solidna i lekka, oraz wygodna w użytkowaniu – dzięki temu nie ma problemu, aby szybko ją zastosować. Szyna kramera składa się ze stalowych drabinkowych prętów. Szyny kramera i ich drabinkowa konstrukcja występuje w różnych długościach i szerokościach. Ich głównym przeznaczeniem jest szybkie i skuteczne unieruchomienie kończyn górnych i dolnych w przypadku złamania lub zwichnięcia. Zabezpieczenie kończyny za pomocą takiej szyny, chroni ją przed dalszymi uszkodzeniami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną w naszym Sklepie.

Czy chcesz usunąć ten produkt z koszyka?